Do serwowania dżemu

3 pozycji razem
Pojemnik na dżem LEGIO NOVA 11 cm, Eva Solo
192 zł –16 %
161 zł
ES887274
Taca do serwowania dżemów DRESSED, Alessi
549 zł
ALMW15
Pojemnik na dżem BASIC 100 ml, Blomus
139 zł
BM63619

Słoiki na dżem - stylowe przechowywanie dżemu

Co to są słoiki na dżem i z czym można w nich podawać dżem?

Dżem jest przechowywany i podawany w małych słoikach zwanych słoikami na dżem. Zazwyczaj są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Kilka różnych potraw, takich jak tosty, bajgle, rogaliki, podpłomyki, herbatniki, naleśniki i gofry, dobrze komponuje się z dżemem.

Dżem może być również stosowany jako dodatek do lodów, jogurtu i musli. Dżem jest używany jako składnik do pieczenia potraw, takich jak ciasta, babeczki i ciastka. Zwyczajem jest umieszczanie małego talerza lub miski z narzędziami, takimi jak łyżki lub noże, obok pojemnik na dżem z dżemem podczas serwowania dżemu.

Jaki jest najlepszy sposób rozprowadzania dżemu?

Istnieją różne sposoby rozprowadzania dżemu, a "najlepszy" sposób może zależeć od indywidualnego wyboru. Oto kilka ogólnych sugestii dotyczących równomiernego rozprowadzania dżemu:

  • Do rozprowadzania dżemu używaj czystego noża lub łyżki: Przed rozprowadzeniem dżemu upewnij się, że narzędzie jest czyste i suche.
  • Jeśli dżem jest zbyt gęsty i trudny do rozsmarowania, można go lekko podgrzać, zanurzając słoik na kilka minut w misce z ciepłą wodą.
  • Rozsmaruj dżem, zaczynając od środka chleba lub tostów i kierując się ku brzegom.
  • Rozprowadź dżem cienką warstwą; unikaj nakładania zbyt dużej ilości dżemu na raz.
  • Lepiej jest rozprowadzać dżem zygzakiem niż w linii prostej.

Nie dociskaj zbyt mocno: Uważaj, aby nie rozprowadzić dżemu zbyt grubo na toście lub chlebie. W rezultacie chleb może się rozerwać, a dżem może się nierównomiernie rozprowadzić.

Dlaczego małe naczynia/akcesoria, takie jak słoiki z dżemem, są ważne w eleganckim nakryciu stołu?

Atrakcyjna aranżacja stołu jest niezbędna, ponieważ nadaje prezentacji klasy i wyrafinowania. Kluczową rolę odgrywają tu małe naczynia i akcesoria, takie jak słoiki na dżem, słoiki na miód, eleganckie naczynia na masło.

Te drobne akcenty mogą poprawić doznania kulinarne gości i dać im poczucie ważności i troski. Posiadanie specjalnych naczyń na przyprawy, takie jak miód, pomaga również w utrzymaniu porządku i czystości stołu.

Dodatkowo, użycie atrakcyjnych i dobrze zaprojektowanych słoików na dżem lub akcesoriów może również przyczynić się do ogólnej estetyki stołu, poprawiając jego atrakcyjność wizualną.

Jeśli szukasz sposobu na podkreślenie wyglądu swojego stołu, oferujemy również różne drobne akcesoria do serwowania, takie jak podstawki na jajka, koszyki na chleb, cukiernice lub dzbanki na mleko.