termosy

3 pozycji razem
Termos 1 l, z drewnianą rączką, stal nierdzewna, Eva Solo ES502757
Termos NORDIC KITCHEN 1,8 l, srebrny, stal nierdzewna, Eva Solo ES502903

Kolby próżniowe - do utrzymywania temperatury przez całą dobę

Co to jest kolba próżniowa?

Termos lub kolba próżniowa to izolowana butelka, która utrzymuje płyny w stałej temperaturze, czasami nawet przez okres do 12 godzin. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym mogą być używane do utrzymywania temperatury gorących lub zimnych napojów, w zależności od potrzeb. Można ich używać w domu lub w podróży do parzenia domowej herbaty lub kawy.

W jaki sposób kolby próżniowe utrzymują temperaturę?

Izolacja próżniowa

Poprzez wytworzenie próżni w wewnętrznej ściance, izolacja próżniowa zatrzymuje przenoszenie ciepła z zewnątrz butelki do jej wnętrza. Konwekcja nie może wystąpić w próżni, ponieważ nie ma w niej powietrza, dlatego temperatura cieczy pozostaje stała.

Izolacja piankowa

Pianka jest stosowana w izolacji piankowej, aby powstrzymać konwekcję. Pianka utrudnia cyrkulację powietrza, zapobiegając przenikaniu ciepła z zewnątrz do wnętrza pojemnika.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie kolby próżniowej?

Najlepszym rodzajem izolowanego pojemnika, jaki można kupić, jest zdecydowanie kolba próżniowa, ponieważ podobnie jak standardowe kubki termiczne, nie tylko utrzymuje ciepło napojów, ale jest również niezwykle mobilna. Można również kupić dzbanek próżniowy, który może być używany w domu lub w pracy. Ma większą pojemność, dzięki czemu można dłużej cieszyć się gorącą herbatą lub kawą. Dlatego przy zakupie kolby próżniowej lub termosu należy wziąć pod uwagę jego parametry:

  • Pojemność

Termosy próżniowe mogą pomieścić od 0,4 do 1,5 litra płynu, w zależności od ich pojemności. Jeśli chcesz mieć duży bidon na dalekie podróże, wybierz coś, co pomieści wystarczającą ilość płynów, aby zapewnić ci nawodnienie przez kilka godzin. Mniejsza kolba próżniowa będzie idealna na wycieczkę trwającą jedną lub dwie godziny.

  • Materiały

Materiały stosowane do produkcji kolb próżniowych obejmują silikon, stal i tworzywo sztuczne. Twoje potrzeby określą opcję, którą wybierzesz. Kolby próżniowe wykonane z tworzywa sztucznego są niedrogie i przenośne. Temperatura może być dłużej utrzymywana w kolbie próżniowej wykonanej ze stali nierdzewnej, która jest również bardziej przyjazna dla środowiska.

Sprawdź wybór kolb próżniowych oferowanych przez Kulina od producentów takich jak Eva Solo, WMF, Rosendahl, i Stelton, które ułatwiają przechowywanie preferowanych napojów w bezpieczny i czysty sposób. Mamy również fantastyczny wybór kubków, dzięki czemu możesz cieszyć się herbatą lub innymi napojami w domu.