Kod: PG32760
Marka: Peugeot
Seria: Peugeot ZANZIBAR
Kolor / wymiary: 18 g

Opis produktu

Odpowiedni do młynka do mielenia ZANZIBAR.

Czerwony pieprz Kampot z Kambodży.

Pochodzenie i historia.

Czerwony pieprz zaczął być uprawiany w Kampocie wraz z pojawieniem się Gérarda Vivesa. Z troską o jakość i poszanowanie przyrody ożywił on regionalną produkcję czarnego pieprzu, założył Farmlink, którego celem jest stworzenie całkowicie naturalnego procesu, umożliwiającego dojrzałemu pieprzowi zachować piękną, czerwoną barwę nawet po okresie suszenia. Rolnicy wynaleźli system, który, ku uciesze smakoszy, znalazł zastosowanie w całym regionie.

Wskazówki dotyczące użycia.


Świetnie sprawdzi się jako przyprawa do kurczaka, drobiu, białego mięsa, golonki, jagnięciny, ciepłych sałatek i anchois. Może być także alternatywą dla czarnego pieprzu, szczególnie podczas przygotowywania czerwonego mięsa i tłustych ryb.

O smaku.

Czerwono-brązowy pieprz jest bardzo silną i ostrą przyprawą. Ta czarująca i elegancka odmiana pieprzu charakteryzuje się smakiem pieczonego chleba i makaronu, cytrusów, przypraw i ananasa.

Mielenie pieprzu.

Mielenie służy głównie do uwalniania pełni smaku pieprzu. Aromatyczne cząsteczki mieszczą się w środku ziarnka pieprzu, natomiast drobinki odpowiadające za ostry smak znajdują się głównie na jego zewnętrznej stronie. W celu zwiększenia pikantności Państwa potraw należy zmielić pieprz na drobno, natomiast jeśli priorytetem jest uwolnienie aromatu, proszę zmielić przyprawę na grubsze ziarna. Pieprz należy zmielić na sam koniec gotowania! Jeśli chcą Państwo cieszyć się jak najgłębszym smakiem pieprzu, nie wolno zbyt wcześnie dodawać go do gotujących się potraw, ponieważ straci swoją siłę i smak.

KOD PRODUCENTA: 32760

O firmie Peugeot

Peugeot

Fabryka Peugeot Saveurs produkuje młynki do przypraw znane na całym świecie. Projektowanie designu, rozwój techniczny i precyzyjny montaż, to wszystko dzieje się w fabrykach firmy. Od swoich początków Peugeot stał się liderem w eksporcie młynków do przypraw i dziś dostarcza do ponad 80 krajów świata. Rozszerzył on także asortyment o produkty dla miłośników wina i kawy.