zestawy obiadowe

8 pozycji razem
Zestaw sztućcy obiadowych MAXIME, 16 el., ciepły szary, Blomus BM64121
Zestaw sztućcy obiadowych, 16 el., złote, Bitz
573 zł
BITZ130120
Zestaw sztućcy obiadowych STELLA, 16 szt., srebrny, Blomus BM63824
Zestaw sztućcy obiadowych MAXIME, 16 el., szary, Blomus
1 099 zł
BM64122
Zestaw sztućcy obiadowych 16 el., czarne, Bitz
494 zł
BITZ130121
Zestaw sztućcy obiadowych, 16 el., srebrne matowe, Bitz
349 zł –13 %
301 zł
BITZ130122

Zestawy sztućców do jadalni - wybierz Twój idealny

Zestawy sztućców do jadalni to komplety zawierające najczęściej łyżkę, nóż i widelec. Za sztućce uznaje się jednak wiele innych narzędzi używanych do jedzenia lub serwowania posiłków. Stal nierdzewna jest najczęstszym materiałem stosowanym w produkcji zestawów sztućców (z polerowanym lub matowym wykończeniem), ale jeśli zależy Ci na bardziej wyrafinowanym nakryciu stołu, możesz pokusić się o zakup zestawu sztućców z czarnym, złotym lub mosiężnym wykończeniu. Jeśli masz już swój zestaw sztućców, pozostaje ci jedynie wybrać pasujące naczynia obiadowe, sztućce do serwowania i szkło i jesteś gotowy, aby cieszyć się stylowo podanym posiłkiem. Możesz również sprawdzić nasze zestawy sztućców do steków, jeśli szukasz bardziej specyficznych sztućców do krojenia mięsa.

Jak przechowywać zestawy sztućców?

  • Taca na sztućce - Taca na sztućce to płytka taca z przegródkami na cały zestaw sztućców do jadalni. Tace są dostępne w różnych materiałach i rozmiarach, idealnych dla różnych rodzajów sztućców, i są zaprojektowane tak, aby pasowały do szuflady kuchennej lub komody. Taca na sztućce zapobiegnie pomieszaniu się sztućców i ułatwi wybór odpowiednich sztućców na co dzień, jak i nakrywanie do stołu na specjalne okazje.
  • Kaseta na sztućce - najczęściej wykonana z drewna, często obita skóropodobnym lub innym materiałem, zamykana skrzynia do przechowywania sztućców. Miękka, aksamitna wyściółka umieszczona wewnątrz chroni zestaw sztućców przed zarysowaniami. Zestawy sztućców często oferowane są w specjalnych kasetach dołączonych do produktu, co znacznie ułatwia przechowywanie.

Jak należy ułożyć sztućce w zestawie na stole?

Mówi się, że sztućce należy rozkładać zgodnie z kolejnością spożywanych dań, od zewnątrz - to pierwsza, podstawowa zasada. Inna zasada, którą możesz się kierować mówi, że układając swój zestaw sztućców na stole noże i łyżki ułóż po prawej stronie talerza, natomiast widelec po lewej (chyba, że będziesz potrzebować widelca do ostryg, ten kładziesz po prawej stronie talerza).

W sklepie internetowym Kulina znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości zestawów sztućców, a także wiele innych elementów do Twojej jadalni. Mamy duży wybór sztućców od znanych, sprawdzonych producentów klasy premium, w tym WMF i Zwilling. A jeśli chcesz, aby Twoje dzieci nauczyły się posługiwać sztućcami, oferujemy również wybór zestawów sztućców dla dzieci.