Kieliszek do czerwonego wina SOMMELIERS HERMITAGE 590 ml, Riedel

Kod: RD440030
Marka: Riedel
429 zł –9 %
Kieliszek do czerwonego wina SOMMELIERS HERMITAGE 590 ml, Riedel
429 zł –9 % 388 zł
W magazynie (2 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Ojcem chrzestnym kieliszka Hermitage Sommeliers jest Marcel Guigal (jeden z najlepszych winiarzy w górnym biegu Rodanu).

Właśnie jemu zawdzięcza się to, że kształt ten został po dwuletniej fazie tworzenia (1993-1995) określony jako najlepszy dla win z terenów Rodanu, dla odmiany Syrah.

Syrah, jeden z najstarszych szczepów winorośli, w tym regionie był uprawiany już przez starożytnych Rzymian. Syrah ma owoce pełne o wysokiej zawartości garbników z dobrym potencjałem do dojrzewania.

Kieliszek Hermitage Sommeliers wspiera typowy zapach, który przypomina prażony chleb i czarne oliwki. Kształt i właściwości kieliszka nadają winu aksamitną strukturę o wyważonych doznaniach smakowych. Garbniki są wplecione w owocowy smak, dzięki czemu sprawiają wrażenie słodkich i tracą wysuszający, cierpki posmak w ustach.

Kieliszki Hermitage Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Châteauneuf-du-Pape
  • Grenache
  • Hermitage
  • Mourvedre
  • Shiraz, Syrah

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu ponad 24 %.

Parametry dodatkowe

Kategoria: kieliszki do wina
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Materiał: Szkło
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: E
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: