produkt nie jest już w sprzedaży

Zestaw noży z drewnianym stojakiem Grand Class

4x nóż, 1x osełka, 1x stojak

Opis produktu

Zestaw noży z drewnianym stojakiem Grand Class WMF zawiera:

  • 1x Nóż do mięsa Grand Class 16 cm, nr ser.: WM1891676030
  • 1x Nóż uniwersalny Grand Class 11 cm, nr ser.: WM1891626030
  • 1x Nóż do chleba Grand Class z podwójnie ząbkowanym ostrzem 19 cm, nr ser.: WM1891696030
  • 1x Nóż kucharski Grand Class 20 cm, nr ser.: WM1891716030
  • 1x Stalka
  • 1x Stojak drewniany nr ser.: WM1880474500

Seria noży WMF Grand Class łączy technikę wykonania rękojeści bez szczelin, znaną z noży Grand Gourmet, z efektownymi nitami z serii Spitzenklasse. Ostrze jest ręcznie kute na całej długości, bardzo ostre i wytrzymałe.

Uniwersalny nóż Grand Class do krojenia surowych warzyw, twardych owoców, wędlin i kiełbas.

Nóż do chleba Grand Class z długim, grubym, podwójnie ząbkowanym ostrzem. Delikatnie przecina twardą skórkę i precyzyjnie kroi równe kromki. Nóż do chleba kroi również owoce nie naruszając ich struktury. Ząbkowane ostrze sprawia, że nóż do chleba kroi w linii prostej i nie ześlizguje się z krojonej powierzchni. Ponadto ząbkowane ostrze nie wymaga ostrzenia.

Grzbiet i ostrze noża kucharskiego Grand Class są lekko zagięte, a czubek zwężony, dzięki czemu ma on naprawdę wszechstronne zastosowanie. Nóż kucharski ma szerokie, grube ostrze do krojenia mięsa, ryb i warzyw. Nadaje się również do szatkowania i siekania ziół, warzyw lub orzechów. Czubek noża nie traci kontaktu z deską do krojenia, a ostrze porusza się w górę i w dół. Jedna strona noża kucharskiego jest szersza i służy do równomiernego filetowania ryb.

Nóż do mięsa Grand Class wyśmienicie nadaje się do krojenia i porcjowania surowego mięsa lub pieczeni. Ma duże ostrze, które z łatwością przecina włókna mięsa i zapobiegania wyciekaniu soku w trakcie porcjowania. Można nim kroić mięso na bardzo drobną kostkę lub w cienkie paski.

Za pomocą stalki można łatwo i skutecznie naostrzyć nóż - nawet te najlepsze tępią się po długim użytkowaniu. Prawidłowa stalka, ceramiczna lub chromowo-wanadowa, i technika ostrzenia są nieodzowne przy założeniu, że nóż będzie ostrzony przed lub po każdym użyciu.

KOD: WM1891779990

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu