Karafka/Dekanter Marne Riedel

Kod: RD201702
579 zł –17 %
Karafka/Dekanter Marne Riedel
579 zł –17 % 479 zł
Wyprzedane

Karafka Marne będzie zawsze wyjątkowym towarzyszem na Twoim stole, pozwalając samemu winu odegrać główną rolę. Łatwość obsługi i praktyczność docenią zwłaszcza ci, dla których karafki o skomplikowanych kształtach są zbyt skomplikowane. Piękno tkwi w prostocie.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Karafka Marne podobnie jak karafki Macon i Margaux z tej samej kolekcji, inspirowana jest kształtem klasycznych butelek do koniaku lub whisky. Już przy pierwszym spojrzeniu na jej okrągłą bryłę z delikatnie wyodrębnionym dnem można poczuć atmosferę dawnych stylowych barów i winiarni. Jednocześnie jednak jej prostota skłania się ku tak popularnemu w tym czasie minimalizmowi, który przyciągnie także wszystkich miłośników nowoczesnego designu.

Czyste linie i kształty są po prostu ponadczasowym elementem, który tworzy wyimaginowaną nić łączącą wzornictwo produktów na przestrzeni pokoleń.

Zaokrąglone rysy odpowiadają idealnie okrągłemu kształtowi, z delikatnie wyodrębnionym dnem i umiarkowanie prostą szyją. Jest to ręcznie dmuchana karafka z kryształu Marne, która została zaprojektowana z myślą o maksymalnej łatwości użytkowania. Niezależnie od tego, czy pociągają Cię klasyczne kształty, czy nowoczesny, czysty styl, karafka Marne zawsze będzie wyjątkowym towarzyszem na Twoim stole, pozwalając winu grać główną rolę. Łatwość obsługi i praktyczność docenią zwłaszcza ci, dla których karafki o skomplikowanych kształtach są zbyt skomplikowane. Piękno tkwi w prostocie.

Kolekcja M

W 2017 roku Riedel wprowadza na rynek kolekcję ręcznie robionych kryształowych karafek "M" - Macon, Margaux i Marne, których nazwy pochodzą od obszarów uprawy winorośli położonych w południowo-zachodniej Francji w regionie Nowa Akwitania. Według ich twórcy, Maxaimiliana J. Riedela, nowe kształty pozwalają na delikatne dekantowanie, dzięki czemu nadają się zarówno do czerwonych win rocznikowych, jak i młodych win białych.

Ich prostota jest bardzo klasyczna, ale jednocześnie ponadczasowa i nowoczesna. Sam Maxaimilian Riedel mówi, że design kolekcji "M" wpisuje się w aktualne trendy minimalizmu: "Powrót do podstaw. Choć karafki Riedel z funkcją podwójnej lub potrójnej dekantacji są niezwykle praktyczne, dla niektórych osób mogą okazać się zbyt skomplikowane w obsłudze. Dzięki trzem nowym karafkom "M" zrobiliśmy de facto krok wstecz i oferujemy alternatywę, która w pełni oddaje ducha czasu."

Refleksja Christiana Moueix na temat dekantacji:

“Osobiście preferuję dekantację zarówno dla młodych, jak i bardziej dojrzałych win.” W przypadku win dojrzałych, dekantacja jest wyrazem szacunku, w przypadku win młodych, wyrazem zaufania. Dekantacja dojrzałych win na krótko przed podaniem gwarantuje, że barwa i klarowność nie zostaną zakłócone przez osady, które powstały w winie podczas przechowywania. Dekantacja młodych win na kilka godzin przed podaniem da winu możliwość rozwinięcia bukietu, uzyskania stopnia dojrzałości, który w przeciwnym razie osiągnęłoby dopiero po latach przechowywania."

Parametry dodatkowe

Kategoria: Dekantery
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.67 kg
Rodzaj produktu: Dekanter
Seria: Riedel M
Margin: E

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie