filiżanki i spodki

71 pozycji razem
Filiżanka do kawy ze spodkiem HYBRID CHUCUITO, Seletti
193 zł
SLT09163
Filiżanka do espresso ze spodkiem BARISTA, zestaw 2 szt., biały, WMF WM695939440
Kubek do kawy BARISTA, zestaw 2 szt., biały, WMF
110 zł –9 %
100 zł
WM695959440
Filiżanka do kawy ze spodkiem BARISTA, zestaw 2 szt., biały, WMF WM695929440
Filiżanka do herbaty ze spodkiem HYBRID ZENOBIA, Seletti
276 zł
SLT09746
Filiżanka do kawy ze spodkiem KINTSUGI 3, biała, Seletti
245 zł
SLT09643
Filiżanka do kawy ze spodkiem KINTSUGI 1, biała, Seletti
245 zł
SLT09641
Filiżanka do kawy ze spodkiem KINTSUGI 2, biały, Seletti
245 zł
SLT09642
Zestaw do espresso ESTETICO QUOTIDIANO, 6 el., Seletti
309 zł
SLT10100
Filiżanka do herbaty PLATEBOWLCUP 200 ml, Alessi
42 zł
ALAJM2878
Filiżanka do herbaty ze spodkiem HYBRID KERMA, Seletti
276 zł
SLT09171
Filiżanka do kawy ze spodkiem HYBRID EUFEMIA, Seletti
195 zł
SLT09741
Filiżanka do kawy ze spodkiem HYBRID DJENNE, Seletti
193 zł
SLT09161
Filiżanka do herbaty ze spodkiem HYBRID ASPERO Seletti
276 zł
SLT09173
Wgórę
Inne produkty

Filiżanki i spodki - niezbędny zestaw do herbaty o piątej

Jakie jest pochodzenie filiżanki i spodka?

Filiżanka i spodek mają długą i fascynującą historię i były używane do serwowania herbaty i kawy przez wieki. Mówi się, że filiżanka i spodek powstały w Chinach około XVII wieku, kiedy picie herbaty stało się popularne wśród wyższych sfer.

Obecnie filiżanki i spodki są używane do serwowania herbaty i kawy zarówno w domu, jak i w kawiarniach i restauracjach na całym świecie.

Filiżanki i spodki z czasem zmieniły swój wygląd, ale ich podstawowa funkcja pozostaje taka sama: mała filiżanka do przechowywania gorących napojów i spodek do zbierania rozlanych lub kapiących napojów.

W sklepie Kulina można kupić filiżanki i spodki renomowanych marek, takich jak Bitz, Seletti, Viva i Scandinavia, we wszystkich rozmiarach, stylach i z różnych materiałów.

Jaka jest różnica między filiżankami do kawy i herbaty?

Istnieją pewne szerokie rozróżnienia między kubkami przeznaczonymi do kawy i herbaty, ale nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących tego, którego typu należy używać. Oto niektóre z kluczowych różnic:

  • Rozmiar i kształt: Filiżanki do herbaty są zazwyczaj mniejsze i mają bardziej delikatny i cienki kształt, podczas gdy filiżanki do kawy są większe i mają szerszy i bardziej cylindryczny kształt.
  • Uchwyt: Filiżanki zazwyczaj mają krótki uchwyt, który można chwycić palcami, podczas gdy filiżanki do kawy mają większy uchwyt, który można chwycić całą dłonią.
  • Materiały: Filiżanki do kawy są często wykonane z cięższych materiałów, takich jak kamionka lub ceramika, ale filiżanki do herbaty są czasami wykonane z delikatniejszych materiałów, takich jak porcelana lub porcelana kostna.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór ulubionego kubka do herbaty i kawy zależy od osobistych preferencji.

Herbaciana etykieta - jak mieszać cukier w filiżance?

Etykieta herbaty odnosi się do zbioru zasad i procedur, które były historycznie stosowane w związku z podawaniem i spożywaniem herbaty. Sposób mieszania cukru w filiżance jest kluczową częścią etykiety herbacianej.

Zgodnie z tradycją, po przelaniu herbaty z czajniczka do filiżanki, dodaje się odpowiednią ilość cukru, delikatnie miesza herbatę łyżeczką, a następnie degustuje się ją w celu stwierdzenia, czy jest wystarczająco słodzona.

Uzależnienie od mleka do herbaty i cukru jest głównie kwestią gustu, dlatego nie ma dobrej lub złej metody. Teraz, gdy herbata jest gotowa, możesz podać ją w filiżance, kubku lub szklance do herbaty/kawy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek na temat niezbędnych przedmiotów do przygotowania i serwowania herbaty, przeczytaj nasz przewodnik po zakupach, aby dowiedzieć się więcej.