produkt nie jest już w sprzedaży

Szybkowar 6,5 l Perfect Ultra z perforowaną wkładką i trójnogiem

Opis produktu

Uwaga: Szybkowary i patelnie ciśnieniowe należy napełniać maksymalnie do 2/3 ich całkowitej objętości. Konieczne jest, aby w naczyniu pozostało wystarczająco dużo miejsca na powstającą parę, w której gotują się potrawy.

Szybkowar 6,5 l Perfect Ultra z perforowaną wkładką i trójnogiem WMF - krótki opis:

 • Z perforowaną wkładką i trójnogiem
 • Oszczędza energię w trakcie gotowania, smażenia, duszenia, czy wekowania
 • Łatwa obsługa pokrętłem All-in-one (łączy funkcje otwarcia/zamknięcia pokrywki, regulacji pary i temperatury)
 • Dwa wstępne ustawienia do gotowania warzyw i szybkiego gotowania mięsa
 • Zawór bezpieczeństwa i mechaniczny wskaźnik ciśnienia do bezpiecznego otwierania
 • Cyfrowy wskaźnik czasu i ciśnienia z sygnalizacją akustyczną i wizualną
 • Wykonany z polerowanej stali nierdzewnej 18/10 Cromargan
 • Uniwersalne dno TransTherm® optymalnie przewodzi ciepło
 • Odpowiedni do wszystkich kuchenek, z indukcyjną włącznie
 • Ucho i uchwyt z ochroną przed ogniem
 • Praktyczna podziałka wewnętrzna
 • Zdejmowany uchwyt ułatwiający czyszczenie
 • Szybkowar i pokrywkę można myć w zmywarce
 • Części zamienne i akcesoria dostępne w naszym sklepie
 • Gwarancja przedłużona do 3 lat!
 • Produkt otrzymał nagrodę za design: iF product design award

Szybkowary Perfect Ultra wykonane są z polerowanej szlachetnej stali nierdzewnej 18/10 Cromargan®, materiału o wyśmienitych walorach użytkowych, nie wymagającego czasochłonnej konserwacji. Zdejmowany masywny uchwyt szybkowaru posiada wskaźniki czasu i temperatury. Wyposażony jest również w wielofunkcyjne pokrętło All-in-one, pozwalające jedną ręką otwierać i zamykać pokrywkę, wypuszczać parę i regulować temperaturę. Dobrze przemyślana automatyka do odprowadzania pary gwarantuje bezpieczną obsługę.

Seria szybkowarów Perfect Ultra posiada dwa wstępne ustawienia ciśnienia, aby móc gotować wygodniej i dokładniej. Pierwszy stopień do 109 °C (pierwszy pomarańczowy pasek na wskaźniku ciśnienia) służy do gotowania delikatniejszych produktów, na przykład ryb i warzyw. Drugi stopień do 117 °C (drugi pomarańczowy pasek na wskaźniku ciśnienia) służy do gotowania zup, drobiu, dużych kawałków mięsa lub gulaszu - patrz tabela czasu gotowania.

Kolejną zaletą szybkowarów jest uniwersalne dno TransTherm®, nadające się do użytku ze wszystkimi typami kuchenek, z indukcyjną włącznie. Dno szybko absorbuje ciepło i równomiernie ogrzewa przyrządzaną potrawę. Czas gotowania w szybkowarze jest nawet o 70 % krótszy, niż w zwykłym garnku, co pozwala zachować więcej witamin i minerałów. Nie bez znaczenia jest oszczędność czasu i energii elektrycznej (nawet 50 %). Ponadto, dzięki specjalnym wkładkom, w szybkowarach WMF można gotować kilka produktów na raz.

Gotowanie w sosie własnym pozwala w pełni zachować smak i aromat produktów spożywczych. Szybkowar ma szeroki zakres zastosowań w każdej kuchni: można w nim gotować zupy lub eintopfy - dania jednogarnkowe, dusić i smażyć mięso, dusić lub gotować na parze warzywa, rozmrażać mrożonki, wekować owoce.

Zastosowane materiały

Niemiecka firma WMF produkuje większość garnków ze szlachetnej stali nierdzewnej 18/10, o nazwie handlowej Cromargan®. Człon „Crom“ oznacza chrom, a „argan“ pochodzi od łacińskiego wyrazu argentum, czyli srebro. Charakterystyczny wysoki połysk garnków jest zasługą dużej zawartości niklu.

Wysokiej klasy stal nierdzewna Cromargan® produkowana w procesie uszlachetniania stali. Zawiera 72 % stali, 18 % chromu i 10 % niklu. Materiał jest trwały, nierdzewny i odporny na działanie kwasów spożywczych. Cromargan® ma piękny połysk i jest łatwy w czyszczeniu.

Niemiecka firma WMF jest producentem wysokiej klasy sprzętu kuchennego o bogatych tradycjach. Produkty firmy odzwierciedlają ponad 160 lat doświadczeń w branży, a ich znakiem rozpoznawczym jest praktyczne i ponadczasowe wzornictwo, będące dziełem znanych projektantów. To samo można powiedzieć o szybkowarach serii Perfect Ultra z pracowni Metz & Kindler Produktdesign. Spółka WMF udziela na szybkowary przedłużonej gwarancji na 3 lata.

KOD: WM0796136040

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu