Emile Henry

Dozownik na olej niebieski Blue Flame

  • 159 zł
  • w magazynie 4 szt.
    kolejne sztuki: na zamówienie
Do listy życzeń

Warianty produktu:

Następne kolory:

Kod: EH970215
Marka: Emile Henry
Seria: Emile Henry Blue Flame
Kolor / wymiary: niebieski Blue Flame / z lejkiem 24 cm, bez lejka 18 cm, Ø 7,5 cm, obj. 0,45 l
Materiał: ceramika HR®
nadaje się do zmywarki

Opis produktu

Dozownik na olej może służyć do przechowywania zarówno oleju roślinnego, jak i oliwy z oliwek. Wygodny lejek zapewnia dokładne dawkowanie zawartości, nawet w małych ilościach. Dzięki wykonaniu z ceramiki wysokiej jakości można w nim przechowywać oliwę z oliwek, wymagającą temperatury do ok. 20 °C i ciemnego miejsca.

Naczynia Emile Henry dzięki zastosowaniu technologii High Resistance® są odporne na uderzenia i zarysowania, dlatego nadają się nie tylko do pieczenia, ale również do porcjowania i serwowania dań. Wszystkie naczynia można stosować w mikrofalówce. Naczynia Emile Henry po wyjęciu z zamrażalnika można natychmiast włożyć do piekarnika lub mikrofalówki. Naczynia z tej serii nie są przeznaczone do stosowania na bezpośrednich źródłach ciepła, takich jak kuchenki gazowe lub elektryczne. Wytrzymują temperaturę do 250 °C. Wszystkie naczynia Emile Henry można myć w zmywarce (korek wraz z lejkiem należy myć ręcznie.)

Czy wiesz, że...?

Emile Henry jest tradycyjną francuską firmą, która od 1850 roku zaopatruje gospodarstwa domowe w burgundzką ceramikę wysokiej jakości. Wszystkie produkty w dużej części wytwarzane są ręcznie, dlatego każdy egzemplarz jest oryginałem. Symbol wybity od spodu - np. JN3 nie jest numerem produkcyjnym Twojego dzbanka lub formy. Chodzi o podpis rzemieślnika i jednocześnie ulotne wspomnienie chwili zrodzenia wyrobu we francuskim mieście Marcigny.

KOD PRODUCENTA: EH970215

O firmie Emile Henry

Emile Henry

Emile Henry to tradycyjna francuska marka produkująca oryginalną burgundzką ceramikę wysokiej jakości. Jej produkty z Burgundii czasem zaczęły pojawiać się w kuchniach poza krajem koguta galijskiego i są obecnie postrzegane jako idealne połączenie nowoczesnej technologii i tradycyjnego podejścia.