Krajalnice spiralne

6 pozycji razem
Temperówka do warzyw SPIRO, Joseph Joseph
115 zł
JS20105
Temperówka do warzyw SPIROGO 20133, Joseph Joseph
61 zł
JS20133
Temperówka do warzyw SPIRO 20158, niebieska, Joseph Joseph JS20158
Temperówka do warzyw DUO COMPACT, szara, Joseph Joseph
61 zł
JS20134

Spiralizery - zamieniają warzywa i owoce w makaron

Do czego służy spiralizer do warzyw?

Spiralne krajalnice do warzyw to narzędzia kulinarne do tworzenia lingwistycznych pasm warzyw, takich jak cukinia, ziemniaki, ogórki, marchew, jabłka, pasternak i buraki.

Niektóre roboty kuchenne lub miksery stojące są również wyposażone w spiralizery lub akcesoria.

Jakie warzywa można spiralizować?

Większość warzyw, które mogą zachować swój kształt po pokrojeniu, można spiralizować. Spiralizera można używać do marchwi i cukinii, ale także innych warzyw korzeniowych, papryki, szalotki, cebuli, buraków, rzepy i ziemniaków.

Przed użyciem spiralizera można usunąć skórkę z warzyw za pomocą obieraczki do warzyw, ale w wielu przypadkach nie jest to konieczne.

Czy spiralizery do warzyw są tego warte?

Absolutnie. Spiralizery do warzyw mają kilka zalet, które sprawiają, że warto w nie zainwestować. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • Doskonała alternatywa dla zwykłego makaronu - spiralizer pozwala przekształcić praktycznie każde warzywo lub owoc w makaron, więc jest idealny, jeśli chcesz ograniczyć węglowodany. Te "kluski" można jeść świeże lub smażone. Najpopularniejszymi zamiennikami makaronu są marchew, żółta dynia i cukinia.
  • Dobry sposób na zwiększenie spożycia warzyw - Czy potrzebujesz zachęty do jedzenia większej ilości warzyw? To może być bardziej zabawne ze spiralizerem. Z pewnością żucie wstążek buraków, kapusty, papryki, słodkich ziemniaków i innych warzyw będzie przyjemniejsze
  • Doskonałe dla dzieci - spiralizery do warzyw są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz zachęcić dzieci do pomocy w kuchni i spożywania większej ilości warzyw. Używanie spiralizera jest bezpieczne, a przygotowane w ten sposób warzywa znikają z talerzy znacznie szybciej!

Jakie przepisy można przygotować za pomocą spiralizera do warzyw?

Cukinia jest jednym z warzyw, które ludzie najczęściej spiralizują, ale istnieje wiele innych potraw, które można przygotować za pomocą spiralizera; kilka z nich zostało wyróżnionych poniżej:

  • Ciepły makaron z batatów, kapusty i soczewicy
  • Cukinia Alfredo
  • Spiralizowane warzywa z pieczonymi ziołami
  • Makaron warzywny z pesto
  • Cukinia z makaronem caprese
  • Spiralizowane gniazda jajeczne ze słodkich ziemniaków
  • Colesław

i wiele więcej!

Warto również przejrzeć naszą kolekcję tarek kuchennych i krajalnic mandoliny, a jeśli potrzebujesz poradzić sobie z większą ilością jedzenia, możesz również sprawdzić naszą ofertę elektrycznych siekaczy i rozdrabniaczy do żywności.