Kieliszek do czerwonego wina SOMMELIERS VINTAGE 250 ml, Riedel

Kod: RD440060
Marka: Riedel
432 zł –18 %
Kieliszek do czerwonego wina SOMMELIERS VINTAGE 250 ml, Riedel
432 zł –18 % 353 zł
W magazynie (1 Szt)

Vintage Port szkło sommelierskie

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Vintage Port szkło sommelierskie

Do zaprojektowania kieliszka zainspirował firmę Riedel fakt, że tzw. "oficjalny" kulisty kieliszek do porto promowany przez Instytut Wina Portowego nadmiernie podkreśla moc alkoholu i czasami niezrównoważoną kwasowość, tłumiąc nuty owocowe trunku.

Tak więc w 1991 roku grupa ekspertów spotkała się w Londynie, aby przetestować wino porto Quinta do Noval z 10 różnych kieliszków (w tym 6 prototypów Riedel i oficjalny kieliszek). Oceny identycznych win z różnych kieliszków różniły się nawet o 70%! Podczas późniejszej finałowej selekcji w Londynie, grupa 12 ekspertów testowała na ślepo 4 różne wina Vintage Port w 4 różnych kieliszkach.

Zdecydowanym zwycięzcą okazał się kieliszek Riedel Vintage Port Sommeliers. Pozwala winom porto vintage wyróżnić się w całej ich harmonii i szlachetności oraz wydobyć charakterystyczne dla nich aromaty: czarnej porzeczki, pieprzu, trufli i nut dymnych. Delikatnie koryguje nadmierną ostrość alkoholu, podkreślając uwodzicielski aromat czerwonych owoców łączących się z kwasowością i taninami w słodki harmonijny smak. Przyjemnie utrzymujący się posmak dopełnia przyjemności płynącej z picia doskonałego Vintage Port serwowanego w tym wytwornym kieliszku.

Kieliszki Vintage Port Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Wino porto (Colheita, Tawny, Vintage)
  • LBV (Late Bottled Vintage)
  • Madera, Marsala, Noilly Prat
  • Vinsanto

Wino porto
Winogrona są najpierw tłoczone i filtrowane do moszczu winogronowego, do którego po częściowej fermentacji i przepompowaniu do drewnianych beczek dodaje się brandy - brandy z wina. Zatrzymuje to proces fermentacji i tworzy wina wzmacniane z naturalnym cukrem resztkowym i 19 - 22º alkoholu, które przed butelkowaniem dojrzewają przez pewien czas w beczkach. Wino Port produkowane jest wyłącznie z winogron uprawianych i przetwarzanych w północnej części Portugalii, w obszarze Doliny Douro.

Vintage Port Wine
Po stosunkowo krótkim czasie w dębowych beczkach, wino porto jest butelkowane do leżakowania, z etykietami wskazującymi rok zbioru. Ze względu na wysokie stężenie, zawartość cukru resztkowego i alkoholu, powoduje ,że wino Vintage Port zachowuje świeżość i owocowość przez następne dziesięciolecia. Wina Porto są deklarowane indywidualnie przez poszczególnych producentów w zależności od konkretnego roku.

Wina wzmocnione
Madera, sherry, porto - wina wzmacniane o długiej historii typowe dla Półwyspu Iberyjskiego. Wina wzmocnione zaleca się podawać w wysokim, smukłym kieliszku (znanym w Hiszpanii jako „copita”), który podkreśla ich delikatny owocowy aromat i tłumi ostrość alkoholu.

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z Włoskim Stowarzyszeniem Sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Seria obejmuje 10 różnych rozmiarów.

Od tego momentu świat wina zmienił się diametralnie.

W różnych regionach i na różnych kontynentach, wina produkuje się dziś wina, które w tym czasie nie istniały lub były całkowicie nieznane. Dlatego rozwój série Sommeliers kontynuował jego syn Georg Riedel, aż Sommeliers stali się wielkoskalowym "vitrum-winoteką" na najwyższym poziomie rozwoju technicznego.

W 1991 roku Robert Parker, redaktor magazynu Wine Advocate napisał: "Najlepsze kieliszki, zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia maksymalnej przyjemności z picia, to te produkowane przez firmę Riedel. Efekt, jaki dają te kieliszki ze szlachetnym winem jest naprawdę wyjątkowy. Nie potrafię wystarczająco wyrazić, jak wielką to robi różnicę."

Dzięki światowemu popytowi seria Sommeliers jest obecnie absolutnie topową serią kieliszków do wina i najbardziej udaną serią ręcznie dmuchanych kieliszków na świecie. Każdy kieliszek jest wykonywany indywidualnie: góra jest wydmuchiwana w formie, trzon i podstawa są kształtowane ręcznie zgodnie z metodami produkcji opracowanymi na początku XX wieku.

Szklarze wykorzystują swój talent, ich umiejętności i troska są niezbędne, aby nadać serii Sommeliers kunszt, którego oczekują klienci. Sommeliery wykonane są ze szkła o zawartości ołowiu powyżej 24%.

Parametry dodatkowe

Kategoria: kieliszki do wina
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.29 kg
Materiał: Szkło
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: