Zestaw noży SPITZENKLASSE PLUS PC, 3 szt., WMF

Kod: WM1894919992
Promocja
Marka: WMF
879 zł –22 %
Zestaw noży SPITZENKLASSE PLUS PC, 3 szt., WMF
879 zł –22 % 685 zł
Wyprzedane
Pozycja została wyprzedana…

3-częściowy zestaw noży Spitzenklasse Plus PC zawiera:

 • 1x Nóż do warzyw Spitzenklasse Plus, ostrze 8 cm, Nr artykułu: WM1895436032
 • 1x Nóż uniwersalny Spitzenklasse Plus, ostrze 14 cm, Nr artykułu: WM1895896032
 • 1x Nóż szefa kuchni Spitzenklasse Plus, ostrze 20 cm, Nr artykułu: WM1895486032

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Dzięki krótkiemu, elastycznemu ostrzu nóż do warzyw Spitzenklasse Plus ma wszechstronne zastosowanie. Nadaje się do czyszczenia i przygotowywania warzyw, grzybów i sałatek. Ponadto, bardzo dobrze leży w dłoni.

Dzięki cienkiemu i stosunkowo krótkiemu ostrzu, nóż uniwersalny Spitzenklasse Plus jest idealny do różnych zadań: do czyszczenia, krojenia, a także do porcjowania. Można nim kroić mięso, ryby, ziemniaki, surowe warzywa, owoce, a także twarde kiełbasy i salami.

Nóż szefa kuchni Spitzenklasse Plus to solidny, ciężki nóż z szerokim ostrzem o delikatnej, ale wytrzymałej krawędzi. Grzbiet i ostrze noża są lekko zakrzywione i zwężają się ku wierzchołkowi. Dzięki temu nóż szefa kuchni może być używany w naprawdę wszechstronny sposób, do czyszczenia i krojenia warzyw, mięsa czy kotletów. Nadaje się również do siekania ziół, warzyw lub orzechów. Czubek noża pozostaje mocno osadzony na powierzchni roboczej, a ostrze porusza się w górę i w dół. Nóż ma dodatkowo jedną stronę szerszą dla równomiernego filetowania ryb.

Seria Spitzenklasse Plus

 • Noże z rękojeścią wykonaną z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego z trzema nitami
 • Wygodny chwyt
 • Wykonane z wysokiej jakości specjalnej stali sztućce
 • Kute w jednym kawałku
 • Wykonane w technologii Performance Cut dla ekstremalnych i długotrwałych krawędzi
 • Twardość ok. 55 - 57 HRC wg Rockwella
 • Innowacyjne, znacznie ostrzejsze ostrze
 • Patronat nad bezpieczną obsługą
 • Płynne przejście między osłoną a rękojeścią
 • Gładkie, dla optymalnej higieny i łatwego czyszczenia
 • Laserowe sterowanie ostrzem
 • Łatwe do czyszczenia, zalecane mycie ręczne
 • Szeroki wybór noży

Seria noży Spitzenklasse Plus niemieckiej firmy WMF kontynuuje tradycyjną serię Spitzenklasse, która jest klasykiem wśród noży kuchennych. Nitowane uchwyty wykonane ze specjalnego, wysokiej jakości tworzywa sztucznego mają w przeciwieństwie do poprzednich serii zaokrąglone krawędzie i są bardzo wygodne w trzymaniu. Nie trzeba dodawać, że tak wysokiej jakości noże charakteryzują się również doskonałym połączeniem poszczególnych części, co zapobiega gromadzeniu się osadów i bakterii.

Noże wykonane z kutej stali nożowej są produkowane w innowacyjnej technologii Performance Cut. Ostrze jest również kontrolowane laserem. Zapewnia to doskonałe właściwości tnące i długotrwałą ostrość na całej długości ostrza. Żywotność noży jest nawet dwukrotnie dłuższa niż wymagają tego normy. Seria Spitzenklasse Plus oferuje noże do każdego możliwego zastosowania, zawsze z właściwym ostrzem i odpowiednim kształtem ostrza.

Zastosowane technologie i materiały

Do produkcji noży użyto specjalnej, wysokiej jakości stali nożowej o twardości ok. 55 - 57 HRC wg Rockwella, która jest drobnoziarnista, twarda i mniej podatna na korozję. Ponadto, dzięki płaskiemu szlifowi, jest bardzo odporny na uszkodzenia lub złamania, zachowując przy tym doskonałe właściwości tnące. Jej właściwości są dodatkowo wzmocnione dla celów produkcji noży przez kucie, które ujednolica i zagęszcza jego strukturę.

Technologia Special Performance Cut łączy w sobie zalety tradycyjnego kucia z korzyściami płynącymi z nowoczesnych procesów produkcyjnych. Efektem jest doskonała krawędź. Precyzyjne ostrzenie pod stałym kątem jest również kluczowe dla doskonałej jakości noża. To właśnie płaski szlif sprawia, że noże są tak ostre.

Osłona jest zintegrowana jako część ostrza z jednego kawałka stali. Zapewnia prawidłowe rozłożenie ciężaru, chroni palce przed ześlizgnięciem się na ostrze i zapewnia precyzyjną kontrolę nad nożem.

Rękojeść wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego jest wygodna w trzymaniu dzięki zaokrąglonym krawędziom. Ostrza są przymocowane do trzonu noża za pomocą trzech nitów. Perfekcyjne połączenie poszczególnych części zapobiega gromadzeniu się osadów i bakterii. Dzięki temu noże są higieniczne.

Konserwacja noży WMF

Noże Spitzenklasse Plus nie nadają się do mycia w zmywarce. W przypadku tak wysokiej jakości noży zalecane jest wyłącznie mycie ręczne pod bieżącą wodą, które jest dla nich delikatniejsze, a także znacznie szybsze.

Ostrzenie noży WMF

Każdy nóż powinien być ostrzony od czasu do czasu, ale najlepiej ostrzyć go ostrzałką po każdym użyciu. Do ostrzenia noży z serii Spitzenklasse Plus polecamy ostrzałki (należy ostrzyć pod kątem 13°) lub osełki WMF.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Zestawy noży
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.57 kg
Ze stojakiem: Nie
Liczba części: 3 szt
Rodzaj produktu: Zestaw noży
Seria: WMF Spitzenklasse Plus
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Pozycja została wyprzedana…

KULINA | WMF Knives Spitzenklasse

KULINA | WMF Performance Cut Knives

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: