Kieliszki Bordeaux Grand Cru Sommeliers Black Tie Riedel

Kod: RD410000
Outlet
Marka: Riedel
419 zł –23 %
Kieliszki Bordeaux Grand Cru Sommeliers Black Tie Riedel
419 zł –23 % 321 zł
W magazynie (1 Szt)

Projekt kieliszka Bordeaux Grand Cru Sommeliers pochodzi z 1959 roku i jest dziś bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Projekt kieliszka Bordeaux Grand Cru Sommeliers pochodzi z 1959 roku i jest dziś bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

Koneserzy są zaskoczeni, jego rozmiar wydaje się przesadzony. Jednak współczesne wina czerwone, tłoczone z odmian winorośli, które polecamy do tego kieliszka, wymagają objętości, aby osiągnąć pełne rozwinięcie swoich aromatów.

Wina te, dzięki cechom formalnych kieliszka i charakterystyki przepływu, pokazują swoje aksamitne ciało, wysoką koncentrację ekstraktów i słodkie, pełne taniny, które są związane z owocami. Pojemnik o pojemności 860 ml nie powinien być całkowicie napełniony, zalecamy około 100 do 150 ml wina.

Pozostała objętość jest wykorzystywana do rozwoju i prezentacji skoncentrowanego, bogatego aromatu. Pozwala to na wyrażenie wszystkich typowych cech wina w jego optymalnym kształcie. Jeśli użyjemy małych kieliszków, wina te stracą swoje owocowe aromaty i złożoność i staną się płaskie, z drzewnym i gorzkim posmakiem.

Kieliszki Bordeaux Grand Cru Sommeliers Black Tie Riedel polecamy do:

  • Bordeaux (czerwone), Brunello di Montalcino
  • Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Domina
  • Fronsac, Graves rouge, Listrac, Margaux, Médoc
  • Merlot, Moulis, St. Emilon, Pomerol, Pauillac
  • Rioja, Sangiovese, Sangiovese Grosso, Tempranillo

Seria SOMMELIERS BLACK TIE:

Sommeliers Black Tie - seria z nutą splendoru z manufaktury szkła o bogatej tradycji. Jej znakiem rozpoznawczym jest czarna nóżka dla kieliszków do czerwonego wina i czarna stopa dla kieliszków do białego wina - w połączeniu z wypróbowanym przez lata kielichem Sommeliers Collection.

Kieliszki Sommeliers Black Tie zachwycą samodzielnie lub w połączeniu z innymi tradycyjnymi kieliszkami Riedel, nie tylko z serii Sommeliers. Seria Sommeliers Black Tie jest stylowym i eleganckim dodatkiem do znanej na całym świecie serii Riedel Sommeliers. Tworzy różnorodne efekty polegające na harmonijnym współgraniu kolorów i kształtów. Znajdziesz tu czyste, szlachetne, ale i pięknie figlarne kształty.

Dresscode Black Tie: doniosłe wydarzenie może odbyć się z nutą elegancji i ekstrawagancji. Tyrolska manufaktura szkła Riedel prezentuje tę spektakularną serię kieliszków dedykowaną szlachetnej kulturze spożywania posiłków - 50 lat po projekcie "Pokal Hoch" lub "Podnieś kieliszek" - autorstwa Clausa J. Riedel. Ręcznie dmuchaną serią Black Tie firma Riedel Glas świętuje 50. rocznicę tego znaczącego kamienia milowego w projektowaniu szkła.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Szklanki
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.38 kg
Materiał: Szkło
Rodzaj produktu: Szklanki
Seria: Riedel Sommeliers Black Tie
Margin: E

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie