produkt nie jest już w sprzedaży

Nóż kuchenny Grand Gourmet 16 cm PC

Performance Cut, z podwójnie ząbkowanym ostrzem

Opis produktu

Nóż kuchenny Grand Gourmet z podwójnie ząbkowanym ostrzem ma równy grzbiet klingi i wygięte ostrze. Taki kształt umożliwia jego wszechstronne wykorzystanie. Dzięki temu ostrze noża kuchennego ślizga się po desce do krojenia i umożliwia szybkie siekanie. Nóż kuchenny z cienkim ostrzem jest idealny do oczyszczania, krojenia i porcjowania. Nadaje się również do ziemniaków, warzyw, owoców, mięsa lub ryb.

Seria Grand Gourmet

 • Wyrafinowany design łączący doświadczenie z wysoką funkcjonalnością
 • Noże ze specjalnej stali nożowej wysokiej jakości
 • Kute z jednego kawałka stali
 • Ergonomiczna rękojeść z matowej stali nierdzewnej Cromargan® zapewnia wygodny uchwyt
 • Innowacyjne, wyraźnie ostrzejsze ostrze
 • Wykonane w technologii Performance Cut, długo zachowa swoje właściwości
 • Twardość ok. 55 - 57 HRC w skali Rockwella
 • Garda zapewnia bezpieczne użytkowanie
 • Brak szczelin jest gwarancją higieny i ułatwia czyszczenie
 • Laserowa kontrola ostrza
 • Łatwy w czyszczeniu, zalecane ręczne mycie
 • Produkt zdobył liczne międzynarodowe nagrody w kategorii designu

Seria Grand Gourmet zachwyca przemyślanym designem i funkcjonalnością. Ostrza wykonane są ze specjalnej, wysokiej jakości stali nożowej. Proces produkcji to połączenie tradycyjnego kowalstwa i najnowocześniejszej technologii Performance Cut. Efektem są bardzo ostre noże, odporne na uszkodzenia i wyszczerbienie, których nie sposób stępić. Żywotność noża dwukrotnie przekracza wymagania normatywne.

Noże Grand Gourmet to nowy wymiar krojenia. Niezniszczalne rękojeści z matowej stali nierdzewnej Cromargan® dają wrażenie prawdziwego luksusu. Ergonomiczny kształt sprawia, że świetnie pasują do dłoni. Bezbłędne wykonanie i płynne połączenie rękojeści z gardą są gwarancją absolutnej higieny. Noże są łatwe w czyszczeniu, wystarczy je opłukać w bieżącej wodzie. Dzięki atrakcyjnemu opakowaniu doskonale nadają się na prezent.

Zastosowane materiały i technologie

Do produkcji noży użyto specjalnej, wysokiej jakości stali nożowej, która jest drobnoziarnista, twarda i nie koroduje. Płaski szlif oznacza dużą wytrzymałość na uszkodzenie i wyszczerbienie oraz długie zachowanie właściwości użytkowych. Dodatkowo kucie poprawia wrodzone cechy stali, homogenizując i zagęszczając jej strukturę.

Specjalna technologia Performance Cut łączy zalety tradycyjnego kucia i nowoczesnych procesów produkcji. W efekcie powstaje doskonałe ostrze. Decydujące dla jakości noża jest również dokładne szlifowanie pod stałym kątem. To właśnie płaski szlif sprawia, że noże są tak ostre.

Garda została wykonana z jednego kawałka stali, dzięki czemu jest zintegrowana z ostrzem. Zapewnia właściwe rozłożenie wagi, chroni palce przed ześliźnięciem się na ostrze i precyzyjne prowadzenie noża po linii cięcia.

Ergonomiczna rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości matowej stali szlachetnej Cromargan®, zawierającej 72 % stali, 18 % chromu i 10 % niklu. Materiał jest trwały, nierdzewny i odporny na działanie kwasów spożywczych. Łatwe w czyszczeniu.

Konserwacja noży WMF

Noże Grand Gourmet nie nadają się do mycia w zmywarce. Noże tak wysokiej klasy należy myć tylko ręcznie pod bieżącą wodą, by zachować ich właściwości, jak również oszczędzić czas.

KOD: WM1889516032

Wyświetlić cały opis produktuSchować cały opis produktu