WMF

Chiński nóż kucharski Grand Gourmet PC

Performance Cut

 • 496 zł
 • w magazynie 1 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Opis produktu

Chiński nóż kucharski Grand Gourmet jest idealny do przyrządzania mięsa, ryb i warzyw w tradycyjny, chiński sposób. Przypomina kształtem tasak, ale grubość grzbietu klingi jest o połowę mniejsza (2 mm). Przeznaczony do cięcia, nie nadaje się do rąbania.

Seria Grand Gourmet

 • Wyrafinowany design łączący doświadczenie z wysoką funkcjonalnością
 • Noże ze specjalnej stali nożowej wysokiej jakości
 • Kute z jednego kawałka stali
 • Ergonomiczna rękojeść z matowej stali nierdzewnej Cromargan® zapewnia wygodny uchwyt
 • Innowacyjne, wyraźnie ostrzejsze ostrze
 • Wykonane w technologii Performance Cut, długo zachowa swoje właściwości
 • Twardość ok. 55 - 57 HRC w skali Rockwella
 • Garda zapewnia bezpieczne użytkowanie
 • Brak szczelin jest gwarancją higieny i ułatwia czyszczenie
 • Laserowa kontrola ostrza
 • Łatwy w czyszczeniu, zalecane ręczne mycie
 • Produkt zdobył liczne międzynarodowe nagrody w kategorii designu

Seria Grand Gourmet zachwyca przemyślanym designem i funkcjonalnością. Ostrza wykonane są ze specjalnej, wysokiej jakości stali nożowej. Proces produkcji to połączenie tradycyjnego kowalstwa i najnowocześniejszej technologii Performance Cut. Efektem są bardzo ostre noże, odporne na uszkodzenia i wyszczerbienie, których nie sposób stępić. Żywotność noża dwukrotnie przekracza wymagania normatywne.

Noże Grand Gourmet to nowy wymiar krojenia. Niezniszczalne rękojeści z matowej stali nierdzewnej Cromargan® dają wrażenie prawdziwego luksusu. Ergonomiczny kształt sprawia, że świetnie pasują do dłoni. Bezbłędne wykonanie i płynne połączenie rękojeści z gardą są gwarancją absolutnej higieny. Noże są łatwe w czyszczeniu, wystarczy je opłukać w bieżącej wodzie. Dzięki atrakcyjnemu opakowaniu doskonale nadają się na prezent.

Zastosowane technologie i materiały

Do produkcji noży użyto specjalnej, wysokiej jakości stali nożowej, która jest drobnoziarnista, twarda i nie koroduje. Płaski szlif oznacza dużą wytrzymałość na uszkodzenie i wyszczerbienie oraz długie zachowanie właściwości użytkowych. Dodatkowo kucie poprawia wrodzone cechy stali, homogenizując i zagęszczając jej strukturę.

Specjalna technologia Performance Cut łączy zalety tradycyjnego kucia i nowoczesnych procesów produkcji. W efekcie powstaje doskonałe ostrze. Decydujące dla jakości noża jest również dokładne szlifowanie pod stałym kątem. To właśnie płaski szlif sprawia, że noże są tak ostre.

Garda została wykonana z jednego kawałka stali, dzięki czemu jest zintegrowana z ostrzem. Zapewnia właściwe rozłożenie wagi, chroni palce przed ześliźnięciem się na ostrze i zapewnia precyzyjne prowadzenie noża.

Ergonomiczna rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości matowej stali szlachetnej Cromargan®, zawierającej 72 % stali, 18 % chromu i 10 % niklu. Materiał jest trwały, nierdzewny i odporny na działanie kwasów spożywczych. Jest łatwy w czyszczeniu.

Konserwacja noży WMF

Noże Grand Gourmet nie nadają się do mycia w zmywarce. Noże tak wysokiej klasy należy myć tylko ręcznie pod bieżącą wodą, by zachować ich właściwości, jak również oszczędzić czas.

Ostrzenie noży WMF

Każdy nóż od czasu do czasu wymaga ostrzenia, w optymalnym przypadku za pomocą stalki po każdym użyciu. Do ostrzenia noży serii Grand Gourmet zalecamy stalki (należy ostrzyć pod kątem 13°), albo ostrzałki WMF.

KOD PRODUCENTA: 18.8040.6032

O firmie WMF

WMF

Marka WMF jest synonimem niemieckiej precyzji, tradycji, nowoczesnych technologii i trendów. Celem firmy jest zapewnienie swoim klientom doskonałego sprzętu do gotowania i serwowania. Ergonomiczne, wyrafinowane produkty wysokiej jakości szczycą się szeregiem nagród za design i patenty technologiczne.

Kod: WM1880406032
Marka: WMF
Seria: WMF Grand Gourmet
Kolor / wymiary: dł. 31,5 cm, ostrze 18,5 cm / 7 ¼"
Materiał: kute z jednego kawałka
Performance Cut – doskonałe ostrze
rękojeść: stal nierdzewna Cromargan®
specjalna kuta stal nożowa
wysoka twardość klingi 55–57 HRC