produkt nie jest już w sprzedaży

Kieliszki Hermitage Sommeliers Black Tie

opakowanie zawiera 1 sztukę

Opis produktu

Ojcem chrzestnym kieliszka Hermitage Sommeliers jest Marcel Guigal (jeden z najlepszych winiarzy w górnym biegu Rodanu).

Właśnie jemu zawdzięcza się to, że kształt ten został po dwuletniej fazie tworzenia (1993-1995) określony jako najlepszy dla win z terenów Rodanu, dla odmiany Syrah.

Syrah, jeden z najstarszych szczepów winorośli, w tym regionie był uprawiany już przez starożytnych Rzymian. Syrah ma owoce pełne o wysokiej zawartości garbników z dobrym potencjałem do dojrzewania.

Kieliszek Hermitage Sommeliers wspiera typowy zapach, który przypomina prażony chleb i czarne oliwki. Kształt i właściwości kieliszka nadają winu aksamitną strukturę o wyważonych doznaniach smakowych. Garbniki są wplecione w owocowy smak, dzięki czemu sprawiają wrażenie słodkich i tracą wysuszający, cierpki posmak w ustach.

Kieliszki Hermitage Sommeliers Black Tie Riedel polecamy do:

  • Châteauneuf-du-Pape
  • Grenache
  • Hermitage
  • Mourvedre
  • Shiraz, Syrah

Seria SOMMELIERS BLACK TIE:

Sommeliers Black Tie - seria kieliszków o eleganckiej duszy ze szklarskiej manufaktury z bogatą tradycją Riedel

Dresscode Black Tie: wielkie wydarzenie może się odbyć także pod znakiem elegancji i ekstrawagancji. Tyrolska szklarska manufaktura Riedel wraz z Black Tie przedstawia nową spektakularną serię kieliszków dla podniosłej kultury ucztowania. 50 lat temu, na wystawie światowej w Brukseli publiczność po raz pierwszy ujrzała "Pokal Hoch" czyli "Podnieście czary" - wzór Clausa J. Riedla.

Riedel Glas uczcił 50 rocznicę powstania tego kamienia milowego w designie szkła ręcznie wydmuchiwaną i produkowaną serią Black Tie.

Znak rozpoznawczy: czarna nóżka kieliszków na czerwone wina i czarna stopka na białe wina w połączeniu ze sprawdzonymi czaszami kolekcji Sommeliers. Nazwa ta prezentuje się w następujący sposób: Sommelier Black Tie.

Kieliszek Sommeliers Black Tie sprawia dobre wrażenie samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjnymi kieliszkami Riedel nie tylko z serii Sommeliers. Tworzy różne efekty w zależności od nastroju i okazji: polegają na harmonijnym współgraniu najróżniejszych kolorów i kształtów od wzniosłego i gładkiego w czystej czerni, po lekkie.

Sommeliers Black Tie stylowo i godnie powiększa cenioną na całym świecie serię Riedel Sommeliers.

KOD: RD410030

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu