Karafka do wina SOMMELIERS BLACK TIE FACE TO FACE, Riedel

Kod: RD410013
Marka: Riedel
1 890 zł –24 %
Karafka do wina SOMMELIERS BLACK TIE FACE TO FACE, Riedel
1 890 zł –24 % 1 426 zł
W magazynie (1 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Czarowna karafka dekantacyjna Black Tie Face to Face posiada w dolnej części dwa wypukłe profile przedstawiające dwie zwrócone do siebie twarze. Innowacyjny element nie tylko podkreśla wyjątkowy design karafki, profile mają także swój udział w procesie dekantacji. Podczas wstrząsania wino przelewa się energicznie i po chwili osiąga wysoki stopień spienienia. Młode wina są napowietrzane w najwyższym stopniu, co podkreśla ich owocowy smak.

Rozważania Christiana Moueixa na temat dekantacji:

"Osobiście preferuję dekantację zarówno dla win młodych, jak również dla dojrzalszych. W przypadku win dojrzałych dekantacja jest wyrazem szacunku, w przypadku win młodych jest wyrazem zaufania. Dekantacja win dojrzałych na chwilę przed podaniem spowoduje, że kolor i klarowność nie zostaną naruszone przez osady, które powstały w winie podczas przechowywania. Dekantacja młodych win na kilka godzin przed serwowaniem umożliwi winu rozwinięcie swojego bukietu, nabycie pewnego stopnia dojrzałości, który wino mogłoby osiągnąć tylko po wieloletnim przechowywaniu.“

Seria SOMMELIERS BLACK TIE:

Sommeliers Black Tie - seria kieliszków z niezaprzeczalnym czarem pochodzących ze szklarskiej manufaktury z bogatą tradycją. Jej znakiem rozpoznawczym jest czarna nóżka kieliszków na czerwone wina i czarna stopka na białe wina w połączeniu ze sprawdzonymi czaszami kolekcji Sommeliers.

Kieliszki Sommeliers Black Tie sprawią dobre wrażenie samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjnymi kieliszkami Riedel nie tylko z serii Sommeliers. Kolekcja Sommeliers Black Tie stylowo i godnie powiększa cenioną na całym świecie serię Riedel Sommeliers. Tworzy ona ciekawe efekty polegające na harmonijnym współgraniu najróżniejszych kolorów i kształtów. Można w niej odnaleźć formy czyste i wzniosłe, ale również figlarne, a przy tym piękne.

Dresscode Black Tie: wielkie wydarzenie może odbyć się pod znakiem elegancji i ekstrawagancji. Tyrolska szklarska manufaktura Riedel wraz z Black Tie przedstawia nową spektakularną serię kieliszków dla podniosłej kultury ucztowania. 50 lat temu, na wystawie światowej w Brukseli publiczność po raz pierwszy ujrzała "Pokal Hoch" czyli "Podnieście czary" - wzór Clausa J. Riedla.

Riedel Glas uczcił 50 rocznicę powstania tego kamienia milowego w designie szkła, ręcznie wydmuchiwaną i produkowaną serią Black Tie.

Parametry dodatkowe

Kategoria: karafki do wina
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Rodzaj produktu: Dekanter
Seria: Riedel Sommeliers Black Tie
Margin: B
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: