Szklanka do koniaku SOMMELIERS VSOP 160 ml, Riedel

Kod: RD440071
Marka: Riedel
387 zł
W magazynie (2 Szt)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Czasy starego kieliszka do koniaku już dawno minęły! W 1988 roku Yann Fillioux, główny degustator Hennessy, wspólnie z Georgiem Riedelem rozmyślali o kieliszku do koniaku. Podczas degustacji z zawiązanymi oczami, wyszło na jaw, że wiele kształtów pierwotnych kieliszków nie dorównywało nawet w połowie nowym formom. Okazało się, że tak lubiane „baniaste” kieliszki posiadają za dużą powierzchnię parowania oraz zbytnio akcentują alkohol i jego ostrość.

„W ogóle mnie to nie zaskakuje,” wyraził się Yann Fillioux, „podczas degustacji w Hennessy już od lat używamy smukłych kieliszków o małej objętości.”

Wnioski z degustacji w ciemno u Riedla. W celu dopracowania kształtu i rozmiaru kieliszka w pierwszej rundzie zastosowano standardową jakość Hennessy (V.S.O.P.).

Najlepszy wydawał się mały kieliszek Cognac V.S.O.P. Sommeliers o objętości 160 ml i poszerzonym otworze. Jakość V.S.O.P w tym kształcie rozwinęła finezyjny, karmelowy aromat wzbogacony harmonijnie wplecionym aromatem drewna. Na początku, czubek języka czuje owocowy odcień, a koniak rozwija swoją słynną ognistość dopiero w posmaku. To sprawia, że odczucia smakowe są niezwykle przyjemne, pozbawione wyraźnego, ostrego smaku alkoholu.

Kieliszki Cognac V.S.O.P. Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Armagnac jung
  • Brandy
  • Calvados
  • Cognac V.S.O.P.
  • Rumu
  • napoji destylowanych

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel przedstawil w 1973 roku w Orvieto pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Edycja zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą sprawia to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu, seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, a nóżka i stopka są formowane ręcznie, według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ołowiu ponad 24%.

Parametry dodatkowe

Kategoria: kieliszki do wina
Gwarancja: 2 lata
Waga: 1 kg
Materiał: Szkło
Rozmiar: 16 cm
Objętość: 0,16 l
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: