Nóż do chleba Fiber Carbon 2 De Buyer 26 cm

Kod: DB428626
439 zł –20 %
Nóż do chleba Fiber Carbon 2 De Buyer 26 cm
439 zł –20 % 351 zł
W magazynie (3 Szt)

Nóż do chleba De Buyer posiada ząbkowane ostrze o długości 25,6 cm wykonane z wysokiej jakości niemieckich sztućców. Ekstremalna ostrość, unikalny system wyważania noża według potrzeb szefa kuchni. Uchwyt dla & n

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

CZNE_domycky

OPIS

Nóż do chleba i ciasta z kolekcji Fiber Karbon 2 od producenta De Buyer ma ząbkowane długie ostrze i jest niezwykle ostry. Dzięki ostrzu piły nóż ten jest idealny do krojenia chleba i innych wypieków. Poradzi sobie również z twardą skórką i można nią pokroić zgrabne plasterki bez łamania puszystego miękiszu.

Ostrze noża wykonane jest z wysokiej jakości niemieckiej stali nierdzewnej X50CrMoV15 (specjalna stal nożowa) o twardości 56 HRC (skala twardości Rockwella). Seria FK2 posiada unikalny system wyważania noży dostosowany do potrzeb konkretnego szefa kuchni. Wystarczy odkręcić stopkę ze stali nierdzewnej na uchwycie i wyjąć wymaganą liczbę wkładek ze stali nierdzewnej.

Rękojeść noża wykonana jest ręcznie poprzez laminowanie go włóknami węglowymi. Dzięki temu jest bardzo trwały, mocny i zapewnia przyjemny i wygodny chwyt, który nie powoduje zmęczenia podczas krojenia. Osłona chroni palce. Stojak na nóż jest idealny do bezpiecznego przechowywania noża .

SPECYFIKACJA

Długość noża: 40,5 cm

Długość ostrza: 26 cm

Materiał: specjalne łóżko na sztućce, włókno węglowe (uchwyt)

Kolor: srebrny, czarny (rączka)

ZALETY I WADY

plus

Nóż do chleba ma ząbkowane ostrze i jest idealny do krojenia chleba i innych wypieków.

Ostrze jest niezwykle ostre.

Ostrze noża wykonane jest z najwyższej jakości niemieckiej stali nierdzewnej .

Unikalny system wyważania noży dostosowany do potrzeb szefa kuchni.

Osłona chroni palce. Płynne przejście między tarczą a uchwytem.

Ergonomiczna rękojeść zapewnia bezpieczny, wygodny i przyjemny uchwyt, który nie powoduje zmęczenia podczas pracy.

Nóż nadaje się również do użytku profesjonalnego.

PRAKTYCZNE PORADY

W dużej mierze zmywarka: Nie

Zawsze myj nóż tylko w zimnej wodzie, aby zapewnić dłuższą ostrość.

RÓŻNICA MIĘDZY STALĄ, SZLIFIERKĄ I KAMIENIEM DO SZLIFOWANIA

Używaj ostrzałki do noży do regularnej konserwacji - nie krępuj się używać noża przed każdym użyciem. Jednak ostrzałkę do noży lub kamień szlifierski tylko raz na jakiś czas, aby przywrócić pierwotną ostrość noża, czyli gdy nóż jest naprawdę tępy.

NÓŻ STALOWY

Listwy nożowe służą do regularnej konserwacji noży . Z pomocą ostrzałki do noży możesz łatwo i szybko przywrócić pierwotną ostrość swoich noży . Użyj stali do przytrzymania ostrza. Nie jest łatwo stworzyć ostre ostrze na tępym nożu - w takim przypadku wybierz ostrzałkę lub kamień szlifierski. Stal ma uchwyt, a część mieląca może mieć drobniejszą lub grubszą powierzchnię. Stal nie nadaje się do konserwacji zbyt dużych noży.

Część ścierna stali może być wykonana z różnych materiałów - diamentu, ceramiki, specjalnej stali nożowej itp . Długość części ściernej należy dobrać do długości krawędzi noża , które ostrzycie stalą. Mamy dla Ciebie stale z elementem szlifierskim od 20 cm do 31,5 cm - specjalne stale rzeźnicze do ostrzenia dużych noży.

Ostrzenie noży ze stali

ostrzenie noży ze stali

Jedną ręką trzymaj tarczę pionowo, a drugą trzymaj nóż (nachylony około 20 ° w stosunku do powierzchni tarczy). Najlepiej mieć podporę (np. Stół, stół i stal z szmatką, aby zapobiec ślizganiu), aby zachować ten sam kąt w całym ostrzu, a ostrość jest dokładna. Praca ze stalą wymaga wprawy, aby na ostrzu nie tworzyły się niepożądane zęby. Pociągnij nóż od pięty do oparcia o ostrze i powtórz to samo z drugiej strony ostrza (20 razy z każdej strony). Staraj się zachować ten sam kąt, jaki tworzy nóż ze stalą i nie naciskaj zbyt mocno.

OSTRZAŁKA

Ostrzałka służy do przywrócenia pierwotnej ostrości noża . W przeciwieństwie do ostrzałki do noży poradzi sobie również z tępym nożem. Ostrzałka do noży zawiera ściernice wykonane z różnych materiałów, którymi naciągasz nóż . Ostrzenie noży z osełką jest bardzo łatwe i szybkie . Wystarczy kilka razy przejść przez krawędź noża na całej długości tarcz szlifierskich i znów mamy idealnie ostry nóż. Osełki wystarczy raz w miesiącu lub jeśli nóż jest już stępiony. Do regularnej konserwacji przed krojeniem wystarczy stal na noże.

KAMIEŃ SZLIFIERSKI

Kamień szlifierski do noży ma powierzchnię o określonej szorstkości. Istnieje również kamień szlifierski o dwóch ziarnach, z jedną stroną grubą, a drugą drobną. Kamień szlifierski służy do przywracania pierwotnej ostrości nożom - jako ostrzałka do noży. Kamień szlifierski należy zwilżyć przed użyciem, a ostrze noża należy ustawić pod odpowiednim kątem (ok. 12 - 15 °).

Noże szlifierskie z kamieniem szlifierskim

noże szlifierskie z kamieniem szlifierskim

Umieść ostrze noża na jednym końcu kamienia i pociągnij nóż równomiernie, lekko w prawo, do ostrza . Obróć nóż i pociągnij w ten sam sposób, ale w przeciwnym kierunku. Zawsze biegnij na całej długości ostrza . Uważaj jednak, aby ostrze nie dotknęło krawędzi kamienia szlifierskiego. Pociągnij nożem, jakbyś chciał wyciąć nożem cienki plasterek z zaostrzenia. Nie wywieraj zbyt dużego nacisku na nóż . Najpierw szlifuj na szorstkiej powierzchni, a następnie na drobniejszej, gdzie wygładzasz ostrze i usuwasz zadziory.

SZLIFOWANIE ZIARNA GRILLA

Wybierz wielkość ziarna kamienia szlifierskiego w zależności od zastosowania noża . Ostrze tnące na kamieniu szlifierskim o większej szorstkości jest idealne do krojenia miękkich i włóknistych składników, takich jak warzywa czy mięso . Na drobniejszych kamieniach szlifierskich (z mniejszą szorstkością ) otrzymujesz gładkie ostrze, które nadaje się do cięcia przez nacisk, a nie ciągnięcie, np. Podczas rąbania lub ciągnięcia skóry . Powstałe ostrze zależy od chropowatości (ziarnistości) kamienia szlifierskiego i kąta, pod jakim naostrzysz nóż.

Wielkość ziarna (chropowatość) kamienia szlifierskiego określa liczba odpowiadająca liczbie oczek sita na cal (25,4 mm), przez które ścierniwo nadal opada podczas przesiewania. Zatem im większa liczba , tym gęstsze sito i drobniejsze ścierniwo . Międzynarodowe standardy FEPA (Federation of European Abrasive Manufacturers) określają wielkość ziarna, patrz tabela:

Wielkość ziarna zgodnie z FEPA

Nazwa słowa

7, 8, 10, 12

obrzydliwy

14, 16, 20, 22, 24, 30

obrzydliwy

36, 40, 46, 54, 60

średni

70, 80, 90, 100, 120

w porządku

150, 180, 220, 240

bardzo dobrze

280, 320, 400, 500, 600

szczególnie dobrze

800, 1000, 1200

dodatkowa kara pieniężna

Chleb pełnoziarnisty

CHLEB CAŁKOWICIE BEZ Ugniatania

Składniki
3 szklanki (708 ml) ciepłej (nie gorącej) wody, 1 łyżka suszonych drożdży, 1 łyżka cukru, 1 łyżka oleju roślinnego (np. Słonecznikowego, rzepakowego), 1 łyżka octu, 3 szklanki (375 g) mąki pszennej lub orkiszowej, 2,5 do 3 filiżanek (324 - 389 g) filiżanek mąki pełnoziarnistej, 1 do 1,5 łyżki soli , orzechów, nasion do smaku

metoda
1. W dużej misce wymieszaj ciepłą wodę, drożdże i cukier. Woda nie może być gorąca, ale powinna mieć temperaturę ciała, aby nie zdegradować drożdży. Poczekaj kilka minut, aż zobaczysz, że drożdże są aktywne i bąbelki na powierzchni, a następnie dodaj ocet i olej.

2. Dodać gładką mąkę, filiżanka po filiżance, dobrze mieszając ciasto między filiżankami. Teraz stopniowo dodawaj mąkę razową i sól, ponownie stopniowo, dokładnie mieszając między każdym dodatkiem. Ciasto będzie bardzo cienkie, papkowate i lepkie. Dodaj nasiona, orzechy lub cokolwiek chcesz. Można też spróbować ziół, suszonych pomidorów, czosnku czy smażonej cebuli.

3.   Przykryj czystą szmatką i pozostaw do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na około 30-40 minut, aż podwoi swoją objętość.

4. Rozgrzej piekarnik do 185 ° C. Ciasto przełożyć łopatką do formy do pieczenia chleba (ciasto wyjdzie na 2 bochenki). Posyp powierzchnię nasionami i piecz przez około 50 minut, aż chleb na powierzchni będzie złotobrązowy. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że chleb jest gotowy po prostu po tym, że odchyla się od ścianek formy i tworzy mały otwór na obwodzie. Po wyjęciu chleba z piekarnika można go płynnie wsunąć na ruszt, gdzie pięknie schładza się bez gotowania na parze. Aby sprawdzić, czy chleb jest już upieczony, stuknij w spód chleba, powinien brzmieć pusto.
Źródło przepisu i obraz przepisu: https://kitchenette.cz/clanek/73-celozrnny-chleb-bez-hneteni

PRZEPIS NA DOMOWY CHLEB KUMINOWY

lngredients

200 g mąki żytniej (może być pełnoziarniste), 300 g mąki pszennej chlebowej, 200 g mąki pszennej zwykłej (może być również pełnoziarnistej lub orkiszowej), kminku pełnego (ok. miód, melasa, ...), 490 ml wody (można też spróbować piwa, serwatki), 15 g soli

Domowy chleb z kminkiem

metoda
1. Zmiażdż drożdże w misce za pomocą robota kuchennego. Jeśli nie masz robota, ciasto ugniatasz ręcznie. Dodaj cukier i wymieszaj widelcem w cienką zawiesinę. Wymieszaj z wodą i dobrze wymieszaj trzepaczką.

2. Następnie dodaj wszystko inne z przepisu. Przełącz robota na niską prędkość i pozwól mu gnić przez 10 minut. Jeśli korzystasz z domowej piekarni, ugniataj ją przez 30 minut, a następnie wyjmij ciasto.

3. Najlepiej umieścić wyszukane i lepkie ciasto w plastikowej misce przetartej łyżeczką oleju. Jeśli nie masz takiego z pokrywką, włóż miskę do plastikowej torby. Pozostaw do wyrośnięcia na godzinę w temperaturze pokojowej. Złóż raz w tym czasie. Odbywa się to poprzez rozciągnięcie brzegów ciasta i umieszczenie ich na środku ciasta. Zrób to człowieku w misce dookoła.

4. Po godzinie lekko naoliwić linię i rozprowadzić ciasto w przybliżeniu kwadratowym. Złóż i dokręć, aby utworzyć stożek. Potrawę posyp mąką żytnią i włóż rożek z ciasta fugą do góry. Ciasto można również pozostawić do wyrośnięcia na durszlaku, który wyściełamy ściereczką i zakwitamy. Po przechyleniu fuga znajdzie się na dole i nie będzie się rozwijać podczas pieczenia. Ponownie włóż kosz do woreczka i pozostaw go do wyrośnięcia na godzinę. Po około dwudziestu minutach rozgrzej piekarnik za pomocą kamienia do pieczenia i talerza wody. Jeśli zadbasz o talerz, możesz go później podgrzać. Piec musi osiągnąć minimalną temperaturę 250 ° C.

5. Ostrożnie przełóż chleb na zakwasie, który już całkowicie wypełnił kosz, na łopatę do sadzenia. Odkurz tutaj grubą lub kukurydzianą mąką. Chleb lepiej się po nim ślizga. Jeśli pieczesz na blasze, ważne jest, aby w ogóle jej nie wyciągać. Szybko stygnie, a chleb pęka na całym obwodzie. Przygotuj około 200 ml gorącej wody z czajnika, maszynki do golenia i łopaty do sadzenia. Teraz pójdzie bardzo szybko. Szczególnie uważaj na parę!

6. Przełóż chleb na łopatę, pokrój go jeśli chcesz i szybko wsuń na kamień lub blachę do pieczenia w piekarniku. Wlej wodę do dolnej płyty na dnie piekarnika i szybko zamknij piekarnik. Poświęć minutę, aby ustawić na 15 minut.

7. Następnie obniż temperaturę do 190 - 200 ° C. Wyciągnij talerz wodny i piecz przez 30 minut.

8. Pozostaw do ostygnięcia na grillu. Nie kroić ciepłego chleba! Zderzyłbyś się.

Z wymienionych składników przygotujesz bochenek o wadze 1200 g.

Źródło i zdjęcie przepisu: http://www.pazitka.cz/ostatni/domaci-kminovy-chleba-z-drozdi/

CO DALEJ?

Podoba Ci się ten produkt? Świetny! Dodaj go do koszyka i kontynuuj zakupy.

Ci nie pasuje? Spróbuj przejrzeć inne produkty marki De Buyer lub podobne produkty innych marek.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Noże do pieczywa
Gwarancja: 2 lata

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: