Łyżeczki do herbaty

11 pozycji razem
Łyżka do lodów BIG LOVE 17 cm, Alessi
36 zł
ALAMMI01CU
Łyżeczka do kawy, porcelana, REVOL
17 zł
RV638850
Łyżeczka do kawy HYBRID ARMILLA , zestaw 3 szt., 11,5 cm, Seletti SLT09763
Łyżeczka do herbaty STELLA, srebrna, Blomus
52 zł
BM63826
Łyżka do cukru DINNER, Zwilling
45 zł –24 %
34 zł
ZW07150058
Łyżeczka do kawy MINIMALE, stal matowa, Zwilling
58 zł –24 %
44 zł
ZW7022830
Łyżeczka do herbaty STELLA, czarna, Blomus
52 zł
BM64197
Łyżeczka do herbaty MAXIME, ciepły szary, Blomus
75 zł
BM64127
Łyżeczka deserowa MACHINE COLLECTION 16 cm, Seletti
69 zł
SLT10956
Łyżeczka do herbaty MAXIME, szara, Blomus
75 zł
BM64128
Mieszadło do kawy COSMIC DINER QUASAR, mosiądz, Seletti SLT10869

Łyżeczki - idealne przybory do herbaty i kawy

Co to jest łyżeczka do herbaty i do czego mogę jej użyć?

łyżeczka do herbaty to specyficzny rodzaj sztućca, który jest przeznaczony do spożywania niewielkich ilości jedzenia, a także do mieszania i odmierzania niewielkich ilości substancji. Zazwyczaj jest ona większa niż łyżeczka deserowa i mniejsza niż łyżka stołowa.

Zazwyczaj łyżeczka do herbaty ma małą, płytką miseczkę i długi uchwyt, około 11-17 cm. Są one zwykle wykonane ze stali, porcelany lub stali nierdzewnej i są dostępne w różnych wzorach i stylach.

Zastosowania łyżeczek w kuchni i jadalni są niezliczone. Mogą być używane do mieszania herbaty lub kawy, odmierzania cukru, przypraw i innych składników do pieczenia i gotowania lub podawania sobie małych porcji jogurtu, lodów lub zupy.

Łyżeczki do herbaty są niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni lub jadalni i często są kupowane w zestawach lub w zestawach jadalnych z innymi sztućcami, takimi jak noże stołowe, widelce stołowe.

Jakie rodzaje łyżeczek są dostępne w sklepie Kulina?

W zależności od zastosowania i wyglądu, na naszej stronie internetowej dostępnych jest wiele odmian łyżeczek do herbaty. Oto kilka typowych wzorów łyżeczka do herbaty do herbaty, na które można się natknąć:

  • Standardowa łyżeczka do herbaty: Ten rodzaj łyżeczka do herbaty jest najbardziej popularna i jest używana do mieszania herbaty lub kawy, a także do odmierzania niewielkich ilości materiałów do pieczenia i gotowania.
  • Łyżka do deserów: Desery są zazwyczaj spożywane za pomocą tego rodzaju łyżeczki. Często ma długi uchwyt i owalny lub okrągły zbiornik.
  • Łyżeczki do miodu: Są to małe łyżeczki, które zawierają pewną ilość miodu. Są one przeznaczone do dodawania do gorących napojów, takich jak herbata lub kawa.
  • Łyżeczka do espresso: Jest to mała, wąska łyżeczka do herbaty używana do mieszania i popijania espresso.
  • Łyżeczka do cukru: Łyżeczka do cukru to mała łyżeczka do herbaty używana do podawania i mieszania cukru. Często ma ozdobną miskę.

Jaka jest różnica między łyżką stołową a łyżeczka do herbaty do pieczenia?

Łyżka stołowa, oprócztego, że jest używana do jedzenia, serwowania lub mieszania, jest popularną jednostką miary, która jest często używana do odmierzania porcji składników podczas gotowania i pieczenia. Jest oczywiście większa niż łyżeczka do herbaty a różnica między ich objętościami jest mniej więcej trzykrotna, więc jeśli łyżka stołowa to 10 g mąki, to łyżeczka do herbaty łyżeczka mieści 3, podczas gdy łyżka stołowa mieści 15 g wody lub mleka, a łyżeczka do herbaty mieści 5 g.