Akcesoria kominkowe

8 pozycji razem
Zestaw narzędzi kominkowych ASHI, 3 szt., czarny, Blomus
949 zł
BM66156
Stojak na drewno do kominka LOG 44 cm, szary, Philippi
659 zł
PHP236004
Zestaw narzędzi kominkowych ASHI, 5 szt., brązowy, Blomus
1 349 zł
BM66155
Zapalniczka FIREBIRD, złota, Alessi
599 zł
ALGV34GD
Zapalniczka FIREBIRD, czarna, Alessi
359 zł
ALGV34B
Zestaw narzędzi kominkowych LOG, 3 szt., szary, Philippi
549 zł
PHP203013
Zapalniczka FIREBIRD, różowa, Alessi
359 zł
ALGV34P
Szczypce do drewna FLAMES 47 cm, czarne, Philippi
149 zł
PHP203012

Akcesoria kominkowe - niezbędne akcesoria zapewniające bezpieczeństwo i styl

Czym są akcesoria kominkowe?

Posiadanie i używanie jakiegokolwiek sprzętu wykorzystującego ogień, takiego jak paleniska, wymaga użycia akcesoriów kominkowych. Nie ma nic bardziej przytulnego niż prawdziwy ogień w zimie, a dzięki naszemu wyborowi akcesoriów kominkowych możesz w pełni wykorzystać jego ciepło i przytulność w najwyższym komforcie.

W sklepie Kulina posiadamy najwyższej jakości akcesoria najlepszych producentów, takich jak Alessi, Blomus, czy Philippi.

Jakie rodzaje akcesoriów są dostępne na stronie Kulina?

Aby poprawić komfort korzystania z kominka, Kulina oferuje różnorodne akcesoria. Na stronie Kulina można znaleźć różne akcesoria, w tym:

  • Narzędzia kominkowe: To akcesorium zwykle składa się z wyboru niezbędnego sprzętu do konserwacji i użytkowania kominka. Pogrzebacz do ustawiania polan, łopata do usuwania popiołu, szczotka do czyszczenia i szczypce do dokładania lub przestawiania polan to typowe narzędzia w zestaw narzędzi kominkowych.
  • Podpałka: Zapalniczka to narzędzie służące do wygodnego i szybkiego rozpalania ognia. Może mieć postać płynną, żelową, kostki lub sztyftu. Zapewniają one niezawodne źródło płomienia, które można wykorzystać do rozpalenia ognia w paleniskach zewnętrznych, grillach opalanych drewnem lub kominkach.
  • Pojemnik na drewno: Taca na kłody drewna, która jest czasami określana jako uchwyt na kłody lub kosz na kłody, to pojemnik wykonany specjalnie do przechowywania i eksponowania kłód drewna opałowego obok kominka lub pieca opalanego drewnem. Ułatwia dokładanie nowych polan do ognia, utrzymuje drewno w porządku i zapobiega jego toczeniu się lub rozsypywaniu.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar i liczbę narzędzi?

Nasze zestawy narzędzi kominkowych są dostępne w kilku rozmiarach i należy wybrać jeden z nich w zależności od wielkości kominka; większe narzędzia dobrze sprawdzają się w przypadku większych kominków, podczas gdy mniejsze narzędzia są przeznaczone specjalnie do małych kominków i pieców na drewno.

Kolejną rzeczą, o której należy pomyśleć, jest rodzaj wymaganego sprzętu kominkowego. Większość zestawów narzędzi kominkowych to zestawy trzy-czteroczęściowe. Typowy zestaw narzędzi często składa się ze stojaka do przechowywania narzędzi, pogrzebacza, pary szczypiec i łopat oraz pary szczypiec, jak wspomniano powyżej.