Szklanka do koniaku SOMMELIERS XO 160 ml, Riedel

Kod: RD440070
Marka: Riedel
419 zł
W magazynie (2 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Czasy starego kieliszka do koniaku już dawno przeminęły! W 1988 roku Yann Fillioux, główny degustator Hennessy, wspólnie z Georgiem Riedelem rozmyślał o kieliszku do koniaku. Podczas degustacji z zawiązanymi oczami z wielu kształtów kieliszków, pierwotne nie dorównywały nawet w połowie nowym kieliszkom. Okazało się, że tak lubiane „baniaste” kieliszki posiadają zbyt dużą płaszczyznę parowania i zbytnio akcentują alkohol i jego ostrość.

„W ogóle mnie to nie zaskakuje,” wyraził się Yann Fillioux, „podczas degustacji w Hennessy już od lat używamy smukłych kieliszków o małej objętości.”

Wnioski z degustacji w ciemno u Riedla. W drugiej rundzie testowano najwyższej jakości Hennessy XO i Paradies.

Podczas testu zapachowego, to właśnie kształt kieliszków wykazywał dla V.S.O.P. zbyt niskie natężenie. Można to wytłumaczyć w taki sposób, że koniak z wiekiem traci swoją ostrość. Szukaliśmy więc kształtu, w którym aromat mógłby się skoncentrować.

Średnica kieliszka została powiększona, kształt zwężony w kierunku w górę, w ten sposób klasyczne, dojrzałe, jakościowe tony bukietu rozwiną się w pełni i bez zakłóceń w postaci alkoholu. W taki sposób powstał kieliszek Cognac XO Sommeliers.

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopa są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu ponad 24 %.

Parametry dodatkowe

Kategoria: kieliszki do wina
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Materiał: Szkło
Rozmiar: 16 cm
Objętość: 0,16 l
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: E
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: