Czajniki szklane

7 pozycji razem
Czajnik elektryczny i dzbanek do herbaty 2w1 LONO 1,7 l, WMF WM0413160011
Czajnik elektryczny LONO 1,7 l, szkło, WMF
642 zł
WM0413150011
Czajnik elektryczny GLASS KI772D38 1,7 l, Tefal
219 zł
TEFKI772D38
Czajnik elektryczny i dzbanek do herbaty 2w1 WK 3479 1,7 l, Severin SEVEWK3479
Czajnik elektryczny WK 3420 1,7 l, Severin
222 zł
SEVEWK3420
Szybkowar WK 3458 Severin 0,5 l srebrny
232 zł
SEVE3413018

Szklane czajniki - Twój "szklany", klasyczny kuchenny niezbędnik

Czajniki elektryczne ułatwiają codzienne życie, szybko gotując wodę na kawę lub herbatę. Znajdź swój ulubiony wzór czajnika na Kulina i wybierz materiał oraz kolor, który najbardziej Ci odpowiada.

Jedną z dostępnych opcji jest czajnik szklany. Podgrzewa on wodę bez generowanianiebezpiecznych chemikaliów. Oprócz tego, że jest ekologiczny, szkło nie zmienia smaku wody.

Dlaczego warto kupić szklany czajnik elektryczny?

Istnieje kilka korzyści wynikających z wyboru szklanego czajnika do herbaty, a niektóre z nich zostały wyróżnione poniżej:

  • Czajniki szklane są przezroczyste. Czajniki szklane zapewniają pełną widoczność, co odróżnia je od innych rodzajów czajników, takich jak czajniki plastikowe lub nierdzewne. Zawsze można sprawdzić, ile ciepłej wody pozostało.
  • szklane czajniki są spektakularne - zawsze można obserwować proces bulgotania i wrzenia wody wewnątrz czajnika, co wygląda świetnie i całkiem relaksująco
  • szklane ściany są łatwe do czyszczenia
  • Szkło nie rdzewieje. Szklany czajnik, w przeciwieństwie do niektórych metalowych czajników niskiej jakości, nie rdzewieje.

Jak czyścić szklany czajnik?

Do rutynowej konserwacji wystarczy miękka gąbka i ciepła woda z mydłem. Jeśli jednak chcesz pozbyć się uporczywych plam, ocet i sok z cytryny to dwa wolne od chemikaliów, bezpieczne rozwiązania, które pomogą Ci sprawić, że Twój ulubiony szklany czajnik będzie wyglądał jak nowy.

Ocet: Wlej do czajnika dwie części wody i jedną część białego octu. Następnie doprowadzić do wrzenia po godzinie chłodzenia. Aby pozbyć się octowego zapachu, wylej wodę i wyczyść czajnik jak zwykle.

Sok z cytryny - Wlej sok z dwóch dużych cytryn do czystej wody w czajniku. Doprowadź mieszaninę do wrzenia, a następnie pozwól, aby kwas cytrynowy rozpuścił kamień. Daj tej kombinacji kilka godzin na odpoczynek, aby uzyskać optymalne rezultaty. Następnie wystarczy umyć czajnik ciepłą wodą z mydłem.

Sprawdź nasze WMF szklane czajniki wykonane z wysokiej jakości, żaroodpornego szkła borokrzemianowego SCHOTT DURAN , aby uzyskać najwspanialszy wygląd w kuchni, a jeśli wolisz coś bardziej retro, sprawdź czajniki oferowane przez Smeg lub KitchenAid.

Aby uzyskać kompletne doświadczenie parzenia herbaty, sprawdź nasze czajniki i filiżanki do herbaty. Wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania odpowiedniej filiżanki herbaty, znajdziesz również w naszym przewodniku po zakupach.