Kod: MI45006
Marka: Microplane
Seria: Microplane Gourmet
Kolor / wymiary: czarny / 31,2 x 7,5 x 3 cm
Materiał: guma
nadaje się do zmywarki
szlachetna stal nierdzewna
TPE (elastomer termoplastyczny)

Opis produktu

Doznania kulinarne staną się dzięki bogatej ofercie tarek Gourmet amerykańskiej marki Microplane® jeszcze pełniejsze i rozkoszniejsze.

Tarka do plasterkowania umożliwi Państwu tworzenie potraw urzekających od pierwszego wejrzenia dzięki równiutkim plasterkom poszczególnych składników. Szerokie, a przy tym subtelne wiórki nie tylko sprawiają wspaniałe wrażenie wizualne, ale także podkreślają smak użytych produktów spożywczych. Tarka będzie niezawodnym pomocnikiem cukierników, którym umożliwi szybkie i łatwe krojenie zimnego masła do ciasta. Natomiast miłośnicy luksusowej kuchni francuskiej nie pogardzą plasterkami aromatycznych trufli na domowym makaronie. Stabilne antypoślizgowe wykończenie podnosi jakość użytkowania tarki na najwyższy poziom.

 • Tarka do plasterkowania tworzy drobne plasterki i wiórki
 • Ekstremalnie ostra, wyjątkowo szeroka powierzchnia tnąca o wymiarach 12,6 x 6 cm
 • Wyczaruje wiórki parmezanu zarówno na zniewalające wołowe carpaccio, jak i do sałatki caesar
 • Równiutkie plasterki ogórka, marchewki i buraków do świeżych sałatek
 • Idealna również do czekolady lub masła
 • Gumowa końcówka antypoślizgowa zapewnia większą stabilność podczas użytkowania oraz ochronę blatu kuchennego
 • Ostrość tarki zapobiega kruszeniu, rozdrabnianiu i miażdżeniu produktów spożywczych
 • Efektywne, precyzyjne użytkowanie bez zbytecznego wysiłku i nacisku
 • Miękka rękojeść o ergonomicznym kształcie z wysokiej jakości plastiku zapewnia bezpieczne i przyjemne trzymanie w dłoni
 • Długotrwała ostrość powierzchni tnącej z wysokiej jakości stali nierdzewnej wyprodukowanej w USA
 • Możliwość powieszenia za otwór w rękojeści
 • Łatwe czyszczenie za pomocą gąbki/szczotki pod bieżącą wodą
 • Nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń
 • W zestawie z pokrowcem ochronnym do bezpiecznego przechowywania w szufladzie

Uwaga: Ze względu na naprawdę wysoką ostrość tarek, dla Państwa bezpieczeństwa zalecamy użycie specjalnych rękawic lub osłon na palce Microplane®!

Niezawodność, efektywność i precyzja to wymagania, które stawiają akcesoriom kuchennym nie tylko profesjonaliści, ale również kucharze-amatorzy. Wysokiej jakości efektów w smaku i wyglądzie potraw oczekuje się obecnie także od domowej sztuki kulinarnej, która stała się światowym fenomenem oraz pasją dla szerokich kręgów społeczeństwa.

Seria Gourmet obejmuje tarki o rozmaitych grubościach i z różnymi typami ząbków, wśród których z pewnością nawet najbardziej wymagający kucharz znajdzie coś dla siebie. Jak sama francuska nazwa serii wskazuje, efekt zadowoli także każdego prawdziwego smakosza ("gourmet" = smakosz). Za pomocą tych tarek wyczarują Państwo aromatyczne mieszanki przypraw, delikatne wiórki imbiru do pysznej herbaty i szerokie plasterki ogórka do wiosennej sałatki. Lekko wypukłe tarki z serii Gourmet posiadają dużą powierzchnię tnącą, są wyposażone w miękką rękojeść zapewniającą bezpieczne i komfortowe trzymanie oraz praktyczną końcówkę antypoślizgową, która chroni blat kuchenny przed uszkodzeniem.

Rodzinna firma amerykańska Microplane® z siedzibą w Arkansas specjalizuje się w produkcji innowacyjnych, wyjątkowo ostrych akcesoriów kuchennych od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Asortyment marki obejmuje kilkadziesiąt tarek przeznaczonych do różnego użytku, ale najbardziej interesujące spośród nich są długie tarki z serii Premium Classic. W przeciwieństwie do konkurencyjnych producentów, którzy stosują technikę prasowania (ząbki tarki są tej samej grubości, co pozostała część powierzchni tnącej, zatem nie charakteryzują się pożądaną ostrością), Microplane® wykorzystuje proces fototrawienia, w którym krawędzie każdego ząbka tarki są ostrzone z maksymalną dokładnością. W ten sposób powstają prawdziwie precyzyjne, doskonale funkcjonalne produkty, które ułatwią Państwu codzienne czynności w kuchni.

Firmę założyli w 1967 roku ojciec oraz dziadek jej obecnego dyrektora Chrisa Grace'a. Z pierwotnej produkcji podzespołów komputerowych firma zmieniła specjalizację na szeroką ofertę pomocników kuchennych, produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała oraz, co nie powinno nikogo zaskoczyć, narzędzi do obróbki drewna. O rzetelności marki Microplane® świadczy skromna wypowiedź jej kierownictwa: „W rzeczywistości za procesem produkcji stoją ludzie, to oni obsługują maszyny, które wytwarzają produkty najwyższej jakości. To są nasi prawdziwi bohaterzy.“

KOD PRODUCENTA: 45006

O firmie Microplane

Microplane

Amerykańska marka Microplane® to szeroki wybór pomocników kuchennych przeznaczonych przede wszystkim do tarcia. Jej asortyment obejmuje wiele rodzajów tarek i innych specjalnych akcesoriów. Wszystkie produkty łączy 40 lat doświadczenia i ultra ostrą klinga ze szlachetnej stali nierdzewnej wyprodukowaną w USA wyjątkową metodą.