karafki do wody

1 pozycji razem

Karafki na wodę - elegancki sposób podawania wody

Najpopularniejszym rodzajem karafek są karafki do wina, ale karafki mogą być również używane do serwowania innych płynów, takich jak woda, sok owocowy lub whisky . W rzeczywistości karafki z wodą są coraz częściej używane i często można je zobaczyć na stołach w restauracjach i domach.

Dlaczego karafki na wodę są tak popularne?

Karafka jako naczynie wygląda znacznie bardziej wyrafinowanie niż tradycyjne dzbanki na wodę. Dodatkowo, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób pije wodę, co również sprawia, że karafki z wodą stają się coraz bardziej popularne. Nawodnienie jest ważne dla naszego zdrowia, więc bez względu na to, kto lub kiedy przychodzi do domu, karafka na wodę wypełniona chłodną wodą z limonką lub miętą jest zawsze dobrym początkiem.

Co więcej, możesz uczynić swoją wodę jeszcze bardziej atrakcyjną, wzbogacając jej smak ziołami i owocami, takimi jak maliny czy truskawki. Większość karafek z wodą ma rozmiar, który pozwala na przechowywanie ich na drzwiach lodówki, co sprawia, że woda jest jeszcze smaczniejsza i świetnie nadaje się na gorące letnie dni.

karafka na wodę na wodę zapewnia elegancką prezentację zimnych napojów i wygląda jeszcze lepiej, jeśli zaopatrzysz się w zestaw pasujących kubków.

Jakie są różnice między karafkami do wina a karafkami do wody?

Głównym zadaniem karafka do wina jest umożliwienie winu oddychania. Proces natleniania wymaga wystarczająco dużej powierzchni z dostępem powietrza. Karafki są zatem niezbędne, gdy chcemy serwować czerwone wino wytrawne.

Celem karafka na wodę jest przechowywanie i serwowanie wody w elegancki sposób, ale jej kształt pozwala również na pewny chwyt, nawet gdy karafka jest pełna i dość ciężka.

Te dwa naczynia różnią się od siebie pod względem tradycji, popularności i wzornictwa, ale oba są świetnym sposobem na serwowanie napojów na stole, więc upewnij się, że masz przynajmniej jedno z nich!

Jak dbać i konserwować karafki na wodę?

Umyj ręcznie wszystkie szklane karafki mydłem i gąbką w ciepłej wodzie. Unikaj używania zmywarki lub gorącej wody, ponieważ szkło może pęknąć. Jak najszybciej po umyciu karafki wytrzyj ją do sucha, aby uniknąć plam z wody. Można również kupić specjalne szczotki do bezpiecznego mycia karafki.

Możesz przeglądać nasz wybór karafek na wodę od renomowanych producentów, takich jak Blomus, Eva Solo, i WMF aby zapewnić atrakcyjną prezentację i doznania podczas picia. Niektóre z nich mają dodatkowe funkcje izolacyjne, takie jak izolujące pokrywy, są niekapiące, nadają się zarówno do gorących, jak i zimnych napojów lub mają ciekawe kształty, na przykład przypominające tradycyjne plastikowe butelki na wodę.