Czajniki stalowe

8 pozycji razem
Czajnik elektryczny ARTISAN 5KEK1522ECA 1,5 l, metaliczny czerwony , KitchenAid KA5KEK1522ECA
Czajnik elektryczny 1,7 l, czerwień królewska, KitchenAid KA5KEK1722EER
Czajnik elektryczny 1,25 l, czerwony królewski, KitchenAid KA5KEK1222EER
Czajnik elektryczny GIULIETA 1,2 l, czerwony, stal nierdzewna, Bugatti BGTT02GTC3NU
Czajnik elektryczny KLF03RDEU 1,7 l, czerwony, Smeg
819 zł
SMEKLF03RDEU
Czajnik z regulacją temperatury KLF04RDEU 1,7 l, czerwony, Smeg SMEKLF04RDEU
Czajnik elektryczny 50'S STYLE MINI KLF05RDEU, 800 ml, czerwony, Smeg SMEKLF05RDEU

Czajniki ze stali nierdzewnej - doprowadź wodę do wrzenia z nutką nowoczesności

Po co używać elektrycznych czajników ze stali nierdzewnej?

Elektryczny czajnik ze stali nierdzewnej to bardzo dobry wybór do każdej kuchni. Czajniki te są trwałe, odporne na rdzę, wgniecenia, korozję, zarysowania i przebarwienia. Czajnik ze stali nierdzewnej jest też łatwy w czyszczeniu i przyciąga wzrok pięknym designem. Jest też zwykle lżejszy od standardowych czajników stawianych na blacie kuchenki gazowej czy elektrycznej.

Czy czajniki ze stali nierdzewnej są bezpieczne dla zdrowia?

Stal nierdzewna i szkło borokrzemowe to dwa najbezpieczniejsze materiały do produkcji czajników do herbaty. Stal nierdzewna nie naraża użytkownika na działanie niebezpiecznych substancji chemicznych, jest odporna na działanie wysokich temperatur i ognia oraz nie wchłania smaków i zapachów. Należy pamiętać, że stal nierdzewna jest nieco cięższa od aluminium, jednak w czajniku aluminiowym woda gotuje się krócej, ponieważ aluminium przewodzi ciepło szybciej niż stal.

W Kulinie oferujemy Państwu całą gamę czajników (w tym czajniki z przezroczystego szkła i czajniki z tworzywa sztucznego, a także tradycyjne czajniki kuchenne i imbryki, które czasami również można postawić na kuchence, aby dłużej utrzymać temperaturę herbaty). Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty i chcesz zaparzyć idealną herbatę, przeczytaj nasz poradnik zakupowy dotyczący parzenia herbaty tutaj. Znajdziesz tam również różne rodzaje czajników, w tym nowoczesne czajniki ze stali nierdzewnej.

Jaką firmę wybrać szukając odpowiedniego czajnika?

W Kulinie oferujemy produkty najbardziej niezawodnych producentów małych urządzeń AGD, w tym takie marki premium jak KitchenAid, Smeg, WMF, ETA czy Stelton. Jeśli chcesz kupić czajnik nierdzewny w stylu retro wybierz KitchenAid lub Smeg. Jeśli wolisz nowoczesny design, sprawdź WMF i ETA, a jeśli szukasz minimalistycznego czajnika w stylu skandynawskim, zobacz kultowe czajniki ze stali nierdzewnej marki Stelton.

Być może ucieszy Cię informacja, że KitchenAid i Smeg oferują czajniki elektryczne z regulacją temperatury. Dzięki najnowszej technologii w kilka sekund zaparzysz herbatę w odpowiedniej temperaturze, zaoszczędzisz energię lub podgrzejesz wodę na mleko dla dziecka.

Jakie kroki podjąć w celu utrzymania doskonałego stanu stalowego czajnika?

Podczas użytkowania:

  • przestrzegaj wskazówek zawartych w instrukcji obsługi w zakresie maksymalnego poziomu napełnienia
  • zawsze wylewaj wodę pozostałą po zagotowaniu
  • regularnie usuwaj kamień, co najmniej raz w miesiącu. Rób to nawet częściej, jeśli woda w miejscu Twojego zamieszkania jest twarda.