Kieliszek Bordeaux Grand Cru Sommeliers Riedel

Kod: RD440000
359 zł
W magazynie (4 Szt)

Projekt kieliszka Bordeaux Grand Cru Sommeliers pochodzi z 1959 roku i jest dziś bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Projekt kieliszka Bordeaux Grand Cru Sommeliers pochodzi z 1959 roku i jest dziś bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

Koneserzy są zaskoczeni, jego rozmiar wydaje się przesadzony. Jednak współczesne wina czerwone, tłoczone z odmian winorośli, które polecamy do tego kieliszka, wymagają objętości, aby osiągnąć pełne rozwinięcie swoich aromatów.

Wina te, dzięki cechom formalnych kieliszka i charakterystyki przepływu, pokazują swoje aksamitne ciało, wysoką koncentrację ekstraktów i słodkie, pełne taniny, które są związane z owocami. Pojemnik o pojemności 860 ml nie powinien być całkowicie napełniony, zalecamy około 100 do 150 ml wina.

Pozostała objętość jest wykorzystywana do rozwoju i prezentacji skoncentrowanego, bogatego aromatu. Pozwala to na wyrażenie wszystkich typowych cech wina w jego optymalnym kształcie. Jeśli użyjemy małych kieliszków, wina te stracą swoje owocowe aromaty i złożoność i staną się płaskie, z drzewnym i gorzkim posmakiem.

Kieliszki Bordeaux Grand Cru Sommeliers Riedel polecane są do:

  • Bordeaux (czerwone), Brunello di Montalcino
  • Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Domina
  • Fronsac, Graves rouge, Listrac, Margaux, Médoc
  • Merlot, Moulis, St. Emilon, Pomerol, Pauillac
  • Rioja, Sangiovese, Sangiovese Grosso, Tempranillo

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z Włoskim Stowarzyszeniem Sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Seria obejmuje 10 różnych rozmiarów.

Od tego momentu świat wina zmienił się diametralnie.

W różnych regionach i na różnych kontynentach, wina produkuje się dziś wina, które w tym czasie nie istniały lub były całkowicie nieznane. Dlatego rozwój série Sommeliers kontynuował jego syn Georg Riedel, aż Sommeliers stali się wielkoskalowym "vitrum-winoteką" na najwyższym poziomie rozwoju technicznego.

W 1991 roku Robert Parker, redaktor magazynu Wine Advocate napisał: "Najlepsze kieliszki, zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia maksymalnej przyjemności z picia, to te produkowane przez firmę Riedel. Efekt, jaki dają te kieliszki ze szlachetnym winem jest naprawdę wyjątkowy. Nie potrafię wystarczająco wyrazić, jak wielką to robi różnicę."

Dzięki światowemu popytowi seria Sommeliers jest obecnie absolutnie topową serią kieliszków do wina i najbardziej udaną serią ręcznie dmuchanych kieliszków na świecie. Każdy kieliszek jest wykonywany indywidualnie: góra jest wydmuchiwana w formie, trzon i podstawa są kształtowane ręcznie zgodnie z metodami produkcji opracowanymi na początku XX wieku.

Szklarze wykorzystują swój talent, ich umiejętności i troska są niezbędne, aby nadać serii Sommeliers kunszt, którego oczekują klienci. Sommeliery wykonane są ze szkła o zawartości ołowiu powyżej 24%.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Szklanki
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.38 kg
Materiał: Szkło
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
K překladu: CZ AUTO-PRO
Margin: A

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie