Kieliszek do szampana SOMMELIERS 170 ml, Riedel

Kod: RD440008
Marka: Riedel
429 zł –31 %
Kieliszek do szampana SOMMELIERS 170 ml, Riedel
429 zł –31 % 296 zł
W magazynie (6 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Kieliszek Champagne Sommeliers, klasyczny flet, dzięki jego smukłemu kształtowi i wąskiemu otworowi, szampan posiada wyraźniejszy posmak minerałów i żelaza.

Ten kształt jest wyborem wszystkich sybarytów, którzy wybierają kieliszki według ich wartości estetycznych.

Kieliszek Champagne Sommeliers Riedel polecamy do poniższych gatunków winogron i win:

  • Cava
  • Champagne
  • Prosecco

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ponad 24 % ołowiu.

Parametry dodatkowe

Kategoria: kieliszki do szampana
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Materiał: Szkło
Rozmiar: 24 cm
Objętość: 0,17 l
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: E
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: