produkt nie jest już w sprzedaży

Zestaw - Chiński nóż kucharski Spitzenklasse Plus z ostrzałką do noży Gourmet

Opis produktu

Chiński nóż kucharski, idealny do przygotowywania mięsa, ryb i warzyw w tradycyjny, chiński sposób. Przypomina kształtem tasak, ale grubość grzbietu klingi jest o połowę mniejsza (2 mm). Przeznaczony do cięcia, nie nadaje się do rąbania.

Seria noży Spitzenklasse Plus nawiązuje do tradycyjnej serii Spitzenklasse, klasyki wśród noży. Klingi noży kute są ze specjalnej stali nożowej, idealnej do krojenia, która przez długi czas pozostaje ostra na całej długości ostrza. Nitowane części uchwytu wykonane są ze specjalnego tworzywa sztucznego i, w przeciwieństwie do serii Spitzenklasse, mają zaokrąglone krawędzie. Seria obejmuje noże do wszystkich zastosowań, zawsze z odpowiednim ostrzem i kształtem klingi.

Za pomocą ostrzałki można łatwo i skutecznie naostrzyć nóż - nawet te najlepsze tępią się po długim użytkowaniu. Prawidłowa stalka, ceramiczna lub chromowo-wanadowa, i technika ostrzenia są nieodzowne przy założeniu, że nóż będzie ostrzony przed lub po każdym użyciu.

Alternatywą dla stalki są ostrzałki do noży WMF. Mają kilka stopni ostrzenia, od ostrzenia wstępnego po najbardziej precyzyjne. Ceramiczne lub stalowe osełki pozwalają optymalnie naostrzyć nóż, pod warunkiem, że ostrze przeciągane jest równo i dokładnie. Ostrzałki do noży WMF charakteryzuje długa żywotność i łatwa obsługa.

KOD: WM1896009990

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu