produkt nie jest już w sprzedaży

Kieliszek Bordeaux Grand Cru Sommeliers Riedel

opakowanie zawiera 1 sztukę

Opis produktu

Projekt kieliszka Bordeaux Grand Cru Sommeliers powstał w 1959 roku, ale dziś jest jeszcze bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

Znawcy bywają zaskoczeni, rozmiary wydają się być przesadzone. Jednak wielkie modne wina czerwone tłoczone z gatunków winorośli, dla których polecamy ten kieliszek, wymagają przestrzeni, aby mogły osiągnąć swój pełny aromat.

Te wina, dzięki formalnym właściwościom kieliszków, mogą objawić swoją aksamitną pełnię, dużą koncentrację ekstraktów oraz słodkie i pełne taniny, które są wytwarzane w owocach. Nie zakłada się, że naczynie o objętości 860 ml będzie całkowicie napełnione; zalecane jest około 100 do 150 ml wina.

Pozostała przestrzeń służy do rozwinięcia i prezentacji skoncentrowanego, bogatego aromatu. Dzięki temu wino może w optymalnym kształcie wyrazić wszystkie swoje charakterystyczne właściwości. W przypadku użycia małych kieliszków wina mogą utracić owocowy aromat, kompleksowość, staną się płaskie, z drewnianym i cierpkim posmakiem.

Kieliszek Bordeaux Grand Cru Sommeliers polecamy do:

  • Bordeaux (czerwone), Brunello di Montalcino
  • Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Domina
  • Fronsac, Graves rouge, Listrac, Margaux, Médoc
  • Merlot, Moulis, St. Emilon, Pomerol, Pauillac
  • Rioja, Sangiovese, Sangiovese Grosso, Tempranillo

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu ponad 24 %.

KOD: RD440000

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu

Ulepszamy dla Was Kulinę!

Obecnie przebiegają kluczowe zmiany w naszej administracji magazynowej w celu jeszcze szybszego przetwarzania Waszych zamówień. W związku z tym wysyłka wszystkich paczek jest zawieszona do 4.6.2020. Dziękujemy za wyrozumiałość!