Kod: NM88336
Marka: Nachtmann
Seria: Nachtmann Petals
Designer: Alvaro Uribe
Kolor / wymiary: Ø w najszerszym miejscu 17 cm, wys. 28 cm
Materiał: kryształ
nadaje się do zmywarki

Opis produktu

Designerska kolekcja Petals została zaprojektowana w roku 2011 jako propozycja zgłoszona na konkurs Nachtmann NEXTGEN, którego celem jest odkrywanie młodych talentów z całego świata. W 2010 roku, we współpracy ze znaną szkołą designu Pratt Institute, rywalizacja miała miejsce w Nowym Jorku – rozbudzonej energią metropolii, gdzie na ulicach słychać 800 języków i dialektów, a inspiracji dostarcza ponad 600 galerii sztuki.

Kolekcję Petals zaprojektował zwycięzca konkursu, młody i utalentowany Alvaro Uribe, który, będąc studentem Pratt Institute, zachwycił jury konkursu swoją propozycją.

Motyw płatków róż sprawia, że wazony i inne szklane dzieła sztuki charakteryzują się lekkością i naturalnym pięknem. Każdy listek został tak zaprojektowany, że trudno się oprzeć dotknięciu wzoru. Nowoczesny i jednocześnie romantyczny design kolekcji rozświetli każdy zastawiony stół.

  • Wysokość wazonu 28 cm, górna średnica 17 cm
  • Z designerskiej kolekcji Petals
  • Odpowiedni do prezentacji bukietu ciętych róż lub królewskich lilii
  • Połączenie stylowego wyglądu i maksymalnej funkcjonalności
  • Lśniące, przezroczyste szkło kryształowe
  • Zwiększona odporność na rozbicie
  • W 100% bezpieczne mycie w zmywarce do naczyń
  • Przyjazne dla środowiska
  • Masa opakowania 3668 g

Nachtmann NEXTGEN: rywalizacja i współpraca

Już od roku 2008 prestiżowe szkoły designu nominują swoich najbardziej utalentowanych studentów do konkursu Nachtmann NextGen, którego celem jest odkrywanie młodych i obiecujących projektantów z całego świata. Niezależna designerka Stefanie Kubanek we współpracy z firmą Nachtmann przydziela zawodnikom zadania. Po zaznajomieniu studentów z praktyczną stroną produkcji szkła bezpośrednio w niemieckich hutach następuje intensywna praca nad produktem.

Zwycięski design przeobraża się z pomysłu w produkt: designerską serię produkowaną pod banderą marki Nachtmann.

KOD PRODUCENTA: 88336

O firmie Nachtmann

Nachtmann

Niemieckie huty Nachtmann oferują szeroki wybór produktów z kryształu najlepszej klasy. Bawarskie szkło z prawie 200-letnią tradycją oczaruje swoim blaskiem i misternym wykonaniem. Wiele kolekcji Nachtmann powstało dzięki konkursowi Nachtmann NEXTGEN, w którym producent, we współpracy z renomowanymi szkołami designu i sztuki, poszukuje młodych talentów z całego świata.