filiżanki i spodki

70 pozycji razem
Kubek do kawy BARISTA, zestaw 2 szt., biały, WMF
110 zł –18 %
90 zł
WM695959440
Spodek COPPER SWIRL 13,5 cm, MIJ
Spodek COPPER SWIRL 13,5 cm, MIJ
W magazynie (186 szt)
43 zł
MIJC3825
Filiżanka do herbaty ze spodkiem 220 ml, czarny/zielony, Bitz BITZ821344
Filiżanka do herbaty ze spodkiem, zestaw 4 szt., czarna, Bitz BITZ821345
Filiżanka do kawy ze spodkiem KINTSUGI 3, biała, Seletti
245 zł
SLT09643
Filiżanka do herbaty ze spodkiem 220 ml, czarny/granatowy, Bitz BITZ821343
Filiżanka do kawy ze spodkiem KINTSUGI 1, biała, Seletti
245 zł
SLT09641
Filiżanka do kawy ze spodkiem KINTSUGI 2, biały, Seletti
245 zł
SLT09642
Miska na sake 80 ml, niebieska, MIJ
22 zł
MIJC5463
Filiżanka do herbaty PLATEBOWLCUP 200 ml, Alessi
42 zł
ALAJM2878
Kubek Saké EARTH 50 ml, brązowy, MIJ
29 zł
MIJC5167
Filiżanka do herbaty LEGIO NOVA 350 ml, Eva Solo
87 zł –20 %
69 zł
ES887255
Kubek SENCHA RIDGED 150 ml, zielony, ceramiczny, MIJ
Nowość
58 zł
MIJC2661
Filiżanka do mokki PLATEBOWLCUP 80 ml, Alessi
39 zł
ALAJM2876
Wgórę
Inne produkty

Filiżanki i spodki - niezbędny zestaw do herbaty o piątej

Jakie jest pochodzenie filiżanki i spodka?

Filiżanka i spodek mają długą i fascynującą historię i były używane do serwowania herbaty i kawy przez wieki. Mówi się, że filiżanka i spodek powstały w Chinach około XVII wieku, kiedy picie herbaty stało się popularne wśród wyższych sfer.

Obecnie filiżanki i spodki są używane do serwowania herbaty i kawy zarówno w domu, jak i w kawiarniach i restauracjach na całym świecie.

Filiżanki i spodki z czasem zmieniły swój wygląd, ale ich podstawowa funkcja pozostaje taka sama: mała filiżanka do przechowywania gorących napojów i spodek do zbierania rozlanych lub kapiących napojów.

W sklepie Kulina można kupić filiżanki i spodki renomowanych marek, takich jak Bitz, Seletti, Viva i Scandinavia, we wszystkich rozmiarach, stylach i z różnych materiałów.

Jaka jest różnica między filiżankami do kawy i herbaty?

Istnieją pewne szerokie rozróżnienia między kubkami przeznaczonymi do kawy i herbaty, ale nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących tego, którego typu należy używać. Oto niektóre z kluczowych różnic:

  • Rozmiar i kształt: Filiżanki do herbaty są zazwyczaj mniejsze i mają bardziej delikatny i cienki kształt, podczas gdy filiżanki do kawy są większe i mają szerszy i bardziej cylindryczny kształt.
  • Uchwyt: Filiżanki zazwyczaj mają krótki uchwyt, który można chwycić palcami, podczas gdy filiżanki do kawy mają większy uchwyt, który można chwycić całą dłonią.
  • Materiały: Filiżanki do kawy są często wykonane z cięższych materiałów, takich jak kamionka lub ceramika, ale filiżanki do herbaty są czasami wykonane z delikatniejszych materiałów, takich jak porcelana lub porcelana kostna.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór ulubionego kubka do herbaty i kawy zależy od osobistych preferencji.

Herbaciana etykieta - jak mieszać cukier w filiżance?

Etykieta herbaty odnosi się do zbioru zasad i procedur, które były historycznie stosowane w związku z podawaniem i spożywaniem herbaty. Sposób mieszania cukru w filiżance jest kluczową częścią etykiety herbacianej.

Zgodnie z tradycją, po przelaniu herbaty z czajniczka do filiżanki, dodaje się odpowiednią ilość cukru, delikatnie miesza herbatę łyżeczką, a następnie degustuje się ją w celu stwierdzenia, czy jest wystarczająco słodzona.

Uzależnienie od mleka do herbaty i cukru jest głównie kwestią gustu, dlatego nie ma dobrej lub złej metody. Teraz, gdy herbata jest gotowa, możesz podać ją w filiżance, kubku lub szklance do herbaty/kawy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej wskazówek na temat niezbędnych przedmiotów do przygotowania i serwowania herbaty, przeczytaj nasz przewodnik po zakupach, aby dowiedzieć się więcej.