Mandoliny

2 pozycji razem

Mandoline Slicer - najwygodniejsza krajalnica do warzyw i owoców

Co to jest krajalnica mandolina?

Krajalnica mandolina to narzędzie z płaską powierzchnią i ostrym ostrzem, które umożliwia szybkie, dokładne i bezpieczne krojenie owoców i warzyw. Wystarczy przesunąć przedmiot tam i z powrotem nad ostrzem, a idealnie równe plastry spadną poniżej. Możesz tworzyć różne intrygujące cięcia ukośne, tnąc element pod różnymi kątami.

Jak konserwować krajalnice mandoliny?

Ostrza te są niezwykle czułe, podobnie jak w nożu do obierania. Jeśli pozostały jakiekolwiek cząstki jedzenia, umyj krajalnicę mandoliny ręcznie ciepłą wodą z mydłem i upewnij się, że dotarłeś do wnętrza ostrzy miękką szczotką. Ostrze należy zawsze czyścić w kierunku przeciwnym do kierunku jego ostrzenia.

Ważne jest również, aby dokładnie przemyśleć, gdzie będziesz przechowywać to narzędzie. Istnieje ryzyko uszkodzenia lub stępienia ostrza, jeśli jest ono przechowywane w miejscu, w którym będzie często naruszane. Podczas demontażu mandoliny lub wymiany ostrzy należy postępować powoli i ostrożnie. Ostrza będą trwalsze, jeśli będziesz o nie lepiej dbać.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie krajalnicy mandoliny?

Dostępnych jest kilka dobrych mandolin, od małych, lżejszych i znacznie tańszych plastikowych alternatyw z jednym plasterkiem, po duże, regulowane francuskie modele, w zależności od wymagań i budżetu.

To, czy mandolina jest ręczna, czy ma własną podstawę, jest jednym z kluczowych rozróżnień między typami mandolin. Chociaż te ze stojakami są bardziej solidne, konfiguracja i czyszczenie mogą być trudniejsze. Modele ręczne często oferują różnorodność ostrzy i są łatwiejsze w użyciu i czyszczeniu, ale są mniej wytrzymałe.

Inną różnicą jest to, że bardziej zaawansowane maszyny pozwalają na precyzyjne dostosowanie grubości cięcia, podczas gdy bardziej podstawowe modele mogą zapewnić jedynie wymienne płyty o z góry określonej grubości.

Krajalnice mandolinowe znanych producentów, takich jak de Buyer i Eva Solo są dostępne na stronie Kulina w szerokiej gamie. Ponadto zapewniamy różnorodne narzędzia do przygotowywania owoców i warzyw, w tym elektryczne tarki i spiralizery. W naszym sklepie można również znaleźć inne roboty kuchenne i akcesoria, takie jak obieraczka do warzyw, które można wykorzystać podczas przygotowywania owoców i warzyw.