Kieliszek do czerwonego wina SOMMELIERS 620 ml, Riedel

Kod: RD440031
Promocja Outlet
Marka: Riedel
429 zł –33 %
Kieliszek do czerwonego wina SOMMELIERS 620 ml, Riedel
429 zł –33 % 285 zł
W magazynie (1 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Dla najsłynniejszego gatunku wina z Półwyspu Iberyjskiego, wyśmienitego Tempranillo, stworzyliśmy obecnie najdoskonalszy kieliszek.

Riedel stworzył dla Tempranillo nie jeden, ale dwa kieliszki. Po intensywnych procesach degustacyjnych w latach 1997 - 1998 okazało się, że gatunek winogron Tempranillo stawia wysokie wymagania producentom kieliszków.

Młodsze, owocowe, lekkie wina są mniej pełne. Wprost przeciwnie prezentują się wina z wyraźnym udziałem garbników i dojrzewające w beczkach barrique, tak samo jak znane Gran Reservas z Ribera lub Rioja. Na hiszpańskich degustatorach wina Pablo Alvares (Vega Sicilia), Alejandro Fernández (Pesquera), Carlos Falcó i Marqués de Grinon połączenia wina i kieliszków wywarło ogromne wrażenie. Grand Reservas wymagają dużego kieliszka, w którym harmonijnie rozwiną się poszczególne odcienie smaku i bukiet doskonałych win dojrzewających w dębowych beczkach.

Dla młodych, owocowych, lżejszych win Tempranillo najlepszym rozwiązaniem jest mały kieliszek.

W ostatniej, decydującej rundzie degustatorzy, wśród nich również Michel Rolland, doskonały producent wina z Bordeaux, przyjęli podwójne rozwiązanie, które wyeksponuje smak różnych rodzajów.

Dlatego też Riedel Glas oferuje jeden rodzaj kieliszków, maszynowo wydmuchiwanych, dla młodych, owocowych, lekkich win Tempranillo z serii Vinum, natomiast w serii Sommeliers idealny kieliszek pod nazwą Kieliszek Tinto reserva Sommeliers dla win pełnych z tego gatunku.

Kieliszki Tinto reserva Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Crianza. Gran Reserva
  • Ribera des Duero
  • Rioja
  • Tinto Reserva
  • Tempranillo

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu powyżej 24 % .

Parametry dodatkowe

Kategoria: kieliszki do wina
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Materiał: Szkło
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: E

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: