Okazyjny zestaw kieliszków Burgundy Grand Cru Sommelierzy Riedel

Kod: RD244016
Marka: Riedel
552 zł
Wyprzedane
Pozycja została wyprzedana…

Angielski magazyn winiarski Decanter opisuje ten burgundzki kieliszek Grand Cru Sommeliers przy okazji degustacji porównawczej jako "Najlepszy kieliszek do Burgundera wszech czasów, odpowiedni zarówno dla młodych, jak i starych burgundów"

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Angielski magazyn winiarski Decanter opisuje ten burgundzki kieliszek Grand Cru Sommeliers przy okazji degustacji porównawczej jako "Najlepszy kieliszek do Burgundera wszech czasów, odpowiedni zarówno dla młodych, jak i starych burgundów"

Innym niezwykłym wyróżnieniem dla tego unikalnego kształtu z 1957 roku jest fakt, że Museum of Modern Art (New York) posiada to szkło w stałej ekspozycji.

Złe języki nazywają jednak to piękne dzieło "goldfishbowl"(kulą na złotą rybkę), ponieważ naczynie do picia o pojemności ponad 1000 ml jest po prostu unikalne. (Uwaga: nigdy nie wlewać więcej niż 150 ml)

Lekkie wina nie czują się dobrze w kieliszku burgundzkiego Grand Cru Sommelierów, ich niewystarczający wyraz zupełnie się w nim gubi. Z kolei wina pełne dosłownie "rozkwitają" w nim i prezentują nawet najdelikatniejsze aromaty w niespodziewanej pełni i intensywności. Odmiany czerwone winorośli z cienką skórką produkują mniej intensywne wina z kwasowością, która może zepsuć wrażenia z picia.

Z kolei kształt kieliszka Burgundy Grand Cru Sommeliers integruje kwasowość z owocowym smakiem. Wino z tego delikatnie otwartego kształtu spływa bezpośrednio na język i uwydatnia owocowe i słodkie smaki. W rezultacie w ustach pojawia się ekscytująca gra owoców i kwasowości, która harmonijnie uzupełnia wrażenia smakowe tego wina.

Kieliszki Burgundy Grand Cru Sommeliers Riedel polecane są do:

  • Barbaresco, Barolo, Beaujolais Grand Cru
  • Blauburgunder, Burgund (czerwony), Gamay
  • Clos de Vougeot, Dornfelder, Echézaux, Moulin a vent
  • Musigny, Nuits Saint Georges, Pommard
  • Romanée Saint Vivant, Santenay
  • Volnay, Vosne - Romanée, Nebbiolo, Pinot Noir

Seria SOMMELIERS:

We współpracy z Włoskim Stowarzyszeniem Sommelierów A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) představil Claus Riedel roku 1973 v Orvietu první sérii sklenic pro znalce. Seria obejmuje 10 różnych rozmiarów.

Od tego momentu świat wina zmienił się diametralnie.

W różnych regionach i na różnych kontynentach, wina produkuje się dziś wina, które w tym czasie nie istniały lub były całkowicie nieznane. Dlatego rozwój série Sommeliers kontynuował jego syn Georg Riedel, aż Sommeliers stali się wielkoskalowym "vitrum-winoteką" na najwyższym poziomie rozwoju technicznego.

W 1991 roku Robert Parker, redaktor magazynu Wine Advocate napisał: "Najlepsze kieliszki, zarówno z technicznego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia maksymalnej przyjemności z picia, to te produkowane przez firmę Riedel. Efekt, jaki dają te kieliszki ze szlachetnym winem jest naprawdę wyjątkowy. Nie potrafię wystarczająco wyrazić, jak wielką to robi różnicę."

Dzięki światowemu popytowi seria Sommeliers jest obecnie absolutnie topową serią kieliszków do wina i najbardziej udaną serią ręcznie dmuchanych kieliszków na świecie. Każdy kieliszek jest wykonywany indywidualnie: góra jest wydmuchiwana w formie, trzon i podstawa są kształtowane ręcznie zgodnie z metodami produkcji opracowanymi na początku XX wieku.

Szklarze wykorzystują swój talent, ich umiejętności i troska są niezbędne, aby nadać serii Sommeliers kunszt, którego oczekują klienci. Sommeliery wykonane są ze szkła o zawartości ołowiu powyżej 24%.

Parametry dodatkowe

Kategoria: kieliszki do wina
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.6 kg
Materiał: Szkło
Rodzaj produktu: Zestaw szklanek
Seria: Riedel Sommeliers
Margin: E
Pozycja została wyprzedana…

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: