Nóż do chleba FIBRE CARBON 2 26 cm, de Buyer

Kod: DB428626
Marka: de Buyer
499 zł –12 %
Nóż do chleba FIBRE CARBON 2 26 cm, de Buyer
499 zł –12 % 439 zł
W magazynie (1 Szt)

Nóż do chleba De Buyer posiada ząbkowane ostrze o długości 25,6 cm wykonane z wysokiej jakości niemieckiej stali sztućcowej. Ekstremalna ostrość, unikalny system balansu noża dostosowany do potrzeb szefa kuchni. Rękojeść zapewnia wygodną pracę bez zmęczenia.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

OPIS

Nóż do chleba i pieczywa z kolekcji Fibre Karbon 2 marki De Buyer ma ząbkowane długie ostrze i jest niezwykle ostry. Nóż ten jest idealny do krojenia chleba i innych wypieków dzięki ząbkowanemu ostrzu. Poradzi sobie nawet z twardą skórką i pokroi chleb na zgrabne plasterki bez naruszania puszystego środka.

Ostrze wykonane jest z wysokiej jakości niemieckiej stali nierdzewnej X50CrMoV15 (specjalna stal nożowa) o twardości 56 HRC (skala twardości Rockwella). Seria FK2 posiada unikalny system wyważania noży , aby indywidualnie zaspokoić potrzeby konkretnego kucharza. Wystarczy odkręcić stopkę ze stali nierdzewnej na uchwycie i wyjąć potrzebną ilość wkładek ze stali nierdzewnej.

Rękojeść noża wykonana jest ręcznie z warstw włókna węglowego. Dzięki temu jest bardzo trwała, mocna i zapewnia przyjemny i wygodny uchwyt, co pozwala na krojenie bez zmęczenia ręki. Jelec chroni palce. Stojak na noże jest idealny do bezpiecznego przechowywania noży.

SPECYFIKACJA

Długość noża: 40,5 cm

Długość ostrza: 26 cm

Materiał: specjalna nożowa stal, włókno węglowe (rękojeść)

Kolor: srebrny, czarny (uchwyt)

ZALETY I WADY

plus

Nóż do chleba ma ząbkowane ostrze i jest idealny do krojenia chleba i innego rodzaju pieczywa.

Ostrze jest bardzo ostre.

Ostrze noża wykonane jest z najwyższej jakości niemieckiej stali nierdzewnej.

Unikalny system wyważania noża w zależności od potrzeb gotującego.

Jelec chroni palce. Płynne przejście między osłoną a rękojeścią.

Ergonomiczna rękojeść zapewnia pewny, wygodny i przyjemny chwyt, dzięki czemu praca nie powoduje zmęczenia.

Nóż nadaje się również do użytku profesjonalnego.

PRAKTYCZNE PORADY

Możliwość mycia w zmywarce: NIE

Zawsze myj nóż tylko w zimnej wodzie, aby zapewnić mu długotrwałą ostrość.

RÓŻNICA MIĘDZY OSTRZAŁKA PRĘTOWA, OSTRZAŁKĄ SZCZELINOWĄ A KAMIENIEM DO OSTRZENIA

Używaj ostrzałki do noży podczas regularnych przeglądów - przed każdym użyciem noża. Jednak ostrzałki do noży lub kamienia do ostrzenia należy używać tylko raz na jakiś czas, aby przywrócić nóż do pierwotnej ostrości, tj. gdy nóż jest naprawdę tępy.

OSTRZAŁKA PRĘTOWA

Ostrzałka prętowa do noży służy do regularnej konserwacji noży. Użyj ostrzałki do noży , aby szybko i łatwo przywrócić im pierwotną ostrość . Do konserwacji ostrza należy używać ostrzałki szczelinowej. Nie jest łatwo stworzyć ostrą krawędź na już tępym nożu - w tym przypadku należy wybrać ostrzałkę szczelinową do noży lub kamień do ostrzenia. Ostrzałka posiada uchwyt, a część szlifująca może mieć drobniejszą lub grubszą powierzchnię. Ostrzałka nie jest praktyczna do pielęgnacji zbyt dużych noży.

Część ścierna osełki może być wykonana z różnych Materiałów - diamentu, ceramiki, specjalnej stali tnącej itp. Długość części ostrzącej powinna być dobrana do długości ostrzy ostrzonych noży. Posiadamy ostrzałki z częściami ostrzącymi od 20 cm do 31,5 cm - specjalna ostrzałka rzeźnicza do ostrzenia dużych noży.

Ostrzenie noża za pomocą ostrzałki prętowej

broušení nože ocílkou

Ostrzałkę trzymamy pionowo w jednej ręce, a nóż w drugiej (nachylonej pod kątem ok. 20° do powierzchni ostrzałki). Najlepiej jest mieć podpórkę (np. stół i ręcznik, aby ostrzałka się nie ześlizgiwała), aby utrzymać ten sam kąt na całym ostrzu i zachować precyzję ostrzenia. Praca z ostrzałką prętową wymaga praktyki, aby uniknąć niechcianych ząbków na ostrzu. Pociągnij nóż od pięty do czubka naprzeciw ostrzu i powtórz to samo z drugiej strony ostrza (20 razy z każdej strony). Staraj się zachować ten sam kąt między nożem a ostrzałką i nie naciskaj zbyt mocno.

OSTRZAŁKA SZCZELINOWA

Ostrzałka szczelinowa do noży służy do przywracania pierwotnej ostrości noża. W przeciwieństwie do ostrzałki do noży, poradzi sobie nawet z tępymi nożami. Ostrzałka szczelinowa do noży zawiera tarcze ścierne wykonane z różnych materiałów, przez które przeciągasz nóż Ostrzenie noży za pomocą tej ostrzałki jest proste i szybkie. Wystarczy kilkukrotnie przeciągnąć ostrzem noża w szczelinach z tarczami szlifierskimi i Twój nóź jest ponownie idealnie ostry. Wystarczy użyć ostrzałki raz w miesiącu lub gdy nóż jest już tępy. Ostrzałka ta jest wystarczająca do regularnej konserwacji noża przed krojeniem.

KAMIEŃ DO OSTRZENIA

Kamień do ostrzenia noży ma powierzchnię o określonej szorstkości. W komplecie znajduje się również kamień szlifierski o podwójnym ziarnie, z jednej strony gruboziarnisty , a z drugiej drobnoziarnisty . Kamień ostrzący służy do przywracania pierwotnej ostro ści nożom - jako ostrzałka do noży . Kamień szlifierski należy zwilżyć przed użyciem, a ostrza noży umieścić pod odpowiednim kątem (ok. 12 - 15°).

Ostrzenie noży za pomocą kamienia ściernego

broušení nože brusným kamenem

Umieść ostrze noża na jednym końcu kamienia i pociągnij nóż równomiernie lekko w prawo w kierunku ostrza. Obróć nóż i pociągnij w ten sam sposób, ale w przeciwnym kierunku. Należy zawsze przeciągać całą długość ostrza. Należy jednak uważać, aby nie zahaczyć ostrzem o krawędź kamienia szlifierskiego. Pociągnij za nóż tak, jakbyś próbował odkroić cienki plasterek z noża. Nie wywierać zbyt dużego nacisku na nóż. Szlifuj najpierw na grubszej powierzchni, a następnie na drobniejszej, aby wygładzić ostrze i usunąć zadziory.

ZIARNISTOŚĆ KAMIENIA SZLIFIERSKIEGO

Wybierz ziarnistość kamienia szlifierskiego w zależności od zastosowania noża. Ostrze wyszlifowane na kamieniu szlifierskim z grubszą krawędzią jest idealne do cięcia miękkich i włóknistych składników, takich jak warzywa lub mięso. Na drobniejszych kamieniach szlifierskich (o mniejszej ziarnistości) uzyskuje się gładką krawędź, która nadaje się do cięcia z naciskiem, a nie ciągnięcia, np. przy siekaniu lub skórowaniu. Uzyskana krawędź zależy od grubości (ziarnistości) kamienia szlifierskiego i kąta, pod jakim ostrzy się nóż.

Ziarnistość (gruboziarnistość) kamienia szlifierskiego jest określana liczbą, która odpowiada liczbie oczek sita na cal (25,4 mm), przez które ścierniwo nadal wpada podczas przesiewania. Zatem im większa liczba, tym gęstsze sito i tym drobniejszy ścierniwo. Międzynarodowe normy FEPA (Federation of European Grinding Aid Manufacturers) podają wielkość ziarna patrz tabela:

Wielkość ziarna zgodnie z FEPA

Nazwa słowna

7, 8, 10, 12

gruba

14, 16, 20, 22, 24, 30

gruba

36, 40, 46, 54, 60

średnia

70, 80, 90, 100, 120

drobna

150, 180, 220, 240

bardzo drobna

280, 320, 400, 500, 600

bardzo drobnoziarnista

800, 1000, 1200

ekstra drobnoziarnista

Celozrnný chléb

CHLEB RAZOWY BEZ WYRABIANIA

Składniki
3 szklanki (708 ml) ciepłej (nie gorącej) wody, 1 łyżka suszonych drożdży, 1 łyżka cukru, 1 łyżka oleju roślinnego (np. 1 łyżka stołowa octu, 3 filiżanki (375 g) mąki pszennej lub orkiszowej, 2,5 do 3 filiżanek (324 do 389 g) mąki pszennej pełnoziarnistej, 1 do 1,5 łyżki soli, orzechy, nasiona do smaku

Przygotowanie
1. W dużej misce wymieszaj ciepłą wodę, drożdże i cukier. Woda nie może być gorąca, lecz raczej o temperaturze ciała, aby nie zniszczyć drożdży. Poczekaj kilka minut, aż zobaczysz, że drożdże są aktywne i tworzą bąbelki na powierzchni, a następnie dodaj ocet i olej.

2. Dodawaj mąkę pszenną po filiżance, dokładnie mieszając ciasto między kolejnymi filiżankami. Teraz dodajemy mąkę pszenną pełnoziarnistą i sól, ponownie stopniowo, dokładnie mieszając między kolejnymi dodawanymi porcjami. Ciasto będzie bardzo rzadkie, konsystencji kaszki i klejące. Dodaj nasiona, orzechy lub cokolwiek, co lubisz. Można też spróbować ziół, suszonych pomidorów, czosnku lub smażonej cebuli.

3. Przykryj czystym ręcznikiem i pozostaw w ciepłym miejscu do wyrośnięcia na około 30-40 minut, aż podwoi objętość.

4. Rozgrzej piekarnik do 185 °C. Używając szpatułki, przenieś ciasto do formy (z ciasta powstaną 2 bochenki). Posyp powierzchnię dodatkowymi nasionami i piecz przez około 50 minut, aż chleb stanie się złotobrązowy na wierzchu. Możesz również rozpoznać, że chleb jest gotowy na pierwszy rzut oka, po tym, że odchodzi od ścianek formy, a na jego obwodzie pojawia się mała szczelina. Po wyjęciu z piekarnika, można go gładko zsunąć na drucianą kratkę, gdzie pięknie ostygnie, nie przypalając się. Aby sprawdzić, czy chleb jest już upieczony, zapukaj w spód chleba, powinien wydać pusty dźwięk.
Źródło przepisu i zdjęcie przepisu: https://kitchenette.cz/clanek/73-celozrnny-chleb-bez-hneteni

PRZEPIS NA DOMOWY CHLEB KMINKOWY

Składniki

200 g mąki żytniej (może być również razowa), 300 g mąki pszennej chlebowej, 200 g mąki pszennej zwykłej (może być również razowa lub orkiszowa), kminek w całości (ok. 15 g), 15 g świeżych drożdży, 1 łyżka cukru (lub miodu, melasy, ...), 490 ml wody (można również spróbować piwa, serwatki), 15 g soli

Domácí kmínový chléb

Przygotowanie
1. Rozkrusz drożdże w misce robota kuchennego. Jeśli nie masz robota kuchennego, zagnieć ciasto ręcznie. Dodaj cukier i mieszaj widelcem, dopóki nie powstanie rzadka papka. Wymieszaj z wodą i dobrze wymieszaj trzepaczką.

2. Następnie dodaj pozostałe składniki z przepisu. Włącz robota na niską prędkość i pozwól mu wyrabiać ciasto przez 10 minut. Jeśli używasz domowego wypiekacza do chleba, pozwól mu się wyrabiać przez 30 minut, a następnie wyjmij ciasto.

3. Wyrobione i idealnie klejące się ciasto przełóż do plastikowej miski wysmarowanej łyżeczką oleju. Jeśli nie masz takiej z pokrywką, włóż miskę do plastikowego woreczka. Pozostaw w temperaturze pokojowej do wyrośnięcia na jedną godzinę. W trakcie tego czasu raz przełóż ciasto. Robi się to poprzez naciągnięcie brzegów ciasta i złożenie ich na środku ciasta. Możesz to zrobić bezpośrednio w misce.

4. Po godzinie posmaruj linię lekko oliwą i rozciągnij ciasto na kształt zbliżony do kwadratu. Złóż i ciągnięciem zwiń w kształt szyszki. Koszyk na chleb posyp mąką żytnią i włóż do niego szyszkę ciasta tak, żeby połączenie było na wierzchu. Możesz pozostawić ciasto do wyrośnięcia również w durszlaku wyłożonym ścierką, którą posypiesz dodatkowo mąką. Po przewróceniu ciast i wyjęciu, połączenie będzie pod spodem i nie będzie się rozplątywać podczas pieczenia. Koszyk na chleb włóż z powrotem do plastikowego worka i pozostaw do wyrośnięcia na godzinę. Po około 20 minutach włącz piekarnik z kamieniem do pieczenia i naczyniem z wodą. Jeśli pieczesz na blasze, możesz ją rozgrzać później. Piec musi osiągnąć minimalną temperaturę 250 °C .

5. Ostrożnie przełóż wyrośnięty chleb, który całkowicie wypełnił koszyk na chleb, na łopatkę do wkładania. Oprósz ją mąką grubo mieloną lub kukurydzianą. Chleb będzie się po niej lepiej ślizgał. Jeśli pieczesz na blasze, ważne jest, aby w ogóle go nie wyciągać. Chleb szybko stygnie i pęka na całym obwodzie. Przygotuj około 200 ml gorącej wody z czajnika, żyletkę i łopatkę do wkładania. Teraz już wszystko pójdzie bardzo szybko. Szczególnie uważaj na parę!

6. Przełóż chleb na łopatkę, pokrój go, jeśli chcesz i szybko zsuń na kamień lub blachę do pieczenia w piekarniku. Wlej wodę do dolnej blachy na dole piekarnika i szybko zamknij piekarnik. Ustaw timer na 15 minut.

7. Następnie obniż temperaturę do 190 - 200 °C . Wyjmij blachę z wodą i piecz przez 30 minut.

8. Pozostaw do ostygnięcia na drucianej kratce. Nie krój ciepłego chleba! Jego środek by się skurczył.

Z podanych składników przygotujesz bochenek o wadze 1200 g.

Źródło przepisu i zdjęcie przepisu: http://www.pazitka.cz/ostatni/domaci-kminovy-chleba-z-drozdi/

Parametry dodatkowe

Kategoria: Noże do chleba
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.28 kg
Kolor: Czarny
Materiał: Stal nierdzewna
Rozmiar: 26 cm
Długość ostrza: 26 cm
Rodzaj produktu: Nóż do pieczywa
Seria: De Buyer Fiber Carbon
Margin: E
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: