Kieliszek do białego wina SOMMELIERS BLACK TIE 500 ml, Riedel

Kod: RD410007
Marka: Riedel
449 zł –17 %
Kieliszek do białego wina SOMMELIERS BLACK TIE 500 ml, Riedel
449 zł –17 % 370 zł
W magazynie (2 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Montrachet to region winiarski w Burgundii, skąd pochodzą najszlachetniejsze i najdroższe białe wina na świecie.

Mikroklimat, dobrej jakości gleba i położenie tej winnicy w połączeniu z odmianą winorośli Chardonnay i jej klasycznym sposobem uprawy od wieków stanowi podstawę sławy tych wielkich winnic. Są to wina wielkie, kompleksowe i gęste, które charakteryzują się wysoką zawartością alkoholu i umiarkowaną kwaśnością.

Kieliszek Montrachet Sommeliers jest duży, bańkowaty, z szerokim otworem. Napój zostanie sprowadzony przede wszystkim na brzeg języka, który jest czuły na kwaśny smak, dzięki czemu zostanie zaakcentowana kwaśność wina, które uzyska więcej szlachetności i wyrazistości.

Bogaty owocowy smak późno zbieranych winorośli, słodkie składniki aromatyczne z drewna, w którym wino było przechowywane, tworzą harmonijną całość. Duża objętość kieliszka Montrachet Sommeliers daje wystarczającą przestrzeń dla pełnego bukietu, który może zaprezentować swoją różnorodność, dzięki temu wino sprawia wrażenie pełne, chociaż nie płaskie i przesadnie skoncentrowane.

Kieliszki Montrachet Sommeliers Black Tie Riedel polecamy do:

  • Burgundzkie (białe), Chardonnay
  • Corton-Charlemagne, Mersault
  • Montrachet, Chardonnay z Nowego Świata
  • Pouilly- Fuissé, St. Aubin

Seria SOMMELIERS BLACK TIE:

Sommeliers Black Tie - seria kieliszków o eleganckiej duszy ze szklarskiej manufaktury z bogatą tradycją Riedel

Dresscode Black Tie: wielkie wydarzenie może się odbyć także pod znakiem elegancji i ekstrawagancji. Tyrolska szklarska manufaktura Riedel wraz z Black Tie przedstawia nową spektakularną serię kieliszków dla podniosłej kultury ucztowania. 50 lat temu, na wystawie światowej w Brukseli publiczność po raz pierwszy ujrzała "Pokal Hoch" czyli "Podnieście czary" - wzór Clausa J. Riedla.

Riedel Glas uczcił 50 rocznicę powstania tego kamienia milowego w designie szkła ręcznie wydmuchiwaną i produkowaną serią Black Tie.

Znak rozpoznawczy: czarna nóżka kieliszków na czerwone wina i czarna stopka na białe wina w połączeniu ze sprawdzonymi czaszami kolekcji Sommeliers. Nazwa ta prezentuje się w następujący sposób: Sommelier Black Tie.

Kieliszek Sommeliers Black Tie sprawia dobre wrażenie samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjnymi kieliszkami Riedel nie tylko z serii Sommeliers. Tworzy różne efekty w zależności od nastroju i okazji: polegają na harmonijnym współgraniu najróżniejszych kolorów i kształtów od wzniosłego i gładkiego w czystej czerni, po lekkie.

Sommeliers Black Tie stylowo i godnie powiększa cenioną na całym świecie serię Riedel Sommeliers.

Parametry dodatkowe

Kategoria: kieliszki do wina
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers Black Tie
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: