Riedel

Kieliszek Montrachet Sommeliers Collector’s Edition Red-Black

Edycja kolekcjonerska, opakowanie zawiera 1 sztukę

  • 624 zł
  • w magazynie 1 szt.
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: RD410007R
Marka: Riedel
Seria: Riedel Sommeliers Collector’s Edition
Kolor / wymiary: wys. 22,9 cm, obj. 0,5 l
Materiał: kryształ
ręczne wykonanie
ręcznie dmuchane

Opis produktu

Pierwsza seria kieliszków produkowanych na miarę dla różnych odmian wina w 2013 roku zaprezentowała się w zupełnie nowych szatach. Fabryka firmy Riedel w austriackim Kufstein, gdzie powstała na cały świat znana seria kieliszków Sommeliers, obchodzi 40 rocznicę założenia. Na tę okazję powstały specjalne edycje kolekcjonerskie. Seria Black, czarny nieprzeźroczysty kryształ, ręcznie wydmuchiwany do najpopularniejszych kształtów kieliszków, jest adekwatnym krokiem do uczczenia takiego jubileuszu.

Kryształ uzyskuje czarną barwę przez dodanie kobaltu i manganu. Dla doświadczonych szklarzy wydmuchanie kształtu i wyciągnięcie nóżki to prawdziwe wyzwanie, ponieważ taka mieszanka ochładza się i krzepnie szybciej niż kryształ przeźroczysty. Żeby jednak zadanie nie było tylko małym wyzwaniem, poprzeczkę podwyższa jeszcze seria „R” Black, w której w nóżkach kieliszków umieszczona jest bardzo delikatna czerwona szklana struna otoczona przeźroczystym kryształem. Chociaż seria ta może być używana do delektowania się winem, to na pierwszym miejscu stanowi dzieła sztuki do dekoracji domów zapalonych kolekcjonerów win.

Montrachet to region winiarski w Burgundii, skąd pochodzą najszlachetniejsze i najdroższe białe wina na świecie.

Mikroklimat, dobrej jakości gleba i położenie tej winnicy w połączeniu z odmianą winorośli Chardonnay i jej klasycznym sposobem uprawy od wieków stanowi podstawę sławy tych wielkich winnic. Są to wina wielkie, kompleksowe i gęste, które charakteryzują się wysoką zawartością alkoholu i umiarkowaną kwaśnością.

Kieliszek Montrachet Sommeliers jest duży, bańkowaty, z szerokim otworem. Napój zostanie sprowadzony przede wszystkim na brzeg języka, który jest czuły na kwaśny smak, dzięki czemu zostanie zaakcentowana kwaśność wina, które uzyska więcej szlachetności i wyrazistości.

Bogaty owocowy smak późno zbieranych winorośli, słodkie składniki aromatyczne z drewna, w którym wino było przechowywane, tworzą harmonijną całość. Duża objętość kieliszka Montrachet Sommeliers daje wystarczającą przestrzeń dla pełnego bukietu, który może zaprezentować swoją różnorodność, dzięki temu wino sprawia wrażenie pełne, chociaż nie płaskie i przesadnie skoncentrowane.

Kieliszek Montrachet Sommeliers Riedel polecamy do:

  • Burgund (białe), Chardonnay
  • Corton-Charlemagne, Mersault
  • Montrachet, Chardonnay z Nowego Świata
  • Pouilly- Fuissé, St. Aubin

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z włoskim stowarzyszeniem sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) Claus Riedel w 1973 roku w Orvieto przedstawił pierwszą serię kieliszków dla koneserów. Seria zawiera 10 różnych rozmiarów.

Od tej chwili świat win zmienił się całkowicie.

Obecnie w różnych regionach i na różnych kontynentach produkuje się wina, które wtedy nie istniały lub były zupełnie nieznane. Dlatego też tworzenie serii Sommeliers kontynuował syn Georg Riedel do chwili, gdy Sommeliers stała się wielką „vitrum winoteką” na najwyższym poziomie technologicznym.

Robert Parker, redaktor czasopisma Wine Advocate w 1991 roku napisał: "Najlepszymi kieliszkami zarówno pod względem technologii, jak również maksymalnego poczucia przyjemności są te, które produkuje firma Riedel. Efekt działania tych kieliszków na wysokiej jakości wino jest rzeczywiście niewiarygodny. Nie jestem w stanie wyrazić, jak dużą robi to różnicę."

Dzięki międzynarodowemu zainteresowaniu seria Sommeliers jest obecnie wzorcem dla innych kieliszków i stanowi najpopularniejszą na świecie serię ręcznie wydmuchiwanych kieliszków. Każdy kieliszek jest produkowany oddzielnie: górna część jest wydmuchiwana w formie, nóżka i stopka są formowane ręcznie według metod opracowanych już ponad wiek temu.

Szklarze wykorzystują przy pracy swój talent i zdolności, a dokładność jest podstawą tego, by seria kieliszków Sommeliers została rzemieślniczo opracowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Sommeliers są produkowane ze szkła o zawartości ponad 24 % ołowiu.

KOD PRODUCENTA: 4100/07 R

O firmie Riedel

Riedel

Kieliszki marki Riedel łączą ponad 250-letnią tradycję z nowoczesnymi technologiami i innowacjami. Firma zdobyła sławę w świecie profesjonalnych sommelierów i miłośników wina dzięki kieliszkom o kształcie podporządkowanym charakterowi wina. Produkty ze szklarni Riedel są gwarancją najwyższej klasy jakości, doskonałej funkcjonalności i wyjątkowego designu.