Pojemniki na jedzenie

28 pozycji razem
Zestaw do pakowania próżniowego FRESH & SAVE, 7 el., Zwilling ZW368070070
Pojemnik na cebulę 18 x 15,5 cm, biały, Continenta
209 zł
CONT3922
Pojemnik kuchenny 12 cm, biały, ceramiczny, Zwilling
181 zł –18 %
148 zł
ZW35101502
Pojemnik kuchenny GOOD GRIPS 1,1 l, plastikowy, OXO
69 zł
OXO11247400
Pojemnik kuchenny na mąkę 20 x 10 cm, Continenta
159 zł
CONT3927
Pojemnik do przechowywania czosnku 14 x 12 x 15 cm, Continenta CONT3921
Pojemnik kuchenny GIANNI 900 ml, biała pokrywa, szkło, Alessi ALAMDR05W
Pojemnik do przechowywania musli 20 x 10 cm, Continenta
209 zł
CONT3928
Pojemnik do przechowywania cukru 10 x 10 x 12 cm, Continenta CONT3912
Pojemnik kuchenny GIANNI 2 l, biała pokrywa, szkło, Alessi ALAMDR08W
Pojemnik kuchenny GIANNI 1,4 l, biała pokrywa, szkło, Alessi ALAMDR06W
Pojemnik kuchenny GIANNI 750 ml, biała pokrywa, szkło, Alessi ALAMDR04W
Pojemnik kuchenny GOOD GRIPS 1,5 l, plastik, OXO
76 zł
OXO11247600
Wgórę
Inne produkty

Pojemniki do przechowywania żywności - dla doskonałej organizacji Twojej kuchni

W dzisiejszych czasach, w obliczu nieustannej, codziennej presji związanej z pracą i utrzymywaniem osobistych zobowiązań w domu, ledwie pozostaje miejsce na codzienne gotowanie posiłków. Zamiast ciągle zamawiać jedzenie na wynos, wiele osób decyduje się na przygotowywanie posiłków z wyprzedzeniem i gromadzenie zapasów, które wystarczą na kilka dni.

Nawet jeśli zdecydujesz się nie przygotowywać posiłków z wyprzedzeniem, zawsze pozostają jakieś resztki z poprzedniego posiłku, które możesz odlożyć na następny dzień. Alternatywnie, możesz chcieć przechowywać ziarna, pszenicę i ryż w wygodnie zamkniętych słoikach. Pojemniki do przechowywania to zdecydowanie najlepszy wybór do wszystkich tych celów. W Kulinie mamy szeroki asortyment do wyboru. Wybierz więc pojemniki do przechowywania żywności, które nie tylko najbardziej przypadną Ci do gustu, ale również spełnią funkcję, na której Ci zależy.

Pojemniki na suchą żywność są również kluczowe, jeśli chodzi o doskonałą organizację przestrzeni kuchennej. Pozwalają zorganizować spiżarnię i szafki kuchenne w sposób wygodny, poręczny i praktyczny. Przezroczyste pojemniki na żywność ułatwiają sprawdzenie, co jest w środku, co trzeba dokupić itp. Upewnij się, że pojemniki na suche składniki mają szczelne pokrywki, dzięki czemu Twoje jedzenie nie będzie wchłaniać wilgoci z powietrza i pozostanie dłużej świeże.

Jakie są najlepsze marki pojemników kuchennych?

Pojemniki do przechowywania żywności są niezbędne w każdej kuchni. Kulina oferuje pojemniki na jedzenie na każdą sytuację, oferowane przez znane marki gwarantujące staranne wykonanie i bezpieczne materiały. Są to producenci tacy jak Brabantia, Eva Solo, WMF, Tefal czy Koziol. Nasze pojemniki, jak i lunchboxy posiadają hermetyczne pokrywy, dzięki którym przechowywana żywność zabezpieczona jest przed wpływem czynników zewnętrznych.

Z jakich materiałów wykonane są pojemniki do przechowywania żywności?

  • Ceramika - higieniczna bezpieczna opcja przechowywania żywności
  • Szkło - bardzo dobry, elegancki wybór do każdej kuchni
  • Plastik - bardzo popularny, lekki

Czy lepiej przechowywać żywność w pojemnikach szklanych czy plastikowych?

To zależy od tego, co chcesz przechowywać. Jeśli szukasz pojemników do przechowywania suchej żywności, możesz spokojnie wybrać pojemnik plastikowy, szklany lub ceramiczny. Wszystkie materiały świetnie się do tego nadają. Jeśli jednak szukasz pojemnika na gotowe posiłki lub resztki, które będą przechowywane w lodówce, najlepiej wybrać do tego celu pojemniki szklane. Choć plastikowe pojemniki są lżejsze i niezwykle praktyczne, to jednak trzymane w lodówce mogą uwalniać szkodliwe substancje chemiczne, podobnie jak dzieje się to w przypadku podgrzewania ich.