Nóż do szpikowania FK1 de Buyer

Kod: DB427211
909 zł
W magazynie (1 Szt)

Nóż do szpikowania FK1 jest małym, lekkim i uniwersalnym nożem z cienką krawędzią i średnio ostrym ostrzem. Nadaje się do przyprawiania i przyrządzania mięsa, obierania, krojenia, czyszczenia lub dekorowania owoców i warzyw.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Nóż do szpikowania FK1 jest małym, lekkim i uniwersalnym nożem z cienką krawędzią i średnio ostrym ostrzem. Nadaje się do przyprawiania i przyrządzania mięsa, obierania, krojenia, czyszczenia lub dekorowania owoców i warzyw.

 • Niezwykle trwały i ostry nóż
 • Oryginalny design, bezpieczny i wygodny uchwyt
 • Wykuty z jednego kawałka stali
 • Użyta jakościowa niemiecka stal X50CrMoV15
 • Twardość 56 HRC w skali Rockwella
 • Ostrze łączy w sobie japońską i europejską kulturę krojenia
 • Osłona Standard, idealna równowaga
 • Płynne przejście między osłoną a rękojeścią
 • Ergononomiczny, antypoślizgowy uchwyt z włókna węglowego
 • Ręcznie wykonany, długa żywotność
 • Łatwość ostrzenia
 • Noże nie nadają się do mycia w zmywarce

Francuska firma de Buyer, wraz z doskonałym inżynierem Markiem Henrym, stworzyła serię ręcznie robionych noży dla nawet najbardziej wymagających kucharzy. Noże z serii Fibre Karbon 1 to doskonałe połączenie europejskiej i japońskiej kultury nożowniczej. Ich ostrza są grube, zgodnie z zachodnią tradycją, i niezwykle ostre, zgodnie z japońskim modelem noży. Solidne i trwałe noże wykonane z jednego kawałka wysokiej jakości niemieckiej stali X50CrMoV15.

Doskonale wyważone rękojeści noży Fibre Karbon 1 łączą w sobie materiały high-tech i ręczne rzemiosło. Są one produkowane poprzez warstwowe układanie i późniejsze prasowanie tkanin z włókien węglowych. Efektem jest lekka i bardzo wytrzymała rękojeść zapewniająca komfortową pracę bez zmęczenia, wyjątkowo wygodna w trzymaniu i o oryginalnym wyglądzie. Wykonana ze stali nierdzewnej aplikacja z logo marki na grzbiecie rękojeści również nadaje nożom widoczny znak ekskluzywności.

Zastosowane technologie i materiały

Ostrza noży są kute z jednego kawałka stali. Do ich produkcji użyto wysokiej jakości niemieckiej stali X50CrMov15. Ta stal nierdzewna do noży jest używana przez najlepszych producentów noży. Oprócz chromu, jest wzbogacona o molibden i wanad. Posiada drobne ziarno, jest wysoce odporna na korozję i łatwa do ostrzenia.

Ergononomiczna, bezszwowa rękojeść o doskonałym wyważeniu wykonana jest z materiału high-tech, powstałego w wyniku sprasowania tkanin z włókna węglowego i żywicy epoksydowej. Dzięki temu jest odporna na uderzenia i działanie kwasów spożywczych oraz bardzo przyjemna w dotyku. Ważną rolę odgrywa również wyważenie noża, czyli odpowiednie rozłożenie ciężaru pomiędzy rękojeścią a ostrzem. Dla długotrwałego używania noża bez zmęczenia, rękojeść musi być dobrze wyprofilowana i czysto wykończona.

Dobrze wyprofilowana rękojeść posiada typową ochronę palców zapewniającą pewny chwyt - osłonę. W przypadku noży tej jakości, jest ona zintegrowana jako część ostrza z jednego kawałka stali. Zapewnia prawidłowe rozłożenie ciężaru, chroni palce przed ześlizgnięciem się na ostrze i zapewnia precyzyjną kontrolę nad nożem.

Ostrzenie noży FK1

Każdy nóż wymaga od czasu do czasu naostrzenia. Do ostrzenia noży z serii FK1 możemy polecić ostrzałkę TRIUM Diamond Cams Pro lub ostrzałkę QUINTUM z osełką Diamonds Cams w rękojeści.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Noże do szpikowania
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.34 kg
Długość ostrza: 11 cm
Rodzaj produktu: Nóż specjalny
Rozmiar: 11 cm
Seria: de Buyer Fibre Karbon 1
K překladu: CZ AUTO
Margin: E

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: