zestawy obiadowe

4 pozycji razem
Zestaw sztućców obiadowych MAYFIELD, 68 el., Zwilling
2 604 zł –17 %
2 159 zł
ZW7147338
Zestaw sztućców obiadowych SENSES, 68 el., Zwilling
1 942 zł –27 %
1 402 zł
ZW7030338
Sztućce SOHO, zestaw 68 szt., srebrny, stal nierdzewna, Zwilling ZW7031338
Zestaw sztućców obiadowych MINIMALE, 68 el., stal matowa, Zwilling ZW7022338

Zestawy sztućców do jadalni - wybierz Twój idealny

Zestawy sztućców do jadalni to komplety zawierające najczęściej łyżkę, nóż i widelec. Za sztućce uznaje się jednak wiele innych narzędzi używanych do jedzenia lub serwowania posiłków. Stal nierdzewna jest najczęstszym materiałem stosowanym w produkcji zestawów sztućców (z polerowanym lub matowym wykończeniem), ale jeśli zależy Ci na bardziej wyrafinowanym nakryciu stołu, możesz pokusić się o zakup zestawu sztućców z czarnym, złotym lub mosiężnym wykończeniu. Jeśli masz już swój zestaw sztućców, pozostaje ci jedynie wybrać pasujące naczynia obiadowe, sztućce do serwowania i szkło i jesteś gotowy, aby cieszyć się stylowo podanym posiłkiem. Możesz również sprawdzić nasze zestawy sztućców do steków, jeśli szukasz bardziej specyficznych sztućców do krojenia mięsa.

Jak przechowywać zestawy sztućców?

  • Taca na sztućce - Taca na sztućce to płytka taca z przegródkami na cały zestaw sztućców do jadalni. Tace są dostępne w różnych materiałach i rozmiarach, idealnych dla różnych rodzajów sztućców, i są zaprojektowane tak, aby pasowały do szuflady kuchennej lub komody. Taca na sztućce zapobiegnie pomieszaniu się sztućców i ułatwi wybór odpowiednich sztućców na co dzień, jak i nakrywanie do stołu na specjalne okazje.
  • Kaseta na sztućce - najczęściej wykonana z drewna, często obita skóropodobnym lub innym materiałem, zamykana skrzynia do przechowywania sztućców. Miękka, aksamitna wyściółka umieszczona wewnątrz chroni zestaw sztućców przed zarysowaniami. Zestawy sztućców często oferowane są w specjalnych kasetach dołączonych do produktu, co znacznie ułatwia przechowywanie.

Jak należy ułożyć sztućce w zestawie na stole?

Mówi się, że sztućce należy rozkładać zgodnie z kolejnością spożywanych dań, od zewnątrz - to pierwsza, podstawowa zasada. Inna zasada, którą możesz się kierować mówi, że układając swój zestaw sztućców na stole noże i łyżki ułóż po prawej stronie talerza, natomiast widelec po lewej (chyba, że będziesz potrzebować widelca do ostryg, ten kładziesz po prawej stronie talerza).

W sklepie internetowym Kulina znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości zestawów sztućców, a także wiele innych elementów do Twojej jadalni. Mamy duży wybór sztućców od znanych, sprawdzonych producentów klasy premium, w tym WMF i Zwilling. A jeśli chcesz, aby Twoje dzieci nauczyły się posługiwać sztućcami, oferujemy również wybór zestawów sztućców dla dzieci.