Zestaw noży Edycja Szefa Kuchni 3dílná PC WMF

Kod: WM1882109992
1 199 zł
W magazynie (4 Szt)

Zestaw noży Chef's Edition PC zawiera:

 • 1x nóż szefa kuchni 10 cm, nr artykułu: WM1882056032
 • 1x nóż szefa kuchni 20 cm, nr artykułu: WM1882006032
 • 1x Nóż do mięsa Chef's Edition 20 cm, Nr artykułu: WM1882016032

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Chef's Edition spiking / utility knife to mały, lekki i wszechstronny nóż z cienkim ostrzem. Dzięki kształtowi ostrza idealnie nadaje się do nabijania na szpadki i przygotowywania mięs. Sprawdza się równie dobrze przy obieraniu, krojeniu, czyszczeniu czy dekorowaniu owoców i warzyw.

Chef's Edition to solidny, wytrzymały nóż z szerokim ostrzem o cienkiej, ale trwałej krawędzi. Grzbiet i ostrze noża są lekko zakrzywione i zwężają się ku wierzchołkowi. Dzięki temu nóż szefa kuchni może być używany w naprawdę wszechstronny sposób, do czyszczenia i krojenia warzyw, mięsa czy kotletów. Nadaje się również do przechowywania ziół, warzyw lub orzechów. Czubek noża pozostaje mocno osadzony na powierzchni roboczej, a ostrze porusza się w górę i w dół. Nóż ma również jedną stronę szerszą dla równomiernego filetowania ryb.

Nóż do mięsa Chef's Edition to smukły nóż z mocnym ostrzem o długości 20 cm i delikatną krawędzią. Doskonałe do krojenia i porcjowania surowego lub pieczonego mięsa, którego włókna łatwo się przecinają. Może być również używany do krojenia mięsa w bardzo małą kostkę lub cienkie paski. Podczas krojenia pieczeni gwarantuje, że z mięsa nie wyciekną soki.

Seria Chef's Edition

 • Połączenie wyróżniającej się, dynamicznej stylistyki z wysoką funkcjonalnością
 • Noże wykonane z wysokiej jakości specjalnej stali nożowniczej
 • Kute w jednym kawałku
 • Doskonałe, trwałe ostrze wykonane w technologii Performance Cut
 • Twardość ok. 55-57 HRC w skali Rockwella
 • Zakrzywiony kształt osłony dla bardziej komfortowej, precyzyjnej i bezpiecznej kontroli
 • Płynne przejście między osłoną a rękojeścią
 • Bez pary, niezniszczalne uchwyty z Matowej stali nierdzewnej Cromargan®
 • Laserowe sterowanie ostrzem
 • Zalecane mycie ręczne
 • Atrakcyjne opakowanie - drewniane pudełko prezentowe

Noże Chef's Edition wykonane ze specjalnej kutej stali sztućcowej zachwycą szczególnie zapalonych kucharzy, którzy poszukują najwyższej jakości, optymalnej wydajności cięcia i charakterystycznego designu noży Made in Germany. Łączą one w sobie tradycyjne kowalstwo i najnowszą technologię produkcjiPerformance Cut. Dzięki temu uzyskujemy bardzo ostre noże, odporne na uszkodzenia i złamania, które zachowują swoją ostrość przez niezwykle długi czas. Żywotność noży jest nawet dwukrotnie dłuższa niż wymagają tego normy.

Projektanci WMF Studio nie pozostawili nic przypadkowi. Noże są doskonale przystosowane do wygodnego chwytu, jaki praktykują szefowie kuchni. Rękojeści z Matowej stali nierdzewnej 18/10 Cromargan® nadają nożom wyrafinowaną estetykę. Ich kształt jest dynamiczny. Noże Chef's Edition wyglądają więc luksusowo, a jednocześnie młodzieżowo i ponadczasowo.

Zastosowane technologie i Materiały

Do produkcji noży użyto specjalnej, wysokogatunkowej stali nożowej, która jest drobnoziarnista, twarda i mniej podatna na korozję. Ponadto, dzięki płaskiemu szlifowi, jest bardzo odporna na uszkodzenia lub złamania, zachowując przy tym doskonałe właściwości tnące. Jej właściwości są dodatkowo poprawiane do produkcji noży poprzez kucie, które ujednolica stal i zagęszcza jej strukturę.

Technologia Special Performance Cut łączy w sobie zalety tradycyjnego kucia z korzyściami płynącymi z nowoczesnych procesów produkcyjnych. W rezultacie otrzymujemy ostrze najwyższej jakości. Precyzyjne ostrzenie pod stałym kątem jest również Keyowe dla doskonałej jakości noża. To właśnie płaski szlif sprawia, że noże są tak ostre.

Osłona jest zintegrowana jako część ostrza z jednego kawałka stali. Zapewnia prawidłowe rozłożenie ciężaru i gwarantuje precyzyjną kontrolę noża. Okucia na osłonie płynnie przechodzą w górną część ricasso, co zapewnia jeszcze wygodniejszy chwyt.

Ergononomiczna rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej Cromargan®, która zawiera 72% stali, 18% chromu i 10% niklu. Jest to trwały Materiał ze stali nierdzewnej, odporny na działanie kwasów spożywczych. Cromargan® jest pięknie błyszczący i łatwy do czyszczenia.

Konserwacja noży WMF

Noże Chef's Edition nie nadają się do mycia w zmywarce. W przypadku tak wysokiej jakości noży zalecane jest wyłącznie mycie ręczne pod bieżącą wodą, które jest dla nich delikatniejsze , a także znacznie szybsze.

Ostrzenie noży WMF

Każdy nóż powinien być ostrzony od czasu do czasu, ale najlepiej ostrzyć go ostrzałką po każdym użyciu. Do ostrzenia noży z serii Chef's Edition polecamy osełkę (musi być ostrzona pod kątem 13°) lub ostrzałki WMF.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Zestawy noży
Gwarancja: 2 lata
Liczba części: 3 szt
Rodzaj produktu: Zestaw noży
Seria: WMF Chef’s Edition
Ze stojakiem: Nie

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Dodaj komentarz
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: