produkt nie jest już w sprzedaży

Pokrywka szklana z plastikowym uchwytem 24 cm Modesto

duży ergonomiczny uchwyt

Opis produktu

Szklana pokrywka z uchwytem z tworzywa sztucznego pasuje do naczyń Silit z serii Modesto, Rojo i Piedra.

Jest idealna do oszczędnego gotowania i duszenia. Doskonale dopasuje się do garnka, dzięki czemu wilgoć i cenna para, w której koncentrują się wszystkie smaki i zapachy, nie zostaje na zawsze stracona. Mięso, warzywa i ryby możemy gotować i dusić na minimalnej ilości tłuszczu lub wody.

Dzięki wykorzystaniu przezroczystego materiału – najwyższej jakości, odpornego na wysoką temperaturę szkła, mogą Państwo śledzić proces gotowania bez konieczności podnoszenia pokrywki. Ułatwicie sobie tak pracę w kuchni, a także oszczędzicie czas i cenną energię.

 • Odpowiednia do naczyń z serii Modesto, Rojo i Piedra o średnicy 24 cm
 • Wykonana z najwyższej jakości szkła
 • Uchwyt z utwardzanego materiału sztucznego, który się nie nagrzewa
 • Specjalnie kształtowana krawędź, która perfekcyjnie dopasuje się do garnka
 • Z nierdzewnej stali szlachetnej Cromargan®
 • Ponadprzeciętna funkcjonalność i prosty design
 • Można myć w zmywarce
 • Łatwo do czyszczenia i w ręku

Naczynia Modesto są doskonałym połączeniem nowoczesnego designu i materiałów najwyższej jakości. Masywne, a mimo to eleganckie garnki niemieckiej firmy Silit mają linie typowe dla tej marki. Naczynia są idealne nie tylko do gotowania, ale także do serwowania i przechowywania przygotowanego jedzenia.

Praktyczne garnki serii Modesto są produkowane z unikalnego materiału Silargan®. Ten wyjątkowy materiał o gładkiej ceramicznej powierzchni jest bardzo wytrzymały, twardy i odporny na zarysowania. Silit udziela na materiał Silargan® gwarancji na 30 lat!

Dzięki wykorzystanym materiałom cała seria jest idealnie przystosowana do energooszczędnego gotowania. Garnki Modesto są wykonane z jednego kawałka stali, dlatego też ciepło rozchodzi się równomiernie i szybko. Unikalny materiał Silargan®długo utrzymuje ciepło, w ten sposób również dzięki wykorzystaniu pomysłowych pokrywek oszczędza cenną energię i czas.

Ergonomiczne ucha/uchwyty garnków zostały zaprojektowane z myślą o większym bezpieczeństwie i wygodzie. Są wykonane ze specjalnego plastiku z masywną nierdzewną ochroną przed płomieniami. Pokrywki ze specjalnego, odpornego na ciepło szkła zapewniają stałą kontrolę procesu gotowania bez potrzeby podnoszenia pokrywki. Elegancki środkowy uchwyt i nierdzewne obramowanie dodają im atrakcyjności.

Garnki i pokrywki serii Modesto czyści się łatwo, dzięki gładkiej powierzchni. Można używać do podgrzewania w piekarniku do temperatury 70°C. Można je myć w zmywarce do naczyń.

Ostrzeżenie:

 • Podczas używania w piekarniku należy wykorzystać do manipulacji naczyniami chwytaków do gorących garnków.
 • Gorących pokrywek nie chłodzić gwałtownie, aby nie doszło do uszkodzenia pod wpływem szoku termicznego.
 • Do czyszczenia nie używać abrazyjnych (ściernych) gąbeczek lub szczoteczek.

Na temat wykorzystanego materiału i technologii:

NIE JEST TO POWIERZCHNIA NIEPRZYWIERAJĄCA! Do smażenia zawsze należy używać oleju lub innego rodzaju tłuszczu! Puste naczynie z tłuszczem lub olejem rozgrzać na 3/4 mocy kuchenki, a następnie NATYCHMIAST zmniejszyć temperaturę do 1/3 mocy lub mniej. Naczynia świetnie przewodzą ciepło, mniejsza temperatura jest wystarczająca do dopieczenia posiłku. Wystarczy po prostu pozostawić potrawę tak długo, aż zarumieni się jej spodnia część, wtedy bez problemu mięso lub inna przyrządzana potrawa odklei się od dna.

Firma Silit opracowała unikalny materiał Silargan® produkowany za pomocą najnowocześniejszej technologii. Silargan® prezentuje doskonałą syntezę specjalnej ferromagnetycznej stali i bardzo odpornej high-tech powierzchni ceramicznej. Garnki z Silarganu® są ucieleśnieniem najwyższej jakości naczyń, które cechują się długą żywotnością. Silit udziela na materiałSilargan® dłuższej gwarancji na 30 lat!

Naczynia wykonane z Silarganu® są wytrzymałe i odporne na zarysowania. Silargan® to najbardziej odpowiedni materiał do produkcji naczyń w celu zapewnienia zdrowego odżywiania i świadomego stylu życia. Jest neutralny w smaku. Co więcej nie zawiera niklu. Jest najlepszym rozwiązaniem dla alergików.

KOD: SL2151294702

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu

Ulepszamy dla Was Kulinę!

Obecnie przebiegają kluczowe zmiany w naszej administracji magazynowej w celu jeszcze szybszego przetwarzania Waszych zamówień. W związku z tym wysyłka wszystkich paczek jest zawieszona do 4.6.2020. Dziękujemy za wyrozumiałość!