Karafka/Dekanter Ayam czarna stripe Riedel

Kod: RD201602
1 190 zł
Wyprzedane
Pozycja została wyprzedana…

1 sztuka w opakowaniu

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Riedel prezentuje karafkę Ayam stworzoną specjalnie z okazji 260 rocznicy powstania firmy Riedel Crystal. Maksymilian J. we własnej osobie. Riedel podjął się roli projektanta, aby stworzyć wyjątkowy, innowacyjny kształt. Projektanta olśniła sylwetka kury Ayam (kura cemańska pochodząca z Indonezji), którą przekształcił w najczystsze linie. Jubileusz stał się silną inspiracją do stworzenia nowego, nowoczesnego i funkcjonalnego projektu, symbolicznie wskazującego drogę, którą firma chce podążać w kolejnych latach.

Dwukomorowy kształt karafki przyspiesza dekantację wina, ponieważ spoczywa ono w dwóch komorach. Podczas nalewania jest ono następnie napowietrzane w pierwszej komorze, tak że ilość idealna do serwowania spływa do drugiej komory. Kształt karafki został zaprojektowany z silnym naciskiem na równowagę. Przekonującym dowodem na to jest niesamowita funkcja zawieszenia. Karafkę można postawić na stole, ale także zawiesić na krawędzi stołu, baru. Obsługa jest wygodna i bezpieczna. Perfekcyjny design i doskonałe wyważenie przypadną do gustu wszystkim miłośnikom wina.

Wykonana i dmuchana ręcznie przez mistrzów szklarskich w hucie szkła Riedel w Tyrolu. Dostępna w wersji przezroczystej lub z biało-czarnym paskiem.

Do czyszczenia tej karafki nie należy używać płynu do czyszczenia karafek Riedel, ponieważ perełki mogłyby utknąć w wąskiej części.

Refleksja Christiana Moueix na temat dekantacji:

"Osobiście preferuję dekantację zarówno dla młodych, jak i bardziej dojrzałych win. W przypadku win dojrzałych, dekantacja jest wyrazem szacunku, w przypadku win młodych, wyrazem zaufania. Dekantacja dojrzałych win na krótko przed podaniem gwarantuje, że barwa i klarowność nie zostaną zakłócone przez osady, które powstały w winie podczas przechowywania. Dekantacja młodych win na kilka godzin przed podaniem da winu możliwość rozwinięcia bukietu, uzyskania stopnia dojrzałości, który w przeciwnym razie osiągnęłoby dopiero po latach przechowywania."

Parametry dodatkowe

Kategoria: Dekantery
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1.15 kg
Rodzaj produktu: Dekanter
Margin: A
Pozycja została wyprzedana…

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie