Karafka Ayam przezroczysta Riedel

Kod: RD201601
Marka: Riedel
1 431 zł
W magazynie (1 szt)

1 sztuka w opakowaniu

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Riedel prezentuje karafkę Ayam stworzoną specjalnie z okazji 260 rocznicy powstania firmy Riedel Crystal. Maksymilian J. we własnej osobie. Riedel podjął się roli projektanta, aby stworzyć wyjątkowy, innowacyjny kształt. Projektanta olśniła sylwetka kury Ayam (kura cemańska pochodząca z Indonezji), którą przekształcił w najczystsze linie. Jubileusz stał się silną inspiracją do stworzenia nowego, nowoczesnego i funkcjonalnego projektu, symbolicznie wskazującego drogę, którą firma chce podążać w kolejnych latach.

Dwukomorowy kształt karafki przyspiesza dekantację wina, ponieważ spoczywa ono w dwóch komorach. Podczas nalewania jest ono następnie napowietrzane w pierwszej komorze, tak że ilość idealna do serwowania spływa do drugiej komory. Kształt karafki został zaprojektowany z silnym naciskiem na równowagę. Przekonującym dowodem na to jest niesamowita funkcja zawieszenia. Karafkę można postawić na stole, ale także zawiesić na krawędzi stołu, baru. Obsługa jest wygodna i bezpieczna. Perfekcyjny design i doskonałe wyważenie przypadną do gustu wszystkim miłośnikom wina.

Ręcznie robione i dmuchane przez mistrzów w hucie szkła Riedel w Tyrolu. Dostępna w wersji przezroczystej lub z biało-czarnym paskiem.

Do czyszczenia tej karafki nie należy używać płynu do czyszczenia karafek Riedel, ponieważ perełki mogłyby utknąć w wąskiej części.

Refleksja Christiana Moueix na temat dekantacji:

"Osobiście preferuję dekantację zarówno dla młodych, jak i bardziej dojrzałych win. W przypadku win dojrzałych, dekantacja jest wyrazem szacunku, w przypadku win młodych, wyrazem zaufania. Dekantacja dojrzałych win na krótko przed podaniem gwarantuje, że barwa i klarowność nie zostaną zakłócone przez osady, które powstały w winie podczas przechowywania. Dekantacja młodych win na kilka godzin przed podaniem da winu możliwość rozwinięcia bukietu, uzyskania stopnia dojrzałości, który w przeciwnym razie osiągnęłoby dopiero po latach przechowywania."

Parametry dodatkowe

Kategoria: karafki do wina
Waga: 1 kg
Rodzaj produktu: Dekanter
Margin: E
K překladu: CZ AUTO

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: