produkt nie jest już w sprzedaży

Tarka do szerokich paseczków wypukła z czarnym brzegiem Elite

plastikowa obudowa ochronna z funkcją pojemnika i miarki

Opis produktu

Dzięki eleganckim tarkom o harmonijnych, opływowych kształtach, wyprodukowanym z jednego kawałka szlachetnej stali nierdzewnej z efektowną krawędzią z tworzywa sztucznego, przygotowywanie doskonałych potraw będzie czystą przyjemnością. Nowa seria Elite amerykańskiej marki Microplane® obejmuje kilka typów wypukłych tarek, które posiadają praktyczny przezroczysty pojemnik na starte produkty spożywcze, służący jednocześnie jako miarka oraz pokrowiec ochronny. Za swą funkcjonalność i nietuzinkowy wygląd seria słusznie otrzymała nagrodę Red Dot Design Award.

Tarka do szerokich paseczków daje wynik podobny do tarki do plasterkowania, ale starte kawałki składników są drobniejsze. Przygotujcie Państwo sałatkę coleslaw z kapusty i marchewki lub nadajcie delikatności ugotowanym młodym ziemniakom z pietruszką poprzez dodanie odrobiny świeżego masła. Tarka została specjalnie zaprojektowana do tarcia w obie strony, aby jej użytkowanie było szybkie i wygodne. Stabilne antypoślizgowe wykończenie podnosi jakość użytkowania tarki na najwyższy poziom.

 • Tarka do szerokich paseczków, umożliwiająca tarcie w obie strony
 • Ekstremalnie ostra, wyjątkowo szeroka powierzchnia tnąca o wymiarach 12 x 7 cm
 • Wąskie, drobne plasterki składników, zachowujące swoją teksturę
 • Do ozdabiania deserów wiórkami czekolady lub nugatu
 • Optymalna do warzyw, np. cukinii, cebuli i kapusty, a także do różnych typów sera
 • Tarka o wypukłym kształcie wykonana jest z jednego kawałka stali chirurgicznej
 • Krawędź tarki wykonana z wysokiej jakości plastiku zabezpiecza przed ślizganiem się po podłożu
 • Przezroczysta plastikowa obudowa z wykończeniem antypoślizgowym pełni 3 praktyczne funkcje:
 • Pokrowiec ochronny do bezpiecznego przechowywania + pojemnik na starte składniki + miarka o objętości 250 ml
 • Pokrowiec można łatwo nasunąć na tarkę dzięki specjalnym rowkom
 • Seria Elite otrzymała nagrodę za design Red Dot Design Award: Honourable Mention 2013
 • Ostrość tarki zapobiega kruszeniu, rozdrabnianiu i miażdżeniu produktów spożywczych
 • Efektywne, precyzyjne użytkowanie bez zbytecznego wysiłku i nacisku
 • Rękojeść o ergonomicznym kształcie z miękką krawędzią zapewnia przyjemne i bezpieczne trzymanie w dłoni
 • Powierzchnia tnąca o długotrwałej ostrości z wysokiej jakości stali nierdzewnej wyprodukowanej w USA
 • Możliwość powieszenia za otwór w rękojeści
 • Łatwe czyszczenie za pomocą gąbki/szczotki pod bieżącą wodą
 • Nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń

Uwaga: Ze względu na naprawdę wysoką ostrość tarek, dla Państwa bezpieczeństwa zalecamy użycie specjalnych rękawic lub osłon na palce Microplane®!

Niezawodność, efektywność i precyzja to wymagania, które stawiają akcesoriom kuchennym nie tylko profesjonaliści, ale również kucharze-amatorzy. Wysokiej jakości efektów w smaku i wyglądzie potraw oczekuje się obecnie także od domowej sztuki kulinarnej, która stała się światowym fenomenem oraz pasją dla szerokich kręgów społeczeństwa.

Seria Elite od pierwszego wejrzenia przyciąga uwagę nietuzinkowym, świeżym, młodzieńczym designem, który łączy w sobie elegancję stali nierdzewnej z nowoczesnymi, przyjemnymi w dotyku tworzywami sztucznymi. Tarki o wypukłych kształtach wyprodukowane z jednego kawałka stali charakteryzują się szeroką, bardzo wydajną powierzchnią tnącą i posiadają w zestawie plastikową obudowę pełniącą trzy funkcje, która jeszcze bardziej ułatwi czynności kuchenne. Nic dziwnego, że ta atrakcyjna pod względem wyglądu i funkcjonalności seria otrzymała w 2013 roku prestiżową nagrodę za design produktu Red Dot Design Award: Honourable Mention.

Rodzinna firma amerykańska Microplane® z siedzibą w Arkansas specjalizuje się w produkcji innowacyjnych, wyjątkowo ostrych akcesoriów kuchennych od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Asortyment marki obejmuje kilkadziesiąt tarek przeznaczonych do różnego użytku, ale najbardziej interesujące spośród nich są długie tarki z serii Premium Classic. W przeciwieństwie do konkurencyjnych producentów, którzy stosują technikę prasowania (ząbki tarki są tej samej grubości, co pozostała część powierzchni tnącej, zatem nie charakteryzują się pożądaną ostrością), Microplane® wykorzystuje proces fototrawienia, w którym krawędzie każdego ząbka tarki są ostrzone z maksymalną dokładnością. W ten sposób powstają prawdziwie precyzyjne, doskonale funkcjonalne produkty, które ułatwią Państwu codzienne czynności w kuchni.

Firmę założyli w 1967 roku ojciec oraz dziadek jej obecnego dyrektora Chrisa Grace'a. Z pierwotnej produkcji podzespołów komputerowych firma zmieniła specjalizację na szeroką ofertę pomocników kuchennych, produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała oraz, co nie powinno nikogo zaskoczyć, narzędzi do obróbki drewna. O rzetelności marki Microplane® świadczy skromna wypowiedź jej kierownictwa: „W rzeczywistości za procesem produkcji stoją ludzie, to oni obsługują maszyny, które wytwarzają produkty najwyższej jakości. To są nasi prawdziwi bohaterzy.“

KOD: MI49002

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu