Opis produktu

Motyw „peace” często pojawia się w sztuce ulicznej. Post-graffiti ma w sobie czytelne przesłanie i wnosi kreatywność w życie ulicy.

Nóż kieszonkowy deejo nie jest przeznaczony wyłącznie do smarowania pieczywa masłem, krojenia sera i kiełbasy podczas posiłków w plenerze. Chociaż jego właściwości oszołomiłyby nawet największych łowców przygód, którzy z rozkoszą użyliby go na przykład do przecięcia liny podczas zdobywania K2, nóż służy głównie do „przetrwania” w mieście.Jego kompaktowe wymiary, nowoczesny design i wysoka efektywność są stworzone na miarę pulsującego, zabieganego środowiska miejskiego. Unikalny styl idzie ręka w rękę z jakością wykonania. Tradycja posiadania osobistego składanego noża w kieszeni dostaje właśnie drugą szansę na fali old schoolu o francuskim wdzięku.Deejo to życie, pasja kolekcjonerska, wyrażanie własnych poglądów i niepowtarzalności.

Ultralekki nóż kieszonkowy ze szlachetnej stali nierdzewnej o czarnej tytanowej powierzchni, z jasnym tatuażem wyposażony jest w blokadę zabezpieczającą typu „liner lock”, która zapewnia bezpieczne użytkowanie i przechowywanie noża.Kolorowa okładzina rękojeści z wytrzymałego przezroczystego poliwęglanu jest solidnie przymocowana. Przezroczysty plastik przyciąga wzrok, a w połączeniu z materiałem znajdującym się pod spodem kolor staje się wspaniale nasycony. Poliwęglan (PC) charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością, jest odporny na ekstremalne zmiany temperatury od -135°C do 135°C. Przepuszczalność światła przez materiał jest wyższa niż w przypadku szkła, więc jego przejrzystość prawdziwie Państwa zachwyci.

 • Ultralekki nóż kieszonkowy
 • Minimalistyczna konstrukcja
 • Ze szlachetnej stali nierdzewnej Z40C13 odpowiedniej do kontaktu z żywnością
 • 52–54 HRC
 • Szlif w kształcie litery V, symetryczne ostrze
 • Górna szerokość klingi 1,9 mm
 • Wyraźnie zaostrzony czubek noża
 • Czarna tytanowa powierzchnia z tatuażem
 • Rękojeść ze stali 2CR13 z plastikową okładziną
 • Blokada zabezpieczająca typu „liner lock”
 • Tatuaż wykonany poprzez grawerowanie laserem
 • Zaczep na pasek / uchwyt na banknoty
 • Etui do bezpiecznego przechowywania
 • Dostarczany w magnetycznym pudełku podarunkowym
 • Dożywotnia gwarancja obejmująca wady materiałowe i produkcyjne

Rozmiar

Długość klingi 9,5 cm jest w przypadku noża kieszonkowego o wadze 37 g niestandardowa – dzięki niej może on godnie zastępować nóż do steków lub zwykły nóż kuchenny.

Stal

Użyta do wykonania klingi stal Z40C13 odpowiednia do kontaktu z żywnością oraz stal 2CR13, z której wykonana jest rękojeść, mają francuskie pochodzenie.Aubert & Duval cieszy się w krainie galijskiego koguta prestiżem wśród producentów stali nierdzewnych. Z40C13 zawiera 13% chromu, dzięki czemu klinga jest bardziej odporna na korozję i dostosowana do warunków outdoorowych.

Tatuaż

Ozdobne grawerowanie przebiega za pomocą lasera i jest trwałe, ponieważ nie polega na zwykłym nanoszeniu koloru, ale na wypalaniu motywu w powierzchni materiału. Noże deejo są tatuowane na dwa sposoby – bezpośrednio w stali, z której wykonana jest klinga lub inwersyjnie w warstwie tytanowej.

Konstrukcja

Blokada zabezpieczająca typu „liner lock”* jest niezawodna i w przemyślany sposób umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie noża oraz unieruchomienie klingi. Wszystkie noże kieszonkowe deejo są wyposażone w element zabezpieczający przed nadmiernym otwarciem. Nóż można łatwo złożyć poprzez naciśnięcie dolnej części rękojeści z oznaczeniem „press”, w stanie rozłożonym klinga jest doskonale unieruchomiona. W tylnej części znajdą Państwo zaczep na pasek, który można wykorzystać także jako uchwyt na banknoty lub bilety. Jeżeli nie zamierzają Państwo nosić noża zaczepionego o pasek, również zalecamy pozostawienie zaczepu jako części noża, ponieważ pomaga on stabilizować śrubę przegubu.

*Udoskonalony przez specjalistę w dziedzinie noży Michaela Walkera prosty system blokowania, w którym blokada jest zintegrowaną częścią rękojeści. Poprzez naciśnięcie zatrzasku zabezpieczającego w odpowiednim miejscu dochodzi do jego zwolnienia i klinga może zostać rozłożona.

Pielęgnacja

Noże kieszonkowe deejo charakteryzują się już w momencie zakupu wysoką ostrością, osiąganą dzięki ręcznemu szlifowaniu w procesie produkcyjnym. Podczas standardowego użytkowania w naturalny sposób dochodzi do ich tępienia. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał noża, konieczna jest jego właściwa pielęgnacja. Do ostrzenia na bieżąco należy używać oryginalnej aluminiowej ostrzałki deejo, która jest nie tylko doskonale kompaktowa i ultralekka, ale przede wszystkim ustawiona pod właściwym kątem, gwarantującym idealne ostrzenie na miarę noży deejo.

Oryginalne przykłady użycia noża kieszonkowego przez fanów marki deejo:

 • Mieszanie kawy
 • Spożywanie posiłków w plenerze oraz w restauracji, zamiast klasycznego noża
 • Przy odpowiednio wysokim stopniu naostrzenia jako brzytwa do codziennego golenia
 • Temperowanie kredek do oczu i konturówek
 • Narzędzie do wykonywania produktów DIY (Zrób to sam)
 • Narzędzie ogrodnicze do cięcia kwiatów, gałęzi i sadzonek
 • Carving – wycinanie dekoracji z owoców i warzyw
 • Zdecydowana dominanta Instagram flat lays
 • Zwiększanie własnej atrakcyjności

Kiedy w 2010 roku dwaj koledzy Luc Foin i Stepháne Lebeau wprowadzili na rynek pierwsze noże deejo, nawet nie podejrzewali, że to początek wielkiej historii.Prosty design, zaprojektowany pierwotnie z myślą o zapalonych turystach, stał się prawdziwym hitem. Pomysł, by zaoferować nóż kieszonkowy każdemu bez wyjątku, przyniósł nowe wersje i style. W sam raz na miarę klientów i ich największych pasji, po to, aby posiadanie i użytkowanie noża deejo nie było jedynie praktyczne, ale przede wszystkim przyjemne.

KOD PRODUCENTA: 1GB112

O firmie Deejo

Deejo

Deejo to powrót noża kieszonkowego w wielkim stylu. Ultralekkie narzędzia ze szlachetnej stali nierdzewnej przeniosły tę tradycyjną dyscyplinę na luksusowy minimalistyczny design.

Kod: DJ1GB112
Marka: Deejo
Seria: Deejo tattoo black
Kolor / wymiary: zielony / klinga dł. 9,5 cm, zamknięty nóż dł. 11 cm, dł. całkowita 20,5 cm, gł. 0,9 cm, masa 37 g
Materiał: francuska stal martenzytyczna Z40C13
grawerowane laserowo
matowe
poliwęglan
rękojeść: stal martenzytyczna 2CR13
tytanowe wykończenie powierzchni