kubki

5 pozycji razem

Kubki - zapewniające łyk z klasą

Jaki jest cel kubków?

Kubek to specyficzny rodzaj kubka, który jest często używany do gorących napojów, takich jak kawa, gorąca czekolada lub herbata. Kubki często mają uchwyty i mogą pomieścić więcej płynu niż standardowe filiżanki do herbaty lub kawy. Kubek służy nie tylko do przechowywania kawy lub herbaty, ale także dłużej utrzymuje temperaturę, choć nie tak długo jak kubki termiczne.

Jak przechowywać kubek?

"Drzewko na kubki", które jest słupem zamocowanym na okrągłej podstawie i wyposażonym w haczyki do wieszania kubków za uchwyty, jest powszechnym sposobem przechowywania kubków. Kubki można również zawiesić na stojakach, aby były łatwo dostępne.

Aby ułatwić poranne sięganie po kubek, można również zainstalować haczyki na spodzie półki szafki. W zależności od pożądanego wyglądu można wybrać haczyki industrialne, w stylu retro lub bardziej ozdobne, klasyczne.

Jakie materiały są używane do produkcji kubka?

Jednym z najważniejszych czynników jest materiał, z którego wykonane są kubki, ponieważ każdy z nich ma zalety w różnych zastosowaniach. Poniżej znajdują się niektóre z materiałów potrzebnych do wykonania kubków:

Kubki ceramiczne i porcelanowe

Ceramika jest trwalsza niż porcelana i ma niską przewodność cieplną. Z tego powodu jest to najbardziej preferowany materiał na kubki do herbaty lub kawy, ponieważ dłużej utrzymuje ciepło kawy. Porcelana jest zwykle produkowana w kolorze białym, w przeciwieństwie do szerokiej gamy opcji kolorystycznych oferowanych w kubkach ceramicznych. Aby dokonać idealnego wyboru między kubkami porcelanowymi a ceramicznymi, ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich wygląd, trwałość, a także cenę.

Kubki ze stali nierdzewnej

Przy wyborze kubków podróżnych ze stali nierdzewnej kluczowym czynnikiem jest ich trwałość. W przypadku upadku, jego ścianki lub uchwyt nie odpryskują ani nie pękają. Gdy nie są już potrzebne, można je po prostu poddać recyklingowi. Nie wspominając już o ich skłonności do utrzymywania ciepła płynów przez dłuższy czas.

Kubki kamionkowe

Kubki kamionkowe są mniej popularne niż kubki wykonane z innych materiałów. Jeśli jednak szukasz czegoś nieco bardziej charakterystycznego, ale niezawodnego, kamionkowe kubki do kawy są nadal fantastyczną alternatywą. Często występują w różnych wzorach, ponieważ są wykonywane ręcznie. Oferują również doskonałą izolację, można je myć w zmywarce i są wytrzymałe.

Teraz możesz usiąść z kubkiem i napić się kawy lub herbaty po ciężkim dniu pracy. Aby zaspokoić Twoje potrzeby i odpowiedzieć na różne gusta, zebraliśmy szereg kubków od renomowanych producentów, w tym Viva Scandinavia, Revol, Blomusi MIJ (styl azjatycki). Dodatkowo, jeśli lubisz przezroczyste kubki, zapoznaj się z naszą kolekcją szklanek do kawy.