Wazony

1 pozycji razem
Wazon TOILETPAPER LIPSTICKS 46,5 cm, czarny, Seletti
1 375 zł
SLT09793

Wazony - elegancki sposób na stylizację wnętrza

wazon to pojemnik używany do przechowywania kwiatów, ozdobnych gałęzi lub innych przedmiotów dekoracyjnych. Często wykonane są ze szkła, porcelany lub kamionki, ale nowoczesne wazony są często wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego. Wazony są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, często ozdobione różnymi wzorami lub motywami.

Wazony dostępne w sklepie Kulina produkowane są przez tradycyjne huty szkła, ale także przez nowoczesnych producentów, takich jak Holmegaard, Blomus, Philippi, i Kahler. Seletti marka oferuje wazony, które w ogóle nie wyglądają jak wazony, więc możesz je również sprawdzić, jeśli jesteś wystarczająco odważny. Jeśli szukasz więcej dekoracji do domu, możesz również spojrzeć na inne dekoracje do domu z naszej oferty.

Jakie są różne rodzaje wazonów?

Wazony można podzielić na grupy w oparciu o ich projekty, kompozycje i formy. Poniżej przedstawiono kilka najpopularniejszych rodzajów wazonów:

  • Wazony kamionkowe: Kamionka to twarda, wytrzymała ceramika wypalana w wysokich temperaturach. Wazony wykonane z kamionki często są ciężkie i pasują do stylu rustykalnego, country i boho.
  • Wazony ceramiczne: W przeciwieństwie do kamionki, wazony ceramiczne są wypalane w niższej temperaturze. W rezultacie stają się one delikatniejsze i często bardziej ozdobne.
  • Wazony szklane: Wazony z przezroczystego szkła lub wazony z kolorowego szkła są dostępne w szerokiej gamie opcji. Szklane wazony są bardzo atrakcyjne, pasują do każdego stylu wnętrza, mogą być lekkie lub ciężkie i zawsze są świetnym pomysłem na prezent.
  • Wazony porcelanowe: Porcelana to rodzaj materiału ceramicznego, który jest wypalany w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu jest nieporowaty i bardzo trwały. Wazony wykonane z porcelany są często zdobione wyszukanymi wzorami i dostępne w różnych kolorach. Doskonale prezentują się zarówno w tradycyjnych, jak i eklektycznych wnętrzach.
  • Wazony ze stali nierdzewnej: są bardzo nowoczesne i dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz i są świetnym prezentem dla tych, którzy kochają prostotę.

Tego typu wazony i kilka innych dostępnych w sklepach Kulina mają różne kształty, takie jak cylindryczne, kuliste, bulwiaste, rozszerzane, proste itp.

Jakie są różne sposoby stylizacji wazon?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wyeksponować wazon z kwiatami, czy bez, istnieje kilka sposobów na jego stylizację w domu. Oto kilka sugestii, które pomogą Ci zacząć:

Zastosuj pojedynczy wazon: Prosty wazon, z kwiatami lub bez, może dodać elegancji każdemu pomieszczeniu. Pojedynczy wazon może być również używany jako element dekoracyjny, umieszczony na konsoli, stolik kawowylub komodzie.

Stwórz kompozycję: Aby stworzyć atrakcyjną wizualnie kompozycję, ustaw kilka wazonów o różnych rozmiarach, kształtach lub kolorach na blacie lub półce. Aby uzyskać warstwową i dynamiczną ekspozycję, można mieszać i łączyć różne materiały, takie jak szkło, kamionka, porcelana i ceramika.

Użyj wazonów jako centralnego elementu: W przypadku stół jadalniany, stolik kawowylub innej dużej powierzchni rozważ użycie wazon jako centralnego elementu. W wazonmożna umieścić kwiaty lub inne elementy dekoracyjne, takie jak owoce lub gałązki.

Aby wyeksponować więcej kwiatów w swoim wnętrzu, sprawdź naszą ofertę doniczek i stojaków na kwiaty.