Chiński nóż szefa kuchni kuchni GRAND GOURMET PC 18,5 cm, WMF

Kod: WM1880406032
Promocja Sticker
Marka: WMF
642 zł –15 %
Chiński nóż szefa kuchni kuchni GRAND GOURMET PC 18,5 cm, WMF
642 zł –15 % 545 zł
W magazynie (1 Szt)

Chiński nóż szefa kuchni Grand Gourmet jest idealny do przygotowywania mięsa, ryb i warzyw w tradycyjny chiński sposób. Jego kształt przypomina tasak do mięsa, ale grubość grzbietu ostrza jest o połowę mniejsza (2 mm). Dlatego nie nadaje się do siekania.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Chiński nóż szefa kuchni Grand Gourmet jest idealny do przygotowywania mięsa, ryb i warzyw w tradycyjny chiński sposób. Jego kształt przypomina tasak do mięsa, ale grubość grzbietu ostrza jest o połowę mniejsza (2 mm). Dlatego nie nadaje się do siekania.

Seria Grand Gourmet

 • Wyrafinowany design łączący doświadczenie z wysoką funkcjonalnością
 • Noże wykonane z wysokiej jakości specjalnej stali nożowniczej
 • Wykuty z jednego kawałka stali
 • Ergononomiczne uchwyty z matowej stali nierdzewnej Cromargan® zapewniają wygodny chwyt
 • Innowacyjne, znacznie ostrzejsze ostrze
 • Wykonane w technologii Performance Cut dla ekstremalnych i długotrwałych krawędzi
 • Twardość ok. 55 - 57 HRC w skali Rockwella
 • Patronat nad bezpieczną obsługą
 • Gładkie, dla doskonałej higieny i łatwego czyszczenia
 • Laserowe sterowanie ostrzem
 • Łatwe do czyszczenia, zalecane mycie ręczne
 • Produkt ten zdobył wiele międzynarodowych nagród za design

Seria Grand Gourmet zachwyca wyrafinowanym designem i wysoką funkcjonalnością. Ostrza noży wykonane są ze specjalnej, wysokiej jakości stali nożowej. Tradycyjne kowalstwo i najnowsza technologia produkcji Performance Cut są połączone w ich produkcji. Dzięki temu uzyskujemy bardzo ostre noże, odporne na uszkodzenia i złamania, które zachowują swoją ostrość przez niezwykle długi czas. Żywotność noży jest nawet dwukrotnie dłuższa niż wymagają tego normy.

Noże Grand Gourmet to nowy wymiar krojenia. Niezniszczalne rękojeści z matowej stali nierdzewnej Cromargan® robią luksusowe wrażenie. Zaprojektowane z myślą o ergonomii, doskonale układają się w dłoni. Płynne wykonanie przejścia między uchwytem a osłoną zapewnia optymalną higienę. Noże są łatwe do czyszczenia, wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą. Atrakcyjne opakowanie czyni je również idealnym prezentem.

Zastosowane technologie i materiały

Do produkcji noży użyto specjalnej, wysokogatunkowej stali nożowej, która jest drobnoziarnista, twarda i mniej podatna na korozję. Ponadto, dzięki płaskiemu szlifowi, jest bardzo odporny na uszkodzenia lub złamania, zachowując przy tym doskonałe właściwości tnące. Jej właściwości są dodatkowo wzmocnione dla celów produkcji noży przez kucie, które ujednolica i zagęszcza jego strukturę.

Technologia Special Performance Cut łączy w sobie zalety tradycyjnego kucia z korzyściami płynącymi z nowoczesnych procesów produkcyjnych. Efektem jest doskonała krawędź. Precyzyjne ostrzenie pod stałym kątem jest również kluczowe dla doskonałej jakości noża. To właśnie płaski szlif sprawia, że noże są tak ostre.

Osłona jest zintegrowana jako część ostrza z jednego kawałka stali. Zapewnia prawidłowe rozłożenie ciężaru, chroni palce przed ześlizgnięciem się na ostrze i zapewnia precyzyjną kontrolę nad nożem.

Ergononomiczna rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości matowej stali nierdzewnej Cromargan®, która zawiera 72% stali, 18% chromu i 10% niklu. Jest to trwały materiał ze stali nierdzewnej, odporny na działanie kwasów spożywczych. Łatwy do czyszczenia.

Konserwacja noży WMF

Noże Grand Gourmet nie nadają się do mycia w zmywarce. W przypadku tak wysokiej jakości noży zalecane jest wyłącznie mycie ręczne pod bieżącą wodą, które jest dla nich delikatniejsze, a także znacznie szybsze.

Ostrzenie noży WMF

Każdy nóż powinien być ostrzony od czasu do czasu, ale najlepiej ostrzyć go ostrzałką po każdym użyciu. Do ostrzenia noży serii Grand Gourmet polecamy ostrzałki (muszą być ostrzone pod kątem 13°) lub osełki WMF.

 

 

 

Parametry dodatkowe

Kategoria: Noże szefa kuchni
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.59 kg
Rodzaj produktu: Nóż kuchenny
Seria: WMF Grand Gourmet
Margin: D
K překladu: CZ AUTO-PRO-title

KULINA | WMF Knives Grand Gourmet: performance and design

KULINA | WMF Performance Cut Knives

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: